Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:14 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Май 07, 2015 11:19 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Привет колеги, през тази забрана не ми разрешиха любимата река и се налага да ловя в едни баластриери. Та едно от кленчетата вчера докато го откачвах изплюва голяма черна пиявица. Искам да пробвам с "пиявицата на акулата", но най мощната ми пръчка е шекспир XT - шести клас, 2,70 и за вятър го комбинирам с шнур WF7 Air Cel на SA. Та като се вземе в предвид това колко мм да е главата на стримера за да мога да го хвърлям. И да питам къде мога да видя видео с начините на хвърляне на стример, защото много се притеснявам да не си уцеля пръчката и пак по този повод да питам утежняването на стримера може ли да е навито под дъбинга а не като глава.
Има ли таблица дето според класа на шнура да се определя максималното тегло на стримера който може да се изхвърли. Много въпроси но досега не съм ловил на стример, а май му идва времето.
Благодаря на отзовалите се колеги.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 07, 2015 12:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравей, колега,

ще споделя скромния си опит, а нека останалите ме допълнят или поправят. Всичко е въпрос на избор и предпочитание.
Главата на стримера най-добре да я определиш спрямо цялата му големина. Примерно на кука номер 10 аз бих сложил 3-4мм. (винаги можеш и да не слагаш). Олово навивай на куката колкото искаш, но все пак става дума за конкретен силует и естествено джижене на мухата. Можеш да си представиш с каква скорост би потъвала истинската пиявица (тук е от значение и дебелината на типета).
За хвърлянето... аз лично с пръчка 5-6 клас и шнур ВФ6 хвърлям и стримери за щука 8-[ . Не казвам, че е лесно или правилно, но се справям до към 10-12м. Иначе техниката е като за суха муха с доста отворени торби, точно за да не удариш пръчката. Единичната или двойна тяга са от голяма полза (ако ги владееш естествено).
След като говориш за затворен водоем е важно и на каква дълбочина искаш да слезеш. Лидера съответно колкото е по-къс толкова толкова е по-лесно замятането, но до къде потъва? Там вече нещата стават по-сериозни - полу или напълно потъващти шнурове и тн.

Поздрави,
Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2015 11:52 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Благодаря колега, сега вече остава да направя някоя стримеретка пък ще видим какво ще стане.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов