Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:01 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2006 2:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Смятам, че има нужда от една такава тема, ако прецените може да се измести в "На масата".

Първо искам да пожелая успех на всички дръзнали да участват в една такава страхотна инициатива. Лично аз си мисля, че би било много по-добре ако се включват и хора, които не участват във форума (има такива), но така или иначе го почваме така, а живот и здраве ако стигнат силите на организаторите им пожелавам да го направят много по-масово.

Второ - към многоуважаемото жури - смятам, че точно в този кръг няма да имате много работа. Аз лично знам кой е победителя - виждал съм на един от участниците нимфа на майска муха, която по сложност, оригиналност и перфектност на изпълнението ще ни забие останалите "като пирон в кисело мляко" :lol: :lol: :lol:

Но така или иначе това състезание е само за забавление и желая наистина "да си направим кефа" ! Стискам ръката (виртуално) на всеки един от "Великолепната седморка" и пожелавам отново успех на всички!

П.П. Не видях в условията ограничения в размера на куката - има ли такива, понеже на по-голям номер се работи много по-лесно? :wink:

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2006 2:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Много добре казано , Роска ! ! !
"ВЕЛИКОЛЕПНАТА СЕДМОРКА"
Абе важното е да има action , шоу . Пък и да научим и нещо повече ...
Успех на всички и от мен !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2006 3:29 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Росен написа:
Смятам, че има нужда от една такава тема, ако прецените може да се измести в "На масата".
...
Второ - към многоуважаемото жури - смятам, че точно в този кръг няма да имате много работа. Аз лично знам кой е победителя - виждал съм на един от участниците нимфа на майска муха, която по сложност, оригиналност и перфектност на изпълнението ще ни забие останалите "като пирон в кисело мляко" :lol: :lol: :lol:
...
Но така или иначе това състезание е само за забавление и желая наистина "да си направим кефа" ! Стискам ръката (виртуално) на всеки един от "Великолепната седморка" и пожелавам отново успех на всички!

Здрати Роско, pacho,

радвам се, че всичко започва в духа на феър плея, ехехе, с лаф моабет - напред.

Роско, благодаря ти за темата, нека да си е тук, добра идея е.
А сега за въпроса ти:
Цитат:
Не видях в условията ограничения в размера на куката - има ли такива, понеже на по-голям номер се работи много по-лесно? :wink:

В критерия за оценяване, в "трудност", ако мухата е напарвена на по-голям номер кука, на която както казваш се работи много по-лесно, значи е направена по-лесно :wink:

На вас, състезателите оставяме да прецените сами - размер на куката, вид материал, дизаин на мухата като цяло.

Тук при оценяването няма да бъде взето под внимание това дали мухата е ефективна или не при риболов, няма как да раберем, без да я пробваме, а ще преценим умението и фантазията на всеки от вас да връзва мухи.
Разбира се, ехехе, хубаво би било да се придържате към конкретно зададената задача - нимфа на майска муха, ехехе, да не създадете, в стремежа си за нещо по-оригинално, някоя имитация на нов биологичен вид инсекта, който след това и ентомолозите да не могат да разгадаят.

Дерзайте!

Поздрави!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 3:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
И аз имам забележка- Предлагам всеки да покаже мухата си в петък, или в един определен ден, защото иначе, другите участници могат да видят мухата на колегите и да подобрят с нещо своята!

Другия вариант е да се изпращат снимки и описания на Акулата и той да ги пусне в един ден!

Да но никой не се разсърди, не го взимайте на сериозно ... просто изказвам мнение...

Бъдете здрави!

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 3:59 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
S.Mankov написа:
И аз имам забележка- Предлагам всеки да покаже мухата си в петък, или в един определен ден, защото иначе, другите участници могат да видят мухата на колегите и да подобрят с нещо своята!

Другия вариант е да се изпращат снимки и описания на Акулата и той да ги пусне в един ден!

Да но никой не се разсърди, не го взимайте на сериозно ... просто изказвам мнение...

Бъдете здрави!

Здрасти, Станиславе

добро предложение, съгласно е журито с теб.

Ето какво може да предложим, ако искате:
да ми изпращате на пощата в едно писмо текста за обяснение на материалите и връзването и като прикрепен файл към него, снимката(снимките) на мухите в реална големина на файла, а аз да я изрежа така че да се вижда.
Но това трябва да стане до Четвъртък вечер, за да мога в Петък сутринта да ги подготвя нещата за пред останалата част от журито и да ги оценяваме в събота и неделя.

Съгласни ли сте да се стесни срока за работа с един ден - до Четвъртък вечер.

И друго ми дойде на акъла, ако искате, може да не ви обявяваме след всеки кръг какви са оценките на мухите, а направо накрая, така няма да знаете временното класиране до самия край и няма да знаете кой води.

Какво мислите?

Моля, всеки от състезателите да се включи по темата.

Чакаме отговори!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 4:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2005 10:54 pm
Мнения: 60
Местоположение: Русе
akulata написа:
И друго ми дойде на акъла, ако искате, може да не ви обявяваме след всеки кръг какви са оценките на мухите, а направо накрая, така няма да знаете временното класиране до самия край и няма да знаете кой води.


Въпреки, че не съм състезател :oops: ако може само по това да се изкажа...
Не съм чувал за състезание с кръгове, на което да не се знае винаги моментното класиране. Така ще се загуби интригата...

Другата гледна точка - че ако някой дръпне напред може да стане безинтересно състезанието... Преди няколко години си изгледах Формула 1 до последния старт, въпреки, че Шумахер беше ясен победител още по средата на сезона :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 4:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Подкрепям Шамана - и според мен трябва да се казват точките в кръга, за да се получи представа как оценява "многоуважаемото жури", всеки да види какви грешки допуска и т.н. - идеята е все пак да продължаваме да се учим, а не е толкова в самото състезание.

Поздрави!

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 4:14 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Имаш право Роско, значи това няма да се промени.
След всеки кръг ще се обявяват точките.

Нищо не казахте за срока - Четвъртък, как ви се струва?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 4:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Аз съм готов! Четвъртък е перфектно!

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: здрасти
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 8:16 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 12, 2005 7:49 pm
Мнения: 221
Местоположение: варна
и аз нямам нищо против за четвартак но вечерта късно кам 9.30 става ли така просто нямам много свободно време сменям си работата :)))))


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 8:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2005 1:52 pm
Мнения: 75
Местоположение: Стара Загора
И аз съм съгласен,само кажете последно къде да пратя снимките?

_________________
Вальо не ме ядосвай докато Diamondback-а ти е у нас.
Понякога седя и си мисля, а по-някога само си седя.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 11:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Да вярно -Акула, дай мейл ... че нямам търпение да покажа мухата ... не съм пускал мухи от кажи речи 3-4 месеца, което въобще не значи че съм забравил да връзвам или че през цялото това време не съм връзвал...май е точно обратното.

Поздрави и успех на всички "конкуренти" !

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2006 4:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:58 pm
Мнения: 190
Местоположение: Blagoevgrad
Тука имам едно предложение към Акулата.
Тъй като става леко по леко време да се оценяват мухите на участниците в първия кръг от състезанието,която тежка задача имам и аз.Искам да предложа :Да ни се изпращат мухите без да бъде назоваван човека ,който ги е правил!След като всяка една от тях получи оценка ще може Акулата да приложи и дадените от нас оценки кам името на съответния участник.
Не познавам голяма част от участващите,така или иначе,но си мисля ,че за цялостния облик на състезанието би било добре да има и анонимност при оценяването,за да няма спекулации накрая.
Формата.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2006 6:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Имам ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ ! ! !
Обръщам се към тези , които най - много се трудят за нашето просвещение тука.И по - точно - тези , които снимат и качват мухи в сайта.Завързах нимфата за 1- ия кръг , но не мога да и направя свястна снимка.Размазва ми се когато я снимам отблизо , отразява ми се и рефлектира светкавицата като сложа бял фон зад нея.Абе , направо - мъка.Апаратът ми е Самсунг 4 mpx.Може ли нещо да се направи?Дайте съвет. Напр. каква резолюция да използвам , светкавицата , нещо друго и т.н.

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2006 6:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2005 10:54 pm
Мнения: 60
Местоположение: Русе
pacho написа:
Имам ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ ! ! !
...


Pacho - погледни това: http://forums.akulata.com/viewtopic.php?t=1401

Какво мога да кажа аз по въпроса:
1. добро осветление - гледай да не е само една насочена лампа - по възможност или отстрани или отдолу сложи нещо отразяващо
2. не ползвай светкавица
3. ако имаш - ползвай статив.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов