Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:34 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Ное 29, 2009 3:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 12:31 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Здравейте! Пускам снимките тук по молба на колеги да споделя направата. Изображение матиряли кука №12 , микропоеста гума кафяв цвят, хекъл по светъл цвят , кафяв конец, сребристокафяв дъбинг , козина от елен Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Извинявам се за качеството на някои снимки без статив са правени :( Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 29, 2009 8:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Супер си.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 01, 2009 8:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Уф,как го събра всичкото това на 12 номер кука,снощи го пробвах на 10 и пак не ми стигна куката :oops:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 01, 2009 9:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Кука с дълго рамо. Може и на 20-ка да се върже.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 01, 2009 11:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Драгомир написа:
Кука с дълго рамо. Може и на 20-ка да се върже.

Бе знаех си аз ,че не съм толкоз кьопав у ръцете,ама след 5 опит успях да я събера на късо рамо :)
Мерси Драго!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 01, 2009 11:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
С риск да отклоня темата но мисля, че за кефала има 3 доказани мухи. Корковата за затворени водоеми, и осата и овъда които бай Ради многократно е показвал. Аз лично ако тръгвам за кефал бих взел точно тези три мухи. В шепа , по 4-5 бройки от модел. Ако рибата се храни активно, ще работят, ако е претенциозна дали ще съм с 3-4 риби или с 0 все ми е тая.

П.П. Писаното по горе си е мое виждане. Тази година нямам хванат кефал на муха, като изключим един на нимфа при риболов на пъстърва :)

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 02, 2009 12:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Знам,но с захладняването и капризниченето,мравката се оказва фаворит,макар че пробвах без крила и червен конец по средата.Домашната муха с коремче от паун също се взима с доверие.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 02, 2009 10:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
С риск да отклоня темата но мисля, че за кефала има 3 доказани мухи. Корковата за затворени водоеми, и осата и овъда които бай Ради многократно е показвал.

Ехеее Драго,брат далеч си от истината.Не подценяваѝ и имитациите на мравките,лаѝнарката ,търтея,щуреца,черната гъсеница и т.н.Да не забравяме и нимфите,стримерите и това,че в зависимост от времето,сезона и мястото козата си сака пръч.Но все пак за корковата и осата си прав.:wink:
И още га го немаше Овъда на хоризонтъ сме фатали по некое и друго кифле и ние.


Поздрави и жив и здрав.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 02, 2009 11:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Прав си Стояне на 101 %, не ги подценявам а просто това имам. За жалост докато не порастнат децата времето ми за муховръз е силно лимитирано в часовия пояс между полунощ и 1-2 сутринта, два три пъти в месеца, и връзвам само това което ми е крайно необходимо. Чакам с нетърпение деня в който ще седна спокойно и ще мога да връзвам мухи за кеф.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 02, 2009 2:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
За жалост докато не порастнат децата времето ми за муховръз е силно лимитирано в часовия пояс между полунощ и 1-2 сутринта, два три пъти в месеца, и връзвам само това което ми е крайно необходимо. Чакам с нетърпение деня в който ще седна спокойно и ще мога да връзвам мухи за кеф.

Драго много добре си започнал да връзваш особенно като се има впредвид и колко малко свободно време имаш.
Тези мухички страшно много ми харесаха:
Изображение
Да са ти живи и здрави дечицата и да те радват дълго,а пък за муховръз винаги ще се намери време.

Поздрави и жив и здрав.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 02, 2009 3:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Хмм, Драго е скрита лимонка в муховръза ама обича да се праи на умрела лисица :D :D :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 02, 2009 4:24 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Привет момчета!В момента,както знаете рибоците са групирани.Само да ги знаеш къде.Всеки от вас си има любими места и си ги познава.Направихме няколко риболова с шуменската група,ами какво да ви кажа,разстрел,и то хубави кефалуци.Ей Валка,Мето,Румба привет!Във връзка с темата,преди два дена изпробвах много видове мухички,на място където зимата е групиран.То осичка ли не беше,брънбарче,пчела,Клинхамър,стимулатор,какво ли не.Вземаше като побъркан на всички,така,че сега набараш ли го.......Но при нас в момента взема на изтичане,с многократни хвърляния на едно и също място.Тогава излизат бухалките.Поздрави! \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов