Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:46 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Spey, Spiral Snake - casting
МнениеПубликувано на: Чет Окт 11, 2007 9:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Здравейте колеги. Като обсолютен новобранец имам един въпрос. С каква цел се изпълняват следните casting техники:
Spiral single spey
Double spey cast
Snake Roll Cast, Reverse Snake Roll cast
Съжалявам за въпроса но малко ми е трудно да разбирам английските писания по темата.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 12, 2007 7:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:02 pm
Мнения: 359
Местоположение: СОФИЯ
Здравей Драго , тези начини на замятане са доста трудни за усвояване ( според мен) , но главната има задача е да можеш да заметнеш на желаното място , когато зад теб има някакви препятсвия било то храсти дървета и т.н. , тоест нямаш възможност да разпънеш шнура класически -> назад-напред.

Поздрави Иван

_________________
Не е срамно да не знаеш, а да не питаш, когато не знаеш!!!
Не всеки който те вади от лайната ти е приятел , а и не всеки който сере отгоре ти , ти мисли лошо...!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 12, 2007 8:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
И трите замятания са трудни и искат доста време да се усвоят. Ако си новак в мухарския риболов трябва най-напред да се усвоят базисните мятания и след по-сложните замятания. Тогава ще е ти е по-лесно да ги усвоиш.

_________________
BORN TO FISH
forced to work :-(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 12, 2007 8:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Благодаря за точните отговори. И за миг не съм си помислял да усвоявам подобни техники за момена (а и в близките няколко годни), просто ми бе интересно с каква цел се изпълняват тези техники, тъй като в дадените примери няма препятсвия като храсти, дървета и други които да пречат за едно нормално замятане или rollcast. Де'т се вика, първо си чета теорията за да не се самообеся със шнура на някое дърво :shock:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 12, 2007 11:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Според мен е добре да усвоиш "обикновения" ролкаст.Премахва почти всички пречки пред замятането.А и не е много сложен за изпълнение.Важното е някой "на живо" да ти го покаже и да ти обясни основния принцип.Оттам нататък можеш сам да си го усъвършенстваш и "моделираш"(в зависимост от условията и посоката,по която искаш да хвърлиш).
На мен преди 2-3 години ролкаста ми влезе в полезрението.Повечето ми опити обаче се оказваха неуспешни.2006 г. на Ягода видях едно момче от Форума да го прави и го попитах как точно става.Мисля,че беше Радостин от Ст. Загора.Направих го пред него,той ми каза грешката и започна да се получава.От тогава постоянно го използвам.Дори и да няма препятствия зад мен.Особено след по-продължителен риболов,прибягвам до ролкаста.Имам чувството,че ме изморява по-малко.
А тези дето си ги показал,мисля че са по-подходящи при по-силно течение.С първите движения просто насочваш шнура в желаната посока(обикновено нагоре по течението) преди да заметнеш,за да се получи самия ролкаст.Пак казвам,това е според мен...

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Последна промяна pacho на Пет Окт 12, 2007 10:29 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Rollcast
МнениеПубликувано на: Пет Окт 12, 2007 5:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Мерси за съветите. Rollcast пробвах още първия си излет с мухарка и шнур. След като ми развалиха кефа да съм на ето това островче (нямам все още ботуши за да газя) където можех да тренирам безпрепятсвено и сменихме мястото с едни шубраци и тополи надвесени над мен започнах да тренирам rollcast. Харесах си един камък на 5-7 метра от мен във водата и целта беше да го пляскам по темето с мухата. Снимах и едно клипче с телефона но едва ли ще може да даде реална представа какви съм ги вършил, че да последва градивна критика от ваша страна. Ето го и самото клипче, формат 3GP и незнам дали всеки ще може да го види.

Edit: Гледал съм от ето този урок.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 12, 2007 9:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Драго здрасти,
тези дни ще ти запиша четири DVD филма с уроци по кастинг и всичко (поне на теория) ще се изясни.Другата седмица ще се чуем да ги вземеш.

Поздрави (и на стария авиатор!)

П.С. Snake Roll Cast е нужен при гонене на дистанция и за бърза смяна на посоката при замятане - в единия от филмите ще видиш как е показан невероятно разбираемо.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2008 6:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 4:59 am
Мнения: 42
Местоположение: Плевен, София, Китай
Здравей, Д-р Мишо!

Понеже :

D-r Misho написа:
Драго здрасти,
тези дни ще ти запиша четири DVD филма с уроци по кастинг и всичко (поне на теория) ще се изясни.Другата седмица ще се чуем да ги вземеш.



Имаш ли възможност, а и желание :) , да качиш филмите като торент някъде /тук например е без регистрация http://p2pbg.com/. Аз сега се уча и се нуждая от малко помощ. За съжаление - в радиус от 10000 км не познавам никой мухар :D /сега съм до Хонг Конг/.
Ще ти бъда много благодарен.

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2008 11:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
dkazakov написа:
Имаш ли възможност, а и желание :) , да качиш филмите като торент някъде /тук например е без регистрация http://p2pbg.com/. Аз сега се уча и се нуждая от малко помощ. За съжаление - в радиус от 10000 км не познавам никой мухар :D /сега съм до Хонг Конг/.
Ще ти бъда много благодарен.

Поздрави!


Здрасти колега, желание имам но 90 Gb филми ще ги качвам сигурно два месеца :D
---------------------
Повечето съм ги теглил от торентите.
Виж тук има много интересни попадения :

http://www.torrenthot.com/viewforum.php?f=200
http://www.torrenthot.com/search.php

Иска се регистрация и чак тогава като цъкнеш на линка на дадена тема от дясно на страницата ти се явява връзката към торент фойла за теглене.

N.B Особено добър за кастинг е този
http://www.torrenthot.com/viewtopic.php?t=4133

Успех.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов