Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:52 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Сънреѝ Шадоу
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 11, 2013 3:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Сънреѝ Шадоу е една от наѝ известните тръбни мухи.Създадена е през 60те години от UK мухаря Реѝ Бруук.
Мухата е създадена за ловене на току що влезли сьомги в реката.Мухата Реѝ я създава при риболовите си в Норвегия.
Мухата е базирана на шотландската Муха Коли Дог(мухата първоначално се прави върху единични или двоѝни куки) създадена през 18 век.
Бруук добавя под черното крило козина от катерица за да предпази дългата козина от заплитане в куката,както и 4,5 паунови фибри върху черното крило.
Също заменя козината от Колито с козина от маѝмуни Колобус.
В днешно време мухата се прави с подкрило козина от опашката на теле и крило козина от куче или коза.
Маѝмунките са защитен вид вече та затова и козината се сменя.
Реѝ и жена му дори я патентоват.
Мухата се изработва на 3-4см прозрачна тръбичка,цялата дължина на мухата може да е от 6см до 25см.С 25 см мухи сина на Реѝ хваща доста рибки като и заменя бялото подкрило със синьо.
В по-ново време на мухата добавят и очички затова и аз съм и сложил.
Дебелината на черната козина на крилото не трябва да е много примерно с дебелината на един дървен молив!Това са тънки мухи създадени с идеята да имитират малки змиорки.Сега се приема,че имитира редица други тънки рибки.

Материали за изработката и
1.Монтажен конец-черен(може да си изберете и друг цвят)
2.Прозрачна тръбичка 3-4см дълга-аз съм ползввал от химикал
3.Подкрило-козина от опашката на теле(по принцип е бяло но може да се направи и с други цветове)
4.Крило-крило козина от куче или коза черна-аз съм ползвал от коза(може да се избере и друг цвят)
5.Гръб на крилото-4,5 паунови фибри.

Изработване на мухата:
Вкарвате в тръбичката игла или някаква метална тел и изправяте тръбичката вертикално.След това със запалка леко нагрявате тръбичката така,че да се получи нещо като малка шапчица.
Изображение
Поставяте тръбичката на менгемето,аз съм използвал за закрепването и часта която държеше писеца на тръбичката.
Иначе може да ползвате шивашки или други игли с подходяща дебелина.
Поставяте подкрилото
За да се получи естествено изтъняване на снопчето преди т0 да се отреже от кожата се изправя вертикално на нея и тогава се отрязва.С това изправяне власинките се подреждат стъпаловидно и имаме естествено изтъняване на снопчето.
Аз лично никога когато връзвам стримерчета с такава козина не я подравнявам с подравнител,защото искам стример коѝто играе добре във водата а не бояджиѝска четка.
На този тип козина играта и се състои във връхчетата и така,че те никога не се режат с ножица.
Вместо после да се режат с ножицата по-добре е преди да се постави даденото снопче на куката да се премери до дължината с която искаме да е и тогава да го поставим.
Изображение
Върху него ако искате може да поставите и малко лъскавини.
Поставяте крилото.
То може да е с дължина от 6см до 25см.
Моѝто в случая е 12см
Понеже козината от коза е доста твърда и не е куха е добре в основата на захващането и да капнете малко моментно лепило защото иначе може да изпадне впоследствие когато мухата е готова!
Изображение
Поставяте пауновите фибри
Изображение
Оформяте малка главичка с конеца,завършващ възел и го отрязвате.
Поставяте очите и ги покривате с епоксидна смола.С добро моментно лепило също ще се закрепят но не така дпбре както с епоксито.Но като нямате смола може и с моментно лепило.
Мухата може да се изработи и без очи.
Изображение
Изображение
Изображение
На първия стример отгоре надолу съм поставил малко лъскавини
Изображение



Поздрави и наслука на всички!

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Сънреѝ Шадоу
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 11, 2013 8:20 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Големият Хенрик Мортенсен, във филма "The Perfekt Cast", каза " Не им знам имената на мухите, аз ловя риба. Харесвам всяка муха, стига да е ..черна" Ловеше точно с това, което си показал.
Страшна е, бедна, семпла, и точно това, което трябва .

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Сънреѝ Шадоу
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 12, 2013 1:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
За показаната муха и техника е излишно да пиша, просто попивам... \:D/

Даньо, ако прослушаш интервюто на Хенрик, от тази година мисля, ще чуеш отговора на въпроса коя му е най-предпочитаната муха, и въпреки английският му, се разбира достатъчно. Във филма му от 2003 на моменти се вижда че лови със същата. Мухата носи името на един от непреходните блусове на легендарна стара група от острова :D

Поздрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Сънреѝ Шадоу
МнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 2:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 5:09 pm
Мнения: 180
Местоположение: София
Данчо Савов написа:
Големият Хенрик Мортенсен, във филма "The Perfekt Cast", каза " Не им знам имената на мухите, аз ловя риба. Харесвам всяка муха, стига да е ..черна" Ловеше точно с това, което си показал.
Страшна е, бедна, семпла, и точно това, което трябва .


Абсолютно си прав да знаеш :)
Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Сънреѝ Шадоу
МнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 11:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
http://www.youtube.com/watch?v=yE3xChmKQns

Изображение

:D :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов