Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:59 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 11:39 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 9:04 pm
Мнения: 185
Местоположение: Дупница - Струма
Beherit написа:
Винаги си заслужава ... Нали си гледал "Списъка на Шиндлер" ? Който спаси един човешки живот, спасява целия свят :D Не забравяй, че в един форум винаги има поне три пъти повече хора които не пишат, но за това пък попиват всяка една дума.

Баш мсяка една дума не трябва да попиват , защото понякога именно към тях се казват доста пренебрежителни думи ! Да се надсмиваш над тези които не знаят и да възприемаш форума като собствена трибуна не е добре ! Хубаво е да се научим да изслушваме чуждите мнения - мисля че тогава много повече хора ще започнат да пишат ! Мен лично това ще ме радва !

_________________
КАПО е риболов от който не си научил нищо , а не риболов на който не си хванал нищо !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 11:40 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 9:04 pm
Мнения: 185
Местоположение: Дупница - Струма
msergiev написа:
Beherit написа:
Винаги си заслужава ... Нали си гледал "Списъка на Шиндлер" ? Който спаси един човешки живот, спасява целия свят :D Не забравяй, че в един форум винаги има поне три пъти повече хора които не пишат, но за това пък попиват всяка една дума.

Баш мсяка една дума не трябва да попиват , защото понякога именно към тях се казват доста пренебрежителни думи ! Да се надсмиваш над тези които не знаят и да възприемаш форума като собствена трибуна не е добре ! Хубаво е да се научим да изслушваме чуждите мнения - мисля че тогава много повече хора ще започнат да пишат ! Мен лично това ще ме радва !

"Баш мсяка" да се чете "Баш всяка" !!! ИЗВИНЯВАМ СЕ !!!

_________________
КАПО е риболов от който не си научил нищо , а не риболов на който не си хванал нищо !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 12:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Beherit написа:
П.С. А и още нещо. Специално питах за мухата защото много ми хареса чисто естетически. Имах една подобна "купешка" ..... клендаците я обожават. Е поне там където аз ходя. Миналата година толкова успешна ми беше тая муха, че вече прилича на парцал и още лови :D и за това предпочитам малко да по хвърлям на такъв тип мухи вместо на джапанки


Примет Момчиле,
Намираш време, дзвънкаш, и пристигаш с менгемето и и останалите си неща за час два у нас, поне си близко. А и сега нали имаш и сдс перца, ако нямаш ще ти дам.
Убеден съм, че ще си тръгнеш със собственоръчно вързани такива кадиси, плюс още един още по лесен и също резултатен за кефалите нагоре при теб.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 2:08 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
СДС-то ми е мат`рял, който ненавиждам отдавна [-( ,защото е много нежен, и бързо се олигавя при риболова. Но започнах да го ползвам, основно при риболов на капризни риби. За съжаление, нищо друго не работи като имитация на малките еднодневки по карстовите реки- факт!!! Отпечатъкът и силуета, който дават тези мухи, е убийствен. Също започнах да правя много големите си еднодневки със крила от две цели пера, със стъблото, по класическа схема, със хакъл- и резултата е великолепен.
Понеже нищо на тоя свят не е съвършено,трябва да се примирим със очевидните недостатъци на материала, и да го ползваме- по предзназначение, във гореспоменатите ситуации.
За плуваемоста на мухата, огромна роля има качеството на СДС-то. Продават се много груби пера, които не стават за нищо. За съжаление, добрите марки, като "Виторио Бенечи" или "Марк Петижан", от качества "селект", и "супер селект", са много, много скъпи..
Също така ,са необходими много опити, за да се достигне оптимална гъстота на силуета. За мухи тип ручейник, това не е от значение, но малките дънове искат прецизност.
При богат силует, вързан с качествени пера, /ручейник/ не е проблем, ако е свежа мухата, да я потопите със рязко дърпане под водата- и като отпуснете, изплува като тапа! Тази техника нееднократно ми е носила добри риби при риболов по нашите езера. Друг е въпроса, че трябва смяна , след всяка риба. Мухите- казват, че могат да се перат, сушат- и пак да хвърляш, във рамките на минути. Аз почти винаги сменям мухата- особенно на капризни риби, праната и сушена набързо муха, не работи добре. Самата идея да "изпереш" такава муха,особенно ако преди това си я намазал със олио, във ледената река, без препарат,окървавена и олигавена- може да си отговорите на въпроса,доколко е успешно. Само паренето на пара в къщи възстановява на 100 %.
Сега, ако искате да правите кленски риболов, тип "българска класика"- със яко цопане на мухата- няма да стане. Просто при удара водата смачква финните власинки, и мухата се мокри "под налягане" така да се каже..
Това са мухи за прецизно замятане, и капризно хранещи се риби..
Поздрави!!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 5:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:18 pm
Мнения: 211
Местоположение: В.Търново
Данчо Савов написа:
Това са мухи за прецизно замятане, и капризно хранещи се риби..


Ами това е най-точното определение за мухите с CDC,което аз споделям напълно.
Има и такива дни в които по едрия кефал се храни строго селективно по малките балкански реки и поведението му е близко до това на наплашена пастърва.

Поздрави!
Кънчо

_________________
Понякога начинът за да направим крачка напред, е да се върнем назад.
Хари Бриско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 6:04 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Колега Кънчо, той кефала по принцип си е по-хитър от дявола.. :D =;

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 6:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:18 pm
Мнения: 211
Местоположение: В.Търново
Данчо Савов написа:
той кефала по принцип си е по-хитър от дявола.. :D =;


:D ами,иначе как се оживява в бългаска река(един от кръговете на рибешкия ад)

_________________
Понякога начинът за да направим крачка напред, е да се върнем назад.
Хари Бриско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 7:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Споменатите по-горе "селект" сдс пера не означава че са свръх качество, а че са от тип1 , от линка който е пуснал Ачо. Също, и че са подбрани по оптимален размер и еднакви - обикновено ги събират от отглеждани породи патици за черен дроб и вид гъски, патешките са за предпочитане определено. Оцветените пък не са загубили нищо от структурата си и плавателните качества. Когато е обозначено клас "селект", е гарантирано че всички перца в плика са именно такива, респективно и най-скъпи. Обикновено по-скъпите пликчета от поляците са подобни, но не винаги пратките са им еднакви и понякога има изненади. Докато при цитираните по-горе фирми качеството е гарантирано срещу съответната цена.
Когато СДС'то не е клас "селект", или бранда да упоменава че в пакета има само еднакви еднотипни пера, тогава има примесени и пера от тип 1, 2 и тип 4, като тип 1 естествено са по-малко - съответно такива опаковки са на по ниска цена. Тип 4 перата ги продават също и известните брандове, указано е на етикета, защото си имат съответно друго приожение.
Също като отделен вид се предлагат и "CDC Puff" които са приложими за по-специфични мухи и техники за вързването им.
На запад от границата ни се продават пакети от по 5-10 грама на съвсем приемлива цена, като перата са натурално тъмно сдс, събраното от едри домашни патици, с много добро качество и цвят.

И не винаги сдс мухите са едниствено за супер селективни рибки, обичат ги и масовите, особено когато ги има в повече :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: CDC Кадис
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 11:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
D-r Misho написа:
Примет Момчиле,
Намираш време, дзвънкаш, и пристигаш с менгемето и и останалите си неща за час два у нас, поне си близко. А и сега нали имаш и сдс перца, ако нямаш ще ти дам.
Убеден съм, че ще си тръгнеш със собственоръчно вързани такива кадиси, плюс още един още по лесен и също резултатен за кефалите нагоре при теб.


Благодаря!!! Ще се възползвам.

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов