Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: мнение за цимент
МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 8:27 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 10:09 am
Мнения: 55
Здравейте колеги,искам да ви попитам за мение по въпроса с цимент,вместо лепило. Каква е разликата и има ли нещо специфично в работата с цимент. Трябва ли втвърдител,може ли да се ползва за всички мухи и т.н.?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 8:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Ползвай каквото имаш и ти е под ръка. Кеф ти лак за нокти, кеф ти хед цемент (което май пак е лак) кеф ти моментно лепило. Номера е да имаш някъде по възела една капка да не ти се развърже мухата, и да и оформиш някаква главичка понякога ако модела го изисква. 90 % от мухите ми савързани с лак за нокти (безцветен) - възможно най-ефтиния за 1 лев , малко флаконче - като започне да се прецаква го хвърлям и купувам нов. Не твърдя, че това е най-правилното и доброто, но ми кълве понякога когато съм за риба, хващам когато мога и така <occasion

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 8:58 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 10:09 am
Мнения: 55
За моментеното лепило съм забелязал че побелява:) ,лак не съм ползвал никога!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 9:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Лак безцветен наистина като, че ли е най-доброто решение. Моментното лепило сякаш изгаря и отслабва конеца. Мое впечатление.

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 9:10 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 10:09 am
Мнения: 55
Ами добра новина-за без пари добър материал за лепене:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 9:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Така наречените брандови хед цименти, най-общо казано, са два вида - нитроцелулозни лакове и такива на водна основа.
Нитроцелулозните лакове са идентични с много такива еднокомпонентни за общо ползване от търговската мрежа - някои засъхват по-бързо, други по-бавно, но всички правят много твърдо, здраво и трайно покрите.
Хед циментите на водна основа имат предимството,че много повече пропиват в конеца и материалите при нужда, след засъхване държат също добре, но съхнат по-бавно и не са моя избор.
Лаковете за нокти са решение също - според цената си и живота на една муха, вършат същата работа въпреки някои недостатъци.
Моментните лепила(цианакрилатните) са много удобни за по-големи модели мухи и стримери, също и при залепване на дребни детайли при изработката на сложни реалистични модели. Труднто с тях е нанасянето на много малко количество без да разлее, както и че ако се сложи повечко побеляват във водата.
Познавам колеги които ползват всеки от трите вида, всеки според навика, техниката и моделите мухи които е свикнал да прави - важен е крайният резултат.
А дали зависи от лепилото живота на една муха когато излезне от кутишката е отделен въпрос :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 10:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Цитат:
А дали зависи от лепилото живота на една муха когато излезне от кутишката е отделен въпрос...?


Със сигурност не! :D

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 10:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 2:33 pm
Мнения: 245
Местоположение: Сливен
Хайде и аз да изокам, като един голям имитатор...
Абсолютно съм съгласен, че конец можеш да залепиш с всичко, зависи какъв ти е мерака...
Контактът ми с известни муховръзвачи доказва това: Док Мишо предпочита нитроцелулозни лакове (не, че не ползва и секундно лепило), Roy Cristie, Стоян Филипов и Davie McРhail предпочитат в повечето ситуации лак за нокти (предпочитана марка ¨Sally Hansen Hard as nails¨), не, че не ползват секундни лепила (Loctite) или УВ смоли (Crystal GOO...). Изборът ще си е изцяло твой... моите впечатления съвпадат с тези на Док.. лепилото е крехко и побелява, лакът съхне бавно... А, има и такива лепила, на базата на Ц200... намираш си твоето и действаш... Лак "сали хенсън" последно си купих от Лондон на цена около 5 паунда флакона (ама с Ретинол :D )... Ако връзваш много и на често сигурно си струва...
Поздрави!

_________________
Поздрав най-сърдечен, Ваш приятел вечен, весел Зарезанчо!!!! ДА БЪДЕ РИБНО!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 08, 2013 9:45 am 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 10:09 am
Мнения: 55
от къде може да се купи този нитроцелулозен лак


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов