Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:12 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Авг 15, 2006 10:10 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 11:18 am
Мнения: 9
Здравейте колеги.Бих искал да разбера имали смисъл човек да се учи да хвърля ако и така хваща риби.Скоро прочетох една статия написана от не безизвестния столичен мухар Алекс Вулев.Там той обяснява че кастинга не трябва да се смесва с риболова.Който иска да хвърля да се запише на кастинг,то нямало общо с риболова.Кастинг винагили означава дистанция. Благодаря предварително за отделеното внимание.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 15, 2006 11:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Съб Юни 23, 2007 9:23 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 11:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Ами колега кастинга означава представяне ако не можеш в дадения момент да подадеш правилно мухата на близко или далече какъв е смисъла, ако смяташ че това което си научил ти е достатъчно забавлявай се. Какво означава според тебе и така лови - хванал нещо си някъде - ако в това се изразява за тебе мухарския риболов значи си номер едно. Но пропускаш много риби и със лошия кастинг плашиш едрите и ловиш само дребосъци да не говорим колко е тарикатско при лош кастинг да си забодеш мухата в окото или да си направиш дупки за обици та ти си реши според мене кастинга е началото на риболова който се учи още преди да мяткаш в реката.
Добрия кастинг помага за по добър риболов и от него зависи дали ще хванеш рибока.
Успех


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 11:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Колеги,

Фори няма вина!

Чел е статия и то от изтъкнат мухар ....

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 12:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Съб Юни 23, 2007 9:23 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 12:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 3:04 pm
Мнения: 284
Местоположение: софия
- дядо, дядо, верно ли че слоновете могат да летят?
- глупости, не могат естествено!
- ама дядо, сигурен ли си??
- естествено, че съм сигурен!!
- ама дядо, във вестник "дума" пише че могат??
- абе, могат - прелетят 10-15 метра и пак кацнат.......

_________________
винаги има по-гулема риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 12:44 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 11:02 am
Мнения: 176
Местоположение: Sofia
Е те това е вече си екстриим кастинг... направо с по-дебелия край на мухарката ..."покана" за полет...и..и...и.....хоп...10-15 метра.... дистанция си е отвсякъде !!! :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 2:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 11:18 am
Мнения: 9
Искам да благодаря на всички които споделиха мнение по тази тема. Това което ми прави впечатление е че,немогат да се видят мухари в България които да са на ниво като по учебните касети и тези за риболов.Това ме кара да мисля че,те несе учат достатачно да хвърлят в самото начало на сухо и почват да мятат веднага на риби .Интересуват се повече каква марка е коляното и колко милиона модула е графита ,а всъщност немогат да уцелят реката.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 2:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Съб Юни 23, 2007 9:24 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 3:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Фори, имаш само две - три мнения във форума , но твърде точно уцелваш проблемите!! Абсолютно си прав, че редица личности сред нас отдават твърде голямо значение на модулите и бранда, като не изключвам и себе си от тази група, ама мойто си е вид диагноза :lol: , тъй че не ми обръщайте внимание!! Ако си позволя маааалко да отклоня разговора, най-добрите си риби / уточнявам, че все така се случва, че си меткам за клянчета /, съм ги "дръпнал" на КЪСА дистанция / 4 до 7 метра/, но след ДОБЪР / КАЧЕСТВЕН / кастинг!! В този смисъл подкрепям мнението, че кастинга сам по себе си е изключително важен за създаването на навици у мухаря за КАЧЕСТВЕНО поднасяне на мухата. Познавам визуално Сашо Вулев и мога да се съглася с изразеното от него мнение САМО и ЕДИНСТВЕНО ако е имал предвид старата народна приказка - Господ дава, ама в кошара не вкарва. Какво имам предвид - един човек може да овладее СПОРТНАТА ДИСЦИПЛИНА кастинг до съвършенство, но когато застане на реката / гьола с мухарката да е безпомощен като цигане пред орган. И то не защото не може да метне - той мята, та се къса, ама я няма тая божа дарба "шесто чувство" за рибата. Напоследък ходих с доста колеги и ми прави впечатление, че някои от тях трудно виждат рибата в буквалния смисъл на думата. Та само в тоя смисъл съм съгласен с Вулев - просто в СПОРТА кастинг вниманието е съсредоточено в съвсем различна посока. Разбира се, това не означава, че няма прекрасни РИБОЛОВЦИ сред КАСТИНГИСТИТЕ - просто тези хора са имали шанса дедо боже :lol: :lol: да им даде много дарби!!! Поздрави на другарите МУХАРИ!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 3:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Bate Raiko съгласен съм с тебе но ако виждаш всички риби в реката и не можеш да подадеш какво става ...... те нещата са си навързани затова трябва да си добър във всичко а и ако виждаш рибите и добре подаваш обаче ти е гршна мухата пак си си капо - мое мнение
Успех и наслука


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Да..а..а..
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 4:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 11:02 am
Мнения: 176
Местоположение: Sofia
Здравей FORI,

Чудих се как да ти отговоря , но виждам ,че всъщност ,ти задаваш въпрос на който предварително знаеш отговора... В този смисъл не ми е ясно защо питаш? А как определи нивото..?!..

И аз искам да видя...

.....мухари в България които да са на ниво като по учебните касети и тези за риболов.

....без да ставам от стола пред компютъра...ама все не се получава ...Що ли?

Все пак трябва да се отиде на реката .., а тогава все някак ще се уцели...А ако и тогава не стане ... някой случаен минувач ще помогне...

/ ..не поемам ангажимента да те разубеждавам /струва ми се безмислено/ но ,не е зле да се поинтересуваш по подробно от мухарството в България, пък може и да си промениш поне малко мнението.. Обидно прозвуча категоричното ти мнение / а не въпрос!/...
В България има всякакви хора, едни държат много на модулите,други на муховръза,едни четат статии други ги пишат,трети държат на риболова,четвърти на кастинга.... а има и такива ,които много държат на добрия тон и коректността в отношенията с приятелите ......
Дано си толкова категоричен и в обратните оценки/

Д-р Косьо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2006 10:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 11:18 am
Мнения: 9
Здравеите отново.Искам първо да се извиня на всички от този форум,за репликата ;че немогат да уцелят реката;несъм искал да обидя никого.Съвсем неволно съзадох напрежение което си личи в някои от отговорите.Надявам се с някой от вас да отида на риболов и да понауча нещо.Транспорта ще е от мен.Пожелавам успех на всички.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 17, 2006 3:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Чел съм статията на Вулев и там не пише, че кастинга няма общо с риболова. Пише, че риболова затваря кръга от стъпването на брега до улавянето и пускането на рибата и че риболова не е само кастинг, което си е вярно. Познавам състезател по кастинг, който никога не е стъпвал на брега на реката.

Поздрави!

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 17, 2006 9:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:08 pm
Мнения: 136
Местоположение: Луковит
Здравейте! Виждам, че дискусията около този според мен реторичен въпрос продължава доста яко. Според мен, отговорите на този проблем се обединяват във общото мнение, че кастинг и улов на риба са неразривно свързани, и не може да бъде по друг начин. Наистина при улов на кефал по някой път и при лош кастинг има резултат, но ако обърнем страницата за улов на пъстърва, не така стоят нещата. Аз самият намирам в себе си пропуски в кастига, което пък от своя страна не дава желания резултат при пъстървов риболов, но за всичко се иска повече практика ! Кастинга не означава просто подаване на мухата, а правилно подаване на определено място.
Какво пък толкова съм взел и аз да философствам! В BG има отлични мухари, които могат не само да презентират мухата, но и да ловят риба, и то не по-зле от чужди гидове в тази област!
Поздрави!

_________________
Обичам да я ловя тая пущина!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов