Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Salmonman в действие
МнениеПубликувано на: Пет Май 05, 2006 7:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 7:35 pm
Мнения: 37
Местоположение: жк Дружба2
Много е красиво тук нали. :lol: Пък и Цецо добре е развъртял шнура, само след миг ще му удари.

Изображение

Въпроса ми е свързан с конкретния случай от снимката. Как да заметна на отсрещния бряг, където течението връща обратно, след като бързото течение е от към мен и при падане на шнура течението много бързо прави корем и издърпва нимфата от отсрещния бряг. Надявам се, че ме разбрахте.

_________________
Винаги готов за мухарски риболов!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 06, 2006 8:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 11, 2005 6:45 pm
Мнения: 379
Здрасти.Аз бих застанал по-надолу срещу течението и хвърляш нагоре където е мястото и нимфата се оттича към тебе.Другото е от мястото дето си застанал да хвърлиш по -нагоре и веднага обръщаш шнура надясно и така колкото пъти той изпревари нимфата .За бързо течение обаче по-добър е първия начин.И така .Проби му е майката.На кука.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 06, 2006 2:39 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
robko1 написа:
Здрасти.Аз бих застанал по-надолу срещу течението и хвърляш нагоре където е мястото и нимфата се оттича към тебе.Другото е от мястото дето си застанал да хвърлиш по -нагоре и веднага обръщаш шнура надясно и така колкото пъти той изпревари нимфата .За бързо течение обаче по-добър е първия начин.И така .Проби му е майката.На кука.

Подобно бих сторил и аз. Но Цецо може внимателно да се приближи и да опита на "чешка нимфа" съвсем пред него. Така според мен най-дълго можеш да задържиш нимфата. А ако трябва да се заметне в този случай от другата страна, се минава на срещуположният бряг и пак по"чешки" се пуска. Проби, наистина проби трябва да се правят.
Един от майсторите у нас на рибоова с нимфа-ФлайЗет. От риболов миналата година, над 20 уловени риби и пуснати обратно.
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Май 06, 2006 4:33 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
DobreFF написа:
Много е красиво тук нали. :lol: Пък и Цецо добре е развъртял шнура, само след миг ще му удари.

Изображение

Въпроса ми е свързан с конкретния случай от снимката. Как да заметна на отсрещния бряг, където течението връща обратно, след като бързото течение е от към мен и при падане на шнура течението много бързо прави корем и издърпва нимфата от отсрещния бряг. Надявам се, че ме разбрахте.

Скииииииииивай! Баахти кастинга, Цецо, това ако го види Роман Мозер ки си счупи мухарката и ки я навие на лакътя като маркуч. Много си задобрял, браво. Скиай, ква тясна торба е наприл мушморока неден!
Добромире, слушай Ваньо шо ти реди, арно казва, чува ги той нимфите (Пигалчо, как е брато, покри се като жълтиците деа? :)!
Ного е арна тая Ведена, иска да ида и аз некой път да топна некоя нимфа!

Поздрави!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 06, 2006 6:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Акулата мараба!
Ей за Добри и такъв вариант. "Чешко нимфиране за по-голяма река":
На кадрото ФлайЗет и ТорутФишера.
Изображение
И дори Троутфишера иска да научи малко как става. :D

Изображение
Ся малко офф:
Брато нищо не чувам, ей арно сал на късмет го карам.
Оназ ряка не е Ведена. Там Мънков ги боде редовно и не искат, па и намаляха значително.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 07, 2006 6:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Здравейте пъстърваджии,
Аз лично по-споделям първите два метода за задържане на нимфата там дето и е мястото.Чешкия метод колкото и убийствен да е според майсторите нещо не ме кефи-по ми прилича на риболова със стръв,няма кастинг,а и на всичкото отгоре най-често се практикува с поне две или три нимфи.Мнението си е лично мое.Само мога да кажа,че го споделят доста добри риболовци на пъстърва,с които имам честа да се познавам и общувам.
Другата тема за "улови и пусни ",която повдига Мастера/аз съм си го кръстил така,а за останалите Пигов/ е много интересно интерпретирана от Алекс Вулев в последния"Лов и риболов".Често си говорим с него и с удоволствие откривам,че и той е стигнал до това какво аджеба се крие зад тази хуманна постъпка... Освен всичко друго,което е написано в статията по въпроса,аз бих помолил всички вас,които сте решили да пуснете дадена риба/говорим за пъстърви/-Моля ви не пипайте по никакъв начин улова си!Просто го откачете внимателно от куката с кохера си.Ако куките ви са без контра това е много лесно.
Ако пък рибата е мерна и я задържите няма да ви се разсърдя.В определителя на рибите в България пише,че най-важни за възпроизводството са пъстървичките между 17-22 см.Е ,нашия мерник го вдигнаха на 23 докато пейзаните във Франсето са на 20см,а в някои департаменти на 18см!А те са страна с много традиции в пъстървовия риболов...
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 09, 2006 1:12 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Колега Веско, би ли уточнил какво се крие зад тази хуманна постъпка?Щото заради теб днес купих некво тъпо списание с одрани лисици.Четох статията на Вулев и освен педесетки и гениални прозрения, завоалирани в тайнственост, на тема аз знам къде се спотайват големите риби, нищо умно не видях в нея.Като пускам риби , това с нищо не те задължава.Щом си си платил билета имаш право на 8 пъстърви, така че дали ще ги прибереш си е твоя работа.Че риболова е кървав спорт кървав е, но само ако ти искаш така.Пускам рибите не защото искам да пораснат и да ги хвана пак АЗ, но вече големи, а защото след като вече съм ги хванал НЕ МИ Е ИНТЕРЕСНО ДА ГИ УБИВАМ .По интересно ми е да им подаря живота.Ако разсъждавам като Вулев няма да ги пускам, защото при този натиск върху тях от страна на човека, шанса да ги хвана пак е минимален.Повярвай ми не го правя от егоистични подбуди.Пускането на риби не е задължително!Пъстървите не умират след като бъдат освободени,не боледуват и не страдат от заболявания повече от някой шаран.Пигов може да потвърди, как след като една американка ми отнесе мухата, беше хваната на следващото подаване и от устата и стърчеше скъсаната муха.Само, преди да се хванат с ръка трябва да се намокри добре ръката .Стресът не ги убива, защото при една пролетна буря ще загинат моментално.
За чешката нимфа...Това е един от многото начини.Ако колегата лови на нимфа, другият е на задържане.Всъщност това което Пигов посочва не е точно чешка нимфа.За разлика от нея, обхвата е по-голям.Ловим с една нимфа и утежнение от олово по линията.Ползваме индикатор.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2006 3:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
:?:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов