Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:22 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 24, 2006 3:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Eх Акула ... очите съм ги направил големи и изпъкнали, за да мое по добре да те види мухата, то те се правят най лесно не целя да бият на очи ... иначе куката е с дълго рамо ама е 14-ка и е трудно да се върже много дълга нимфа, защото тялото трябва да е прекалено малко- та за това съм я направил малко по широчка!

Информацията която си дал е доста ценна , ще е от полза !

Айде со здраве! :wink:

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2006 4:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Гледам променят се разни неща, супер - много се радвам нека повече хора взема участие в състезанието ... ама не може ли да се промени и заглавието на състезанието -да не е за начинаещи- аз лично не се чувствам такъв, пък като гледам мухите на другите колеги те също не са за начинаещи!

Плюс това след като са праменени правилата по този начин... то всеки би могъл да пуска мухи ... тогава как се определя, че състезанието е за начинаещи... например ... Д-р Мишо решава да вземе участие, или дори взелите участие Росен и Мавро не смятам такива колеги за начинаещи! ...

Говорих с някои от колегите и те също мислят по този начин!

Поздрави на всички !

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2006 7:57 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Здрасти, Станиславчо,

Истинско удоволствие за нас организаторите на състезанието, че се приемат с радост направените промени по регламента.
Все пак, това е първо по рода си състезание за връзване на изкуствени мухи за начинаещи връзвачи в БГ и доста от нещата се организират в движение, така да се каже, докато се изпипа правилната схема.

Благодаря ти за предложението за промяна на заглавието!

Бих желал за пореден път да припомня отново основната цел на състезанието - да оценим и възнаградим най-развиващите се начинаещи връзвачи на мухи, участващи на страниците на форума.

Станиславчо, също така бих желал да кажа, че определяки целта на състезанието за начинаещи не сме искали да обидим някого от вас. Самият факт, че ти, както сам се приемаш, а и останалите потребители които изброи, сте се разавили до таква степен, че думата начинаещ ви звучи неприсъща, ни кара, нас организаторите на това състезание да се гордеем с това, че за толкова кратко време израстнахте в муховръза.

Една от основните идеи, на нас организаторите, състезанието да има образователен характер, и било добре да участват колкото се може повече връзвачи на мухи, занимаващи се отскоро с това, а защо не и такива, които за първи път връзват мухи или такива, които до сега не са пускали мухите си поради една или друга причина.

Поздрави и до скоро!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2006 9:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Ок... аз ще продължавам да участвам независимо от заглавието, защото просто ми е приятно... все пак това ми е основната забележка, и не мога да си обяся как се преценява кой е начинаещ след като всички могат да участват...

П.П. Моля те не ми викай Станиславчо, баба така ми викаше като бях на 5!

Поздрави - бъди здрав!

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 26, 2006 10:28 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет на всички, ловящи с мушички!

Бих желал да напомня на състезателите, решили да участват в този втори кръг на състезанието - мокра майска муха, условията, които трябва да изпълняват снимките на мухите, които ще трябва да направите:

Мухите да бъдат снимани на син фон, хванати с щипката за пера, инструмент, който предполагам има всеки един от вас подръка.
Снимките да ми бъдат изпратени на имейла в суров вид, като необработени файлове, като аз ще се погрижа да ги изрежа всичките, разполагайки мухите по сходен начин на снимките.

Ако нямате подръка и се чудите от къде да намерите плоскост за фон, в книжарниците трябва да има листя формат А4 в син цвят.

Ще чакамм снимките ви до утре сутрин, не по-ксъно от 12 ч., когато ще седна да ги обработя и изпратя на колегите от журито.

Лека работа и до скоро!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2006 12:19 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Ако може и аз да вметна нещо.Няма ли да е прекрасно, ако освен снимка основният съдия получи и самата муха.Така победителят ще може сигурно и безкомпромистно да удостовери своята победа, а и ние ще можем години наред да благоговеем над неповторимия шедьовър.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: мухо-състезние
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2006 5:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 4:12 pm
Мнения: 56
Местоположение: Sofia
Oт втория кръг ми харесва най много вариант "b". Поздрави на всички участници и успех :D :!:

_________________
За изгубеното време, далече от реката, вечно ще тъгувам, но само то ще ми покаже доколко взел съм си поука..........


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 29, 2006 6:54 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет на всички, връзващи мушички!

От името на Стоян Филипов и мое име, бих желал да поставя задачата за третия кръг на този сезон от състезанието, която състезателите трябва да изпълнят, и тя е:

- имърджър на майска муха.

Моля обърнете внимание на това, че днес на обяд бях писал парашут, като предложение на трети кръг, но след като обмислихме още малко идеята, със Стоян решихме да разширим кръга на възможностите, като не се ограничаваме само с мухите парашут, които са едни от имитациите на излюпваща се майска муха.
Сега всички мухи имитиращи излюпващи се майски мухи, стощи под, във и над повърхостния филм, могат да се борят в трети кръг.

Поздрави и ще чакаме вашите предложения!

Радо Акулата


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 30, 2006 4:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Акула напиши по нещо за всяка муха -коментар- както миналия път!

Поздрави!

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 30, 2006 4:38 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
S.Mankov написа:
Акула напиши по нещо за всяка муха -коментар- както миналия път!

Поздрави!

Немам време, Стани,

Поздрави!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 31, 2006 1:22 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Бат Стан написа:

Здрасти колеги,

поздрави на всички участващи, журиращи и организиращи конкурса за връзване на муха. Според мен тук се трупа ценно ноу-хау, което би могло да се използва за организиране на Салон на изкуствената муха или нещо от сорта. Помислете върху въпроса, мога да се включа с осигуряване на някакво финансиране на проявата.
Още веднъж поздрави на всички.

Добавено от Акулата


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 01, 2006 10:16 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет на всички, връзващи мушички!

В момента тече третият кръг на състезанието по връзване на изкуствени мухи, който е посветен на имърджър на майска муха
Искам да припомня, че отпадна ограничението, че само записали се за участие потребители за съответен сезон на състезанието могат да участват в него.
Вече, всеки които желаят да вземе участие в състезанието, може да го стори, ако изпрати мухи за съответния кръг.
Този, който събере най-голям общ брой точки за годината ще спечели голямата награда - менгеме за връзване на изкуствени мухи.
Всички, които желаят да вземат участие в този трети, предпоследен кръг, на първия сезон на състезанието, могат да го сторят, ако изпратят свои мухи.

Желаещите да се включат, могат да ми изпратят на имейла своите мухи, снимани по следния начин:
Мухите да бъдат снимани на си фон, като бъдат забучени на кибритена клечка, като в примера долу.
Изображение
Снимките да не бъдат рязани, а да ми бъдат изпратени на имейла в първоначалния им вид.


Крайният срок на изпращане на снимките е Четвъртък (утре) до полунощ.

До скоро!

Радо Акулата


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 10:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2005 9:56 pm
Мнения: 390
... евала на извънземните мухи и муховързачи :smt023 !
В първия момент помислих , че зелените човечета и извънземни нападат земята :lol: :lol: :lol: ... и да не ги пускате по вода тия работи щото и рибата има душа ей ! :wink: :lol: :lol: :lol:

Много ми хареса тоя кръг!

Поздрави!

Иво


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 6:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Акула ще пуснеш ли коментар по мухите?

Поздрави на всички участници в състезанието!

Радвам се че участвам!

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 6:34 pm 
ИВО написа:
... евала на извънземните мухи и муховързачи !
В първия момент помислих , че зелените човечета и извънземни нападат земята ... и да не ги пускате по вода тия работи щото и рибата има душа ей !

Много ми хареса тоя кръг!

Поздрави!

Иво


Цветът е такъв, сигурно поради простата причина, че не е използван фин дъбинг от мастеркласа или антрон trilobal на амрериканските фирми, при които цветовете са по-пастелnи от тези на Lureflash :D .

Това е един много добър модел на Гари Лафонтен и според мен цвета му не е толкова фрапиращ. Всъщност избора на Гари за цветовете се базира на неговата "теория за цветовете" съчетана с "теорията на привличането",пак негова. http://www.thebookmailer.com/Flies/DryFlies/Attractors/doublewing.html, тук може да погледнесш някои негови вариации, подходящи за определени светлинни ситуации.

Успех в следващите етапи! :)


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов