Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:35 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2012 8:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
bat_oc,
каква е тая драма сега? :roll: Хората си спорят културно, даже емотиконки пускат :D , няма нищо страшно.... <occasion
При толкова съвършени комуникации да не можем да се разберем е жалко... :sram

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2012 9:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
stoyan filipov написа:
Материали:
1.Кука-от 14 номер-до наѝ малката която може да намерите.
2.Конец-цвят по избор.
3.Хакъл-едно червеникаво кафяво перце от петел.
4.Крила-CDC перца.

Изображение


Така направена мухата и малката кука с гаранция няма да потъва със и без смазка. Дефакто няма какво да я потопи. Няма тяло от дъбинг да пИе вода и тежи, няма главогръд или каквито и да е елементи които да я накарат да потъне. Хекъла е предостатъчен да носи и 2 куки една до друга а не една. В случая мухата ще плува само от хекъла.

Току що я вързах и тествах на 14-ка Гамактсу барблес. Мухата си плува само с хекъл, от CDC-to не можа даже да и потъне куката и мухата ляга на страни. Смазка не съм слагал. Удавих я издухах я два пъти с уста и пак си плуваше като в началото. Ако някой се интересува щракнах някви снимки на бързо но без осветление може да ги покажа

Който не вярва, да си я върже и тества. Може и да не слагате CDC

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2012 9:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
bat_oc написа:
Ами,правил съм я тази муха,няма кастинг,нито смазка която да я подсуши.


Ростиславе привет, точно същата ли си правил - тяло конец, хекъл по цялото рамо на куката и крило? Или си слагал и дъбинг за тяло? Смазката коментирана по горе няма за цел да суши мухата, а да и подбри плаваемостта. Като смажеш мухата тя не е суха.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2012 9:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Ся пък драма,това от къде пък дойде :D
Темата мисля разчепква интересни неща относно сдс перцата, и би била полезна на всеки интересуващ се и използващ такива мухи. Повече мнения ако има още по -добре, спор също, но базиращ се на практика - ще е най-хубаво за всички.
Колкото до показания модел, повод за полемиката до сега, съм на противоположно мнение от това на bat_oc! При мен така вързана мухата плува перфектно, дори и с по-малко сдс отгоре за крилото. Всичко е просто избор на кука, материали и техника на вързване, като опция е и намазването и с флоатант. Кастингът е друга приказка, но със сдс мухи от този тип ако ловите на повече от десетина метра макс ...не знам :D
----------
@bat_oc - ако дискусията тук с нещо не ти харесва, съжалявам!По-горе не случайно написах че с писане не е като на живо. Просто няма никакви тревоги спрямо комуникацията, за свободен форум е нормално, даже съвсем спокойно. А с колегата msergiev(Марио) се запознах на последния муховръз - поговорихме за някоя муха, помятахме с едно негова поправена въдица, коментирахме шнурове - никакъв проблем, дори напротив :D
Надявам се и на нови срещи, както с него, така и с още хора с които да разискваме сходни интересуващи ни подобни неща.

Поздрави на всички!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2012 10:49 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
D-r Misho написа:
Ся пък драма,това от къде пък дойде :D
Темата мисля разчепква интересни неща относно сдс перцата, и би била полезна на всеки интересуващ се и използващ такива мухи. Повече мнения ако има още по -добре, спор също, но базиращ се на практика - ще е най-хубаво за всички.
Колкото до показания модел, повод за полемиката до сега, съм на противоположно мнение от това на bat_oc! При мен така вързана мухата плува перфектно, дори и с по-малко сдс отгоре за крилото. Всичко е просто избор на кука, материали и техника на вързване, като опция е и намазването и с флоатант. Кастингът е друга приказка, но със сдс мухи от този тип ако ловите на повече от десетина метра макс ...не знам :D
----------
@bat_oc - ако дискусията тук с нещо не ти харесва, съжалявам!По-горе не случайно написах че с писане не е като на живо. Просто няма никакви тревоги спрямо комуникацията, за свободен форум е нормално, даже съвсем спокойно. А с колегата msergiev(Марио) се запознах на последния муховръз - поговорихме за някоя муха, помятахме с едно негова поправена въдица, коментирахме шнурове - никакъв проблем, дори напротив :D
Надявам се и на нови срещи, както с него, така и с още хора с които да разискваме сходни интересуващи ни подобни неща.

Поздрави на всички!

Taка де,Док и всички,последно писане правя!!!Какво ще кажеш за Варивасчето,където плува само.Драго,не задавай,излишни въпроси.
Разбира се Док,и аз го споменах,когато разисквахме новото парашутче,че на живо си е друго,но въпросът е принципен,оставете хората да си изкажат мнението.
Пример,Стоянката ми дума,че много известни личности ловят с така наречения нестардартен парашут.Ок.Много добре зная,и сте си го мислили,че така вързано на възел
перо ще се пречупи,при първото захапване.Добрееее,ами ще сменяме,на всяка риба мухата.Но,при тях няма да се сменя мухата,защото те си имат реки,пълни с риба.Знаем го това,и няма да го обсъждаме.Ами ловят си хората.На всяко подаване риба.Не си ли помислихте,тоя парашут как ще клюмне на първото захапване.
Обсъждам вариант!Давам пример,как един обикновен любител си мисли!
Някой го измислил.Оп,и то велико име.Е и,и ние веднага,това е истината!.
Док,само в чашка ли си слагал мухата,или си ловил.
Защото аз бях на излет!
Поздрави!Успех!И чао!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2012 11:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Ако съм пробвал кадиса само в чаша щях да го напиша и позчертая даже. Са, нема ти доказвам неща за които и на ум не ми е минавало да увековечавам на снимка по реките- нали ти писах - секи е прав в мнението си, няма лошо :D

Жив и здав да си , и много слука по реките!

п.с. за парашута с вързаното перо се учудвам как още го помниш - кво толкова, нема ние да им берем грижите на ингилизите я :D Но, за мен като техника е интересен подход, толкоз.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2012 11:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Не си прав Ростиславе да се сърдиш - въпроса ми е на място и е правилния въпрос. И тъй като ти най-вероятно никога не си връзвал същия кадис и не си ловил с него по простата причина, че не ходиш целеносачено за пъстърва, и по същата причина и нямаш и смазката на Хендс затова няма какво да отговориш смислено на въпроса ми. И точно за такива ситуации написах - хора които не ловят с такива мухи да не взимат отношение, защото два дена Док който има над 1000 CDC мухи в кутиите си, се опитва да обясни нещо на Момчил и на хора на които ще им е от полза и им е интересно и все се намират скептици не харесващи мухата да остроумничат. Ами като не ви харесва дадена муха и няма да седнете да я връзвате какво толкова ви притеснява, че някой я е харесал. И понеже гледам те претеснява сменянето на муха - да CDC мухите се сменят след всяка хваната риба ако искаш да си риболовец а не сушач на мухи по реката. Прочетете излета на Радо Акулата за риболова на Дрина и ще видите с какво са ловили. Излет за какъвто можем само да сънуваме. И не ти прави чест точно на тебе където 5 мухи на кръст не си показал и 3 излета със снимки не си споделил да държиш сметка на Доктора ходил ли бил за риба или в чашата е тесвал мухите.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 12:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Малко материали по темата:

http://www.akulata.com/art46.html
http://www.akulata.com/art47.html

Излета на Радо на Дрина, тази огромна и величествена река където CDC мухите не потъват.

http://www.akulata.com/art56.html

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 1:01 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Драго - моля те, спри се! [-o<
Док отговори , както намери за добре - нека не адвокатстваме никому: големи хора сме! Моля те - кротни! Пусни си Джудас - примерно - и се наслаждавай на музиката! <occasion
Лека вечер на всички!!!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 7:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
mecho puh написа:
Драго - моля те, спри се! [-o< ...


Ще се боря Ванка до БАН :D

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 8:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ей, ей.....е са шъ взема отношение по темата за ЦеДеЦе-то....Нали знаете, че това ми е лубимата муа, афтър "Ред Октобър" :D!! Пичове, туй са бели кахъри, не се ядосвайте бадева!!! Сигурен съм, че за мнозина от вас и моите "взаимоотношения" с убавините не изглеждат съвсем наред, но когато страстта говори, думите са излишни....Та в тая линия на мисли знаете, че Док и Стоян са на светлинни години напред / и навътре / в тематиката и коментират и виждат нещата от най-различни ракурси! Роска, въобще и не си помисляй да се "скатаваш" от форума, за сичкото кеч има място тук !!
П.С.: Ще взема да си купя едно менгеме накрая и кат почна - едно ЦеДеЦе, една коркова убавица, едно ЦеДеЦе, една коркова убавица....и те така до откат :-k :-k \:D/ \:D/!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 10:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Макар и темата в началото да залитна малко странно въпреки всичко като игнорираш някои изречения може да си извлечеш полезна информация. Поне аз де защото опита ми и познанията са доста оскъдни на този етап. От няколко седмици съм се вманиачил да се науча да връзвам мухи и най-вече такива със CDC-ta.

Ще се извиня предварително на нашите вносители на оборудване, понеже аз винаги съм бил на мнението да се подкрепят преди всичко и първо родните търговци и чак след това ако няма друг вариант да се поръчва от чужбина ... та по обиколих магазините купих къде каквото имаше като CDC-та и снощи ..... хъх поръчах перца за 60 евро от Таймен. Перца различни видове и разцветки, CDC дъбинг и т.н. та на следващия муховръз бих могъл да донеса малко материалчета и някой да покаже някоя друга мушичка и още по-важното някоя интересна техника.

Ако не ще се борим on-line :)

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 10:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
П.С. А и още нещо. Специално питах за мухата защото много ми хареса чисто естетически. Имах една подобна "купешка" ..... клендаците я обожават. Е поне там където аз ходя. Миналата година толкова успешна ми беше тая муха, че вече прилича на парцал и още лови :D и за това предпочитам малко да по хвърлям на такъв тип мухи вместо на джапанки

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 10:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Момчиле, аз за това се включих в темата. Защото предложения от теб гел не е подходящ за тази муха. Оила който е по фин и може с една капка да направиш чудеса пасва идеално в случая и така човек ако ме послуша ще си спести главоболията и харчовете докато открие кое ще пасне най-добре. Защото на мен ми трябваше 4 години "да открия топлата вода" и добре, че хора с опит ми казаха кое е идеално за тези мухи иначе още щех да тръскам сопа като изоглавен да ги суша. Специално за хора като теб на които им е интересно снощи вързах мухата и я снимах как плува със и без крило но явно не си заслужава труда от снимането и писането.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 11:00 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Винаги си заслужава ... Нали си гледал "Списъка на Шиндлер" ? Който спаси един човешки живот, спасява целия свят :D Не забравяй, че в един форум винаги има поне три пъти повече хора които не пишат, но за това пък попиват всяка една дума.

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов