Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Ное 10, 2011 10:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 25, 2010 4:59 pm
Мнения: 27
Здравейте,
Вчера пристигна менгемето, което си бях поръчал.
Днес дойдоха и малко материали.
Ентусиазиран и нетърпелив се прибирам от работа и сядам да вързвам... и ето какво сес лучи след петата муха:
Изображение
Изображение
Изображение

Въпросът ми е - това нормално ли е? Аз ли нещо криво разбрах и не съм направил нещо като хората или има нещо друго... ?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 10, 2011 10:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Е няма как да е нормално.Предполагам доста си стегнал,но все пак е желязо.Ако можеш да го върнеш е най-добре иначе изпили на шмиргел целия засегнат участък конусно,зашкури го и го кали.Най-добре става в печка на въглища и после в горяло двигателно масло.

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 10, 2011 10:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 25, 2010 4:59 pm
Мнения: 27
Знаеш ли Брако, къде е иронията.
Помолих в началото за друго менгеме - по-непретенциозно, с оглед на моите съмнителни възможности. От фирмата ме увериха, че "онези" менгемета давали много дефекти и за да съм по-спокоен ми предложиха нещо "по-качествено". Естествено наивникът в мен искаше да чуе точно това.


//OFF
А ти имаш да пиеш едни сериозни питиета от мен. Послушах твой съвет и за секунда не съм съжалил... и всеки ден те споменавам с добро :)
//OFF


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 10, 2011 10:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Не знам коя е фирмата,но едва ли са ги пробвали,много вероятно пратката да е дефектна.На снимката се вижда липса на каквато и да е закалка,може да са забравили просто :)

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 10, 2011 11:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
jiovanni написа:
Здравейте, Вчера пристигна менгемето, което си бях поръчал. Ентусиазиран и нетърпелив се прибирам от работа и сядам да вързвам... и ето какво се случи след петата муха:
Въпросът ми е - това нормално ли е? Аз ли нещо криво разбрах и не съм направил нещо като хората или има нещо друго... ?


Привет, не че е нормално, повече е разочароващо по ред причини.
Мисля, че едната е изключително тънкия връх на челюстите, дет'се казва, дори и да са закалени имат много малко материал отпред, точно където при затягане е най-силно усилието на рамото. Също, както е видно от снимките, куката е била захваната на самия връх на челюстите и то само в горната му част.
От снимките не се разбира дизайна на затягане на челюстите, щото ако е лостов усилията на върха са огромни и се иска винаги повишено внимание докато се свикне.
Дори и да е от по-бюджетния сегмент, всяко менгеме при правилна употреба, би изкарало не малко време.

По отношение на евентуален ремонт Бранко е обяснил всичко, само бих изказал мнение, когато се оформя наново върха на челюстта да се остави малко по-дебели страните на върха.

Поздрав!

п.с. ако е това менгеме за което си мисля съдейки по снимките на челюстта отпред, силата на стягане на механизма е зверски и станалото е нормално при престягане на куката.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2011 12:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Като гледам менгемето си е Данвис отвсякъде и навсякъде по форумите има мнения , че трябва да се действа внимателно с тези челюсти, че не били достатъчно твърди! Мишо е прав, че куката е захваната прекалено отпред, както и за върха на менгемето, че е тънък! Има голям шанс точно за това да се е получила белАта :-s Не са лоши тези менгеменца, но както повечето неща , всичко си има някви недостатъци и особености... Така като го гледам, нищо му няма и след обработката , ще си е просто перфектно :smt023
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2011 1:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
D-r Misho написа:
п.с. ако е това менгеме за което си мисля съдейки по снимките на челюстта отпред, силата на стягане на механизма е зверски и станалото е нормално при престягане на куката.


Жоро Стоянов написа:
Като гледам менгемето си е Данвис отвсякъде и навсякъде по форумите има мнения ...

:idea:

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2011 10:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Здравеѝте.
Даниката е менгеме което си иска по-специално внимание откъм челюстите!
Менгемето като цяло е добро но има по-меки челюсти.За сметка на това държи куката много здраво и без да е необходимо зверски да се затяга.
Към него трябва да има и диск как да се ползва!
Доста съм писал за него из форумите тъѝ като го ползвах доста години.
Ех какви дискусии ставаха за него едно време. Направо ми липсва това време. :(
Бранко определено са го тествали хората и проблема не е в партидата.
Преди да си купи Роската такова менгеме ме пита и аз му обясних предимствата и недостатъците.Ако иска и тоѝ може да каже как е неговото в момента?Тео също ползва такова,Бранко може да каже как е неговото в момента.
Колегата за мен е прецакал сам челюстите.Неправилно е поставил куката и я е презатегнал.На това менгеме могат да се подбият челюстите и с две,три мухи когато не се внимава.
Съмнявам се да му го сменят по тази причина,дано обаче да успее.
Моѝто менгеме го подарих на Кирето тоѝ го изпили по начина коѝто посочвате и го закали и това лято ми се оплака,че челюстите му пак са отворили.



Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2011 10:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 25, 2010 4:59 pm
Мнения: 27
Ето това исках да разбера. Благодаря Стояне. Бях почти сигурен че проблемът е при мен.
Да - не съм чел форумите относно модела, но както казах - разбрах, че ще ми пратят него в последния момент.
Лошото е, че има развитие по случая и то не е свързано с качествана на менгемено а с "качеството на въздуха по нашите ширини". Това последното го написах, защото още съм обиден и афектиран от гореспоменатото развитие.

Благодарности и поздрави колеги.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2011 12:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
jiovanni, привет отново.
Ако искаш прехвърли форума, при старите полемики около даниката, там някъде бях пуснал снимки на фабричното удължение за челюстта(екстенжън). За мен това е много удобно приспособление, компенсиращо малкото разстояние между самата челюст и корпуса(по спомен струваше към 15 долара).

При евентуалната доработка на челюстта, все си мисля, че малко по-голямата дебелина на страниците в края на върха, както и внимателната работа в последствие ще компенсират фабричните "особености" на модела.

Успех.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2011 12:06 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 3:39 pm
Мнения: 21
Местоположение: Plovdiv
Доки, пусни му снимки как ти си преработи челючстите на менгемето от Мавро. На мене ми харесаха.

Поздрави
Иван Попов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2011 12:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
neocom написа:
Доки, пусни му снимки как ти си преработи челючстите на менгемето от Мавро. На мене ми харесаха.

Поздрави
Иван Попов


Да, така е, Ванка. Тогаз скъсих с един два мм върха на челюстта щото да стане дебела колкото на "оригинала"и малко да скъси рамото на натиск. Получи се, определено, и до момента не е мръднало.

В случая, обаче, челюстите на даниката нямат нищо общо с тези на моето менгеме, понеже конструктивно са коренно различни.

Поздрав!

п.с. снимките ги има из форумите ..

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2011 1:22 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Имам такова менгеме от повече от година, вързал съм доста мухи на него и не мога да се оплача. Още преди да сложа първата кука изгледах едно кратко клипче някъде в нета, мисля че беше в Ю-тюб, как да се сглобява и как да се затяга менгемето. Въпросът е в правилния баланс на разстоянието между челюстите, което се прави с винта и трябва да се прави при всяка смяна на размера и на модела куките. В клипчето беше добре обяснено колко трябва да се затяга този винт, за да се избегне нараняване на челюстите.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2011 2:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
http://www.youtube.com/user/pbalinov#p/u/28/4KSZou1AvtQ

http://www.youtube.com/user/pbalinov#p/u/52/TN9KERwtG9A

http://www.youtube.com/user/pbalinov#p/u/51/PXUtFBnWfvw


Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2011 2:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Димо има Даника,аз карах досега с менгемето,което подарих на Марти.Но Димо отдавна се оплаква ,че трябва да си прави нови челюсти.В интерес на истината не познах от снимките ,че е Даника.Дадох съвет ..по това ,което виждам.Тео си бачка с него нон-стоп,виж..не знам дали е преправил челюстите.Но като се сетя ,че има струг в мазата,най-вероятно го е трансформирал отдавна.

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов