Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:59 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Авг 02, 2012 12:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 5:24 pm
Мнения: 41
Трябва ми за по-малките мухи.Ако някой знае откьде мога да намеря,да сподели.Предварително благодаря.Бьдете здрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 02, 2012 3:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Виж какво излезе от чичко Гугъл:
http://tpetrov.com/search.php?maincat=%D0%9E%D0%A1%D0%92%D0%95%D0%A2%D0%9B%D0%95%D0%9D%D0%98%D0%95&subcat=%D0%9B%D0%90%D0%9C%D0%9F%D0%98&cat=%D0%9B%D0%90%D0%9C%D0%9F%D0%98+%D0%A1+%D0%9B%D0%A3%D0%9F%D0%90&p=0

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 03, 2012 9:33 am 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 5:24 pm
Мнения: 41
Мерси.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 03, 2012 9:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Изображение

1.5X 2.5X 3.5X Magnifier Glass Lens

NEW LED 1.5X 2.5X 3.5X Reading Loupe Magnifier Eye Glasses

и двамата продавачи шипват до нас.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 03, 2012 10:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Мерси, Док!


П.П. Тия последните мисля, че ги има при ония пич от Ески Заара... :-k И то на сравнима цена....

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 03, 2012 10:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Има ги от много китайци по ибейката, и на сносни цени.
Аз ползвам такива от много години, първите ми са подарък от колегата Братанов, после си взех още едни чифт ...за резерва. И чак този месец смених 2.5Х стъклото, че старото за пет години някъде го понадрах .
Предполагам, че за десетина кинта си заслужават.. и мисля, че да много удобни.

Е този ги дава и с фрии шипинг. :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 03, 2012 11:27 am 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 5:24 pm
Мнения: 41
Старото си е старо.Мерси,Док,това имах като идея.Мечо,какво за Заарата...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 03, 2012 3:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Д-р Краси, фирмата на петров.ком се оказа от Заарата... :D
Виж това, докторе:
http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%9B%D1%83%D0%BF%D0%B0+%D0%9E%D0%A7%D0%98%D0%9B%D0%90
Ето това имах в предвид!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 03, 2012 3:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 2:33 pm
Мнения: 245
Местоположение: Сливен
Здравей колега,
моето предложение: на всеки пазар, амбулантни търговци продават диоптрични очила. За 4 лв. (има и по-евтини), си закупих очила +3 диоптъра (по принцип съм си леко недоскив и нося +2/+1 диоптри) с калъф и направо "прогледнах". Същите са с изрезка на рамката отгоре и позволяват ползването им само при необходимост. Освен това ги ползвам и на реката, за да си вдяна типета в ухото на мухата. Като лекар съм запознат, че не е гут да се ползват по-високи диоптри, че окото свиква с това и си го търси после, ама пусто хоби... Просто се стремя да ги ползвам максимално рядко.
Относно другите две предложения:
1. Лампа с увеличител- разполагам с такава. На мен не ми е удобна. Големи размери, разсеяна светлина и най-важното (не знам дали само при мен е така), фокусът на лупата е много близо до обекта на увеличение, т.е. когато искаш да видиш мухата,трябва да приближиш лупата близо до нея, което пречи на връзването.
2. Очилата, които ти предложи д-р Мишо- и аз ги имам, подарък от д-р Косьо Братанов. Преди ги ползвах по-често, сега рядко посягам към тях, Реално това е същото, което ти предлагам аз, обикновенно вървят с 3 сменяеми стъкла с различен диоптър. Лично на мен на са ми много удобни, рамката е доста финна и начина за закачване на стъклата ми изглежда доста крехък (досега не съм го счупил). Транспортната им форма е доста голяма, носиш рамка, лупи и т.н., което в реката е трудно. Плюс е, че можеш да си носиш нормалните очила и тези над тях (рамката е доста широка). 4 паунда не са кой знае колко пари, но ако идват от Китай, ще ти се наложи да почакаш, докато дойдат (може и месец).
Сам ще си прецениш, дано съм бил полезен. Лично за мен съм си намерил решението, евтино, върши работа и да ги загубя в реката, за 2-3 лв. заместителят е готов.
Поздрави: д-р Трифон Калев

_________________
Поздрав най-сърдечен, Ваш приятел вечен, весел Зарезанчо!!!! ДА БЪДЕ РИБНО!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 7:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 5:24 pm
Мнения: 41
Здравей,колега.Вчера мой приятел ми донесе китайски не точно очила,по-скоро нещо като ушно огледало захващащо се на главата.Има четири стькла-от 1,8 до 4,5.На 1,8 за десет минути ме заболя главата и спрях.Всьщност,като пуснах темата,имах впредвид точно екран сьс щипка за маса размер примерно 25/20 см.Виждал сьм някьде преди години,ще тьрся.А иначе като чуя Сливен и ми идват едни студентски спомени,яки,с едни щуки на Баните, на блесна,едни кленове на булдо...Спомени.И всяка година по пьтя кьм морето а а да спра,ама не,все бьрзаме.Благодаря за отделеното внимание.Поздрави.Не знам защо се появяват тези вьлнички.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 7:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 2:33 pm
Мнения: 245
Местоположение: Сливен
Д-р Краси написа:
Здравей,колега.Вчера мой приятел ми донесе китайски не точно очила,по-скоро нещо като ушно огледало захващащо се на главата.Има четири стькла-от 1,8 до 4,5.На 1,8 за десет минути ме заболя главата и спрях.Всьщност,като пуснах темата,имах впредвид точно екран сьс щипка за маса размер примерно 25/20 см.Виждал сьм някьде преди години,ще тьрся.А иначе като чуя Сливен и ми идват едни студентски спомени,яки,с едни щуки на Баните, на блесна,едни кленове на булдо...Спомени.И всяка година по пьтя кьм морето а а да спра,ама не,все бьрзаме.Благодаря за отделеното внимание.Поздрави.Не знам защо се появяват тези вьлнички.

Другия път не бързай токова, морето все ще е там, няма да се премести, а един "екстра" риболов може да се изпусне. Само цирикни джиесем-ски предварително, да се стиковаме. Булдото за мен е история, имам си шнур... \:D/ \:D/ :D
Относно екрана, разбирам, че си разрешил проблема, пак казвам, лампите с увеличително стъкло за мен са супер неудобни. Възможно е, поради влошения ми визус, да се променя и разстоянието на фокуса, не знам... Ако все пак решиш, моята е купувана в Сливен (все пак сме стар "център на Светлина"), май наскоро мярнах, че ги има още, така че студенстките спомени може да се възобновят. Ако много държиш, ще проверя наличността и цената...

_________________
Поздрав най-сърдечен, Ваш приятел вечен, весел Зарезанчо!!!! ДА БЪДЕ РИБНО!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 9:10 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 5:24 pm
Мнения: 41
Не,благодаря.А за истински риболов с удоволствие,живот и здраве догодина,че тазгодишния мандат мина.Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Авг 05, 2012 12:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2006 5:41 pm
Мнения: 784
Местоположение: с. Правда
За зрението си има лекари !!!!! =;

_________________
http://kefalbg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 07, 2012 3:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 4:00 pm
Мнения: 132
Радо,има си,но за да виждаш прецизно,аз подкрепям поста на предният колега,да си вземе човек очила с по голям диоптър,за да ги ползва само,когато прецизира детайлите по мухата. Аз например съм вче много зле и нормалните ми са 4.25 диоптъра за близо,и като ги сваля,немога да прочета нищо,но когато вързвам мухи и аз от руският пазар съм си взел,едни по яки диоптри,просто ги слагам за секунди,да видя прецизно мухата и мисля е най добрият и удобен начин.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 07, 2012 7:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2006 5:41 pm
Мнения: 784
Местоположение: с. Правда
steaven написа:
Радо,има си,но за да виждаш прецизно,аз подкрепям поста на предният колега,да си вземе човек очила с по голям диоптър,за да ги ползва само,когато прецизира детайлите по мухата. Аз например съм вче много зле и нормалните ми са 4.25 диоптъра за близо,и като ги сваля,немога да прочета нищо,но когато вързвам мухи и аз от руският пазар съм си взел,едни по яки диоптри,просто ги слагам за секунди,да видя прецизно мухата и мисля е най добрият и удобен начин.


Стефчо , за самото връзване и аз имам като на д-р Мишо , имам и голям шлем със стъкла за двете очи и лампичка .... поста ми беше , за постоянните очила , ако нещо съм сгрешил , се извинявам ! :-s

_________________
http://kefalbg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов