Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Яну 15, 2012 7:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:02 pm
Мнения: 359
Местоположение: СОФИЯ
От къде в София евентуално може да се купят цветни волфрамови глави ???

_________________
Не е срамно да не знаеш, а да не питаш, когато не знаеш!!!
Не всеки който те вади от лайната ти е приятел , а и не всеки който сере отгоре ти , ти мисли лошо...!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Яну 15, 2012 7:58 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Реално не ти трябват :D Главите на "Таймен" след нагряване до червено на спиртна лампа, стават със превъзходен меден цвят.Тези на "БФЦ" след същата процедура стават графитно-сиви, и матирани, и превъзходно се оцветяват със перманентен маркер /черен/. Ако ги искаш зелени или оранжеви-можеш да ги направиш/след нагряване/със сигнална боя-за антени на плувки.
Оригинално оцветените са много по-скъпи, както и фасетираните такива.
Моето мнение е, че ти трябват златни, и черни.
Всяко едно покритие след време пада.Просто тази сплав не държи никакъв лак, или боя.
Далеч по важен е въпроса за теглото на главата! Това, което масово ползваме /Б.Гавлик ,Таймен, БФЦ/ е сравнително евтино, но далеч от теглото на качествените метало-прахови пресовки със високо съдържание на волфрам /защото всъщност главата е това/. Такива има във Англия ,и Германия, но цената е убийствена..
Така че, пий едно хапче, и спи спокойно. \:D/

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 10:23 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цветни глави имаше при Алекс Вулев.Предполагам,че още продава.
В Англия пакетче с десет глави струва 4 Паунда.Тези глави обаче нямат нищо общо с продаваните у нас които съм виждал и като тежина и като покритие!
Ще видя дали имам от продаваните у нас и ще ги снимам с тези продавани тук после.




Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 3:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Ето сравнени две сребърни глави:
Изображение
Тази с влакното е от нас на един риболов,другата е от тук на поне десетина риболова.
Същото е и със златните глави както казах поне на тези които съм виждал.
Един приятел ми каза,че главите от Таѝмен са по-леки от тези при мен.



Поздрави и наслука на всички.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 31, 2012 9:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Точно така е Стояне,главите от Таймен и подобни са много малко по-тежки от бронзовите.Затова предлагам на всеки,който сериозно вързва да си купи една китайска бижутерска електронна везна.Има такива,които мерят до стотни от грама.После след като претеглят разните глави да решат от къде и какво да си купят.Аз не съм срещнал нещо евтино и качествено...
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 31, 2012 10:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Цветни си взех от този сайт, колеги отдавна пазаруват от него, доколкото знам без някакви оплаквания:
http://www.bogdangawlik.pl/index.php/cP ... 256c95d02b

Преди няколко дни си купих общо 900 главички в диапазона 2.8 - 4.0 мм, разпредлени в оранжев, черен и меден цвят. Златни не поръчах съзнателно, защото се предлагат и у нас на съвсем прилични цени и разнообразие от размери от БФЦ. В момента няма, но Ники ми каза, че до средата на февруари се очаква зареждане. Общо взето мисля за себе си, без да го натрапвам на някого, че е предостатъчно човек да разполага с черни, златни и оранжеви разцветки, а останалото е от лукавия. :D
Трябва да се има предвид, че съществува значителна разлика в използваните волфрамови сплави и по-точно количеството на вложения материал, а от там и в теглото на главите. Общо взето по-евтините са и по-леки. За справка, сплавите на медта, известни с общото название "месинги" имат средно относително тегло около 8.5 гр. куб.см, чистия волфрам - към 19.3 гр, а оловото - 11.35 гр.

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 31, 2012 11:44 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Ице, за съжаление, евтините "волфрамови" глави, са почти като месинговите.Истинките са по един лев бройката.Няма пълно щастие..
Но , и тези стават. Джиг кука и тяло само от конец- и потъва като "Титаник"..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 01, 2012 12:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Колко точно са по-малко тежки евтините волфрамови глави от аналогични по размер бронзови или аз имам некви бронзови менте :D Например да вземем най-масовия 4мм размер(заради бронзовите), ще даде ли някой данни от прецизно измерване защото разликата в тежината се усеща. А при по малките размери, или да си говорим просто така..

Хубаво стана дума и за търговци (щот производителите не ги знаем) на волфрамови глави от чуждоземни магазини и разликата в тежината при еднакви размери. Това е на лице, факт.
Ето една моя класация от скромния ми опит до сега, като главите съм ги сравнявал чрез равновесна теглилка, т.е. кой бранд глава ще натежи при поставянето наведнаж по десет от вид.
Бранда и снимките са от най-леки към най-тежки:
1. Bogdan Gawlik - Полша
Изображение

2. Немска глава - на пакетчето си пишеше, че е от Германия с данни за грамаж и размер.
Изображение

3. Wapsi - купени от щатите
Изображение

4. Wapsi - купени от Лондон
Изображение

5. Глава купена от Лондон, не знам бранда.
Изображение

Сравнените глави са с размер 2.8 мм, поне по надписа на пликчетата. Най-тежките глави са номер 5(тази без име от англия), като са по-тежки от всички и разликата е чувствителна. Отделно са и много прецизно изработени.
Полската е най-лека, следвана от немската като двете са с прорез за разлика от останалите три. Вапси главите също са по-тежки от първите две.
Единствено разликата в тежината на английските глави(5), спрямо останалите, е силно осезаема. Жалко, че ми бяха донесени насипно и не мога да назова бранда им.
Две думи за нетната цена от където са купувани, цената е за пликче с десет бройки - английските глави са 4.9 лири, немските са по 2.5 евро, главите на Wapsi са по 3.5 лири, полските са 1.33 евро . Има и доста по-ниски цени на същите когато се купуват в пакети по 100 бройки.
Относно качеството на изработка, с изключение на златното вапси и английските без име, не намирам съществена разлика.

Главите от Taimen (Полша), за които се споменава, отдавна не ги ползвам, но по съвсем други причини свързани с дизайна им, а не защото са по-леки от масовите волфрамови глави на пазара. Различните разцветки при евтиния сегмент волфрамови глави(от поляците) са постигнати чрез боядисване, от същите изключение правят медните и сребърните, които учудващо са по-добре изработени от останалите.
Главите на БФЦ са еквивалентни на полските, но изработката име е доста по-прецизна, а и са ни под ръка.

Та така..

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 01, 2012 9:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Осезаемо най-тежките, които съм ползвал съм купувал от "Алекс" - черни, 2.8 и 3.3 мм. Купих по 50 бр., дори при чисто субективно "тръскане в ръка", сравнени с главички на "Таймен" и "БФЦ" в същото количество и диаметър, се усеща, че масата им е по-голяма. Освен това, евтините лепнат по-силно на магнит. Сега като пристигнат новите, ще ги измеря на везна. При положение, че разполагам с по няколкостотин бройки от отделните диаметри, ще се получат коректни средни стойности, дори и мерени на обикновена везна.
За мен лично голямо предимство, дори на евтините волфрамови глави, е, че са прецизно изработени и с малък отвор, което позволява да се монтират и на по-дребни куки и с по-малко ухо.

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 01, 2012 1:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Мунчо написа:
Осезаемо най-тежките, които съм ползвал съм купувал от "Алекс" - черни, 2.8 и 3.3 мм.


Това е главата на снимка 2.
При по-големи куки утежняването може да се "подпре" и с оловна тел, но от 12 номер нагоре те става, а и всичко зависи от местото където ще се ползва нимфата.
Ако една глава не е измерена с точност до третия знак след запетаята дали ще я вземат рибите :D :D
---------------------
Ичо, ти май се запасяваш като персиец в днешно време :D
Поздрав!!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов