Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:11 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Юни 17, 2007 8:14 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет,

За тези от вас, които не успяха да дойдат, малко снимки:

http://gallery.akulata.com/album107

Поздрави,


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 18, 2007 10:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Bate Raiko написа:
... Съжалявам много за отсъствието си от презентацията на Алем-ци...

Специално за теб Бат Райко щеше да е много приятна срещата ... но и ти си бил по благородни дела :D Да ти е жива и здрава кръщелницата !

Та на кратко за мероприятието :
----------------------
Реших да драсна няколко реда , че нали си ми ценител и в началото все за теб се оглеждах.
-----------------------
Имаше непредвидена изненада - празен водоем, до дъно :shock:
(снимката е от високия хълм на лудите пичове с парапланерите)
Изображение
Изображение

Но както се казва, алемци влязоха в бой от движение и набързо организираха алтервативно място на една красива ливада под въпросния хълм
Изображение
Изображение

Заинтересованите , около петнадесет души, бяхме посрещнати с типичното гостоприемство на Ники и Марто както и от всички момчета от магазина.
За тавите с кебапчета, кюфтенца и касите с бира е излишно да споменавам - тях ги приемаме вече по дифаут :D (Ох, тежко е мечо, тежко...)
Представиха се над двайсет пръчки и над десетина шнура от съответните фирми.Кой каквото имаше да пита за фирми, производства , цени, гаранции и т.н. намери повечето отговори.
Естествено моя интерес беше към фаворита на сейдж - очаквания Z Axis
Изображение
Казвам ти Райко брат, страхотна пръчка са направили тия американци - докато не метнеш с нея все си мислиш, че рекламите хищно те обладават ... но само като я хванах... лепна ми за ръката и това е.
Отчетливо лека, пъргава , със скромен и не натрапващ се хардуер - интересно, но ми се видя като че ли е с Rec водачи, бая по-финни от хопкинс.Белинджъра го знаеш, корка е типичния ... хубавеня и туй то.
Видяхме се с познати и приятели, сладки приказки и проба на всевъзможни комбинации на шнурове и пръчки.Едва ли другаде у нас се оставят на куп толкова скъпи въдици за пробване от всеки пожелал ... както се казва , друго си е ръка да пипне.
Изпробваха се и кой каквото си носеше - TFO'то дето е уж пети клас поднесе изненади с един шнур на сейдж, Суперфайна на Станислав също му търсиха шнур, лумиса на Пигов изненада с лекотата си... Стана много интересно с един двуснадков лънч, мисля че беше 4 клас на 8 фута - не знаеш как мяташе тази пръчка... малко като приказката за грозното пате ...
-----------------------
Тук искам специално да благодаря на Лъчо и чичо Ванчо за вниманието с което дариха всеки попитал ги за каквото и да е.Всички ги налазихме с въпроси и те за миг не спряха да казват и показват в тази жега.

Изображение
Изображение

Лично аз получих поредния практически урок от Иван Иванов, този път за стиковката на конкретна пръчка спрямо избран шнур.
Колко по-лесно е и като има кой да ти обърне внимание и да ти обясни...

Живи и здрави всички, до следващата среща !

Поздрави.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 19, 2007 6:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, здрасти!!! Станала е добра сбирка, точно както би трябвало да е / и както е в белите страни / - нареждат се нещата, айде сега меткайте и си правете лични заключения, а не - абе един приятел ми каза, че негов приятел меткал с еди какво си и било страхотно......За Аксиса не знам :roll: - преди около две седмици го клатнах в магазина и не ме грабна като строй, а и честно казано не го огледах внимателно, напълно е възможно да са го "обули" с РЕК-ови водачи - и за тях само суперлативи се чуват!! От участник в презентацията разбрах, че Суперфайна на Станислав се е понравил доста на присъстващите....за Лънча какво да ти кажа - поредното доказателство за принципа, че когато системата е балансирана по всичките си показатели надписа остава най, най-накрая / и ако искате, може въобще да не го четете / :lol: :lol: ! Интересно ми е за ТФО-то принципно какво се оказа - по-горен клас ли пое? Замислил съм се напоследък да взема нещо от марката, като ме влече повече към Финезето.....ама ще мисля още!! Радвам се, че събирането е било ползотворно!!! Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 19, 2007 8:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:34 pm
Мнения: 191
Здравейте, не си направих труда да прочета писаното по-горе от колегите, (не защото не ги уважавам, напротив) но искам да изразя мнението си по отношение на пародията в неделя.
Смятам че е смешно и недопустимо фирма от ранга на АЛЕМ, от която пазарувам 100% от риболовните си такъми да обявява презентация, кани хора и тнт без да са проверили поне или да са се обадили на собствениците на язовирчето. На пънчака да го бяха организирали щеше да се получи по-добре.
Даже не си направих и труда да спра за да видя какво има на поляната защото бях много разочарован.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 19, 2007 8:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Бат Райко, убедих се , че "сухото" махане с коя и да е пръчка не е най-меродавно.... като се сложи шнура някои пръчки оживяват.Така е и с VT2'ката дето я взех зимата, същото се получи и с аксиса.
А TFO'то не само пое по-горен клас шнур, ами и се оказа че той за него бил правен :D (Sage - Performance Taper).И въобще въдицата не е с толкова фаст акция както я рекламират...
---------------
Викик, прав си донякъде, но познания може да попиваш не само на вода... Друг е въпроса ако си капацитет :wink:

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 19, 2007 9:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:34 pm
Мнения: 191
Прав си доктор Мишо, познания се трупат не само на вода, но нали тази презентация имаше за цел да ни убеди колко добри са такъмите СЕДЖ и в крайна сметка да си купиме от тях.
Аз за себе си знам че колкото повече мятам толкова повече се убеждавам че нищо не знам за мухарския риболов. :oops:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 19, 2007 11:25 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док каза:

" И въобще въдицата не е с толкова фаст акция както я рекламират... "

Е те в това се убеждавам непрекъснато - момци, никога не се доверявайте едно към едно на фирмените описания - фаст, ултрафаст и не знам си какъв още фаст - ръка да пипне, ако не може - ровене в нета по сродните ни форуми и четене - мненията на колегите обикновено са най-точни!!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов