Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:24 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 81 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Мар 29, 2010 4:16 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет на всички,

На мен се падна честта, да ви представя новото мухарско мероприятие.

На 11.04.10 (Неделя), на язовира до с. Марково, Община Братя Даскалови, област Стара Загора, ще се организира състезание по риболов на щука с муха и шнур и презентация на мухарски такъми SAGE, Cortland и BFC.

За състезанието

Състезанието по риболов на щука с муха и шнур ще бъде с времетраене 4 часа, ще започне в 9:00 часа сутринта и ще продължи до 13:00 часа, като желателно е всеки, който се е записал за участие, да се постарае да дойде поне 20 мин. преди началото, за последни разяснения преди старта.

За участие в състезанието, може да се запишете тук във форума с вашето име, фамилия и населено място. Ако нямата регистрация във форума, но желаете да участвате в състезанието, може да се запишете, като изпратите писмо на e-mail: rado@akulata.com. Приблизително точният брой на участниците е необходимо да бъде ясен поне до ден, два преди състезанието, за да може организаторите да го вземат предвид при подготовката.

Сборният пункт ще бъде до къщичката, която се намира до стената на водоема, където има възможност да се паркират коли.

Правила на състезанието:

- Такса за участие - всеки желаещ да участва в състезанието е необходимо да заплати такса за участие в размер на 2.50 лв. на място, преди самото състезание. Имайте предвид, че язовирът е арендован и таксата за участие в състезанието ще бъде самата такса за риболов на язовира.
- В язовира ще бъдат обособени два сектора, като във всеки сектор ще има по няколко съдии, които ще съблюдават правилното протичане на състезанието. Ще бъде съставен списък със записалите се за участие в състезанието, по който ще бъде теглен жребий за избор на сектор.
- Ще се лови щука с муха и шнур на принципа на свободния риболов. Всеки състезател ще има право да ползва каквито сметне за добре мухи и техники на риболов с муха и шнур, както и ще може да се мести в своя сектор, избирайки сам мястото, на което да замята.
- Когато някой от състезателите улови риба, ще трябва да излезе с нея до брега, като държи рибата във водата, където да изчака най-близко стоящият до него съдия, да дойде и да я измери. Уловените риби, ще се мерят в сантиметри от съдията и ще се записват. След измерването на уловената риба от съдията, състезателят ще трябва да я пусне обратно в язовира.
- Всеки състезател има правото да лови от брега или да нагазва до 3 метра от сушата с ботуши или гащеризон, когато избира мястото си за риболов. Дали ще лови от брега или ще нагази навътре ще трябва да реши сам, съобразявайки се с горното правило.
- Всеки сантиметър от измерената риба ще бъде еквивалентен на точка и общият брой от дължините в сантиметри на уловените риби на всеки състезател ще дадат и крайната сума от точки. Решаващото в случаят е броят и дължините на уловените риби, а не тяхното тегло. Пример: Произволен състезател е уловил по време на състезанието три щуки с размери съответно 40, 50 и 60 см. Това ще му донесе общ сбор съответно 150 см., което е равносилно на 150 т.
- Състезателите с най-голям сбор от точки ще си разделят наградния фонд на състезанието, съответно за първо, второ и трето място. Ще има и отделна награда за най-голяма уловена риба по дължина в сантиметри.
- В 13:00 ще бъде сложен край на състезанието и ще се даде време за обработването на резултатите. Веднага щом те станат ясни, ще се излъчат финалистите и ще бъдат раздадени наградите.

Наградният фонд е осигурен от фирма Българска Мухарска Компания ООД (BFC), официален вносител за България на марките Sage, Cortland, Tiemco, Loop, Wapsi и BFC.

Наградите за първите три места са такъми за риболов на щука:

Първо място: Мухарка Cortland Big Game Fly Rod 2,70 m. # 8/9
Второ място: Макара Cortland LTD II Fly Reel Large
Трето място: Шнур Cortland 333 PRO Pike WF
Награда за най-голяма уловена риба – Комплект мухарски прът+макра+шнур на BFC (класа на комплекта ще бъде по избор на спечелилия наградата)

За презентацията на мухарски такъми

Веднага след награждаването на победителите от състезанието ще започне и презентацията на мухарски такъми с марките SAGE, Cortland и BFC, които ще бъдат осигурени от BFC.
Всеки от участниците в състезанието и гости на мероприятието ще има възможност да пробва в полеви условия предложените марки мухарски пръти, шнурове и макари, да замята с тях, да провери, как те могат да се комплектоват с неговите лични.

Както традицията повелява, организаторите на това мероприятие ще се погрижат да предложат на всички присъстващи по време на презентацията топла скара и студени напитки.

Поздрави и ще ви чакаме!

Организатори: BFC и Радо Акулата

П.С. Повече за язовира може да научите от ...тук


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 29, 2010 5:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
\:D/ Там съм(като морална подкрепа де:) ) ! Мисля, че ще е много интересно. Браво за идеята, а и искам да тествам избоените марки!

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 29, 2010 7:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 7:27 pm
Мнения: 207
Местоположение: София
Ами сега...)) зор състезание,състезание, на Ви сега...)))
аз искам съдиите да са от "А" ПФГ или да са катаджии ... та да се разберем като хората .))) ама и с нашите сигурно ще се разберем, аааа момчета, какво пиете.... ????
успех на всички, не... я по-добре на мен. :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 29, 2010 8:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Йордан Милушев
гр. Пловдив
Моля да бъда записан.

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 29, 2010 8:07 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 12:52 pm
Мнения: 76
Местоположение: София
Николай Гергов
гр. София


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 29, 2010 9:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
И аз ще дойда, бройте ме. :D

Владимир Тасев, София


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 29, 2010 11:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
КрасиПловдив написа:
\:D/ Там съм(като морална подкрепа де:) ) ! Мисля, че ще е много интересно. Браво за идеята, а и искам да тествам избоените марки!


Краси, вземи си и въдицата, да не те е яд после. И си навържи стримери на 4 нули, мани ги тези нимфи-дяволчета. И метални поводи си вземи. Което за пръв път го правиш, то е най интересно. Скачай с двата крака (на не повече от 3 метра).

Поздрав


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 29, 2010 11:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Tazz написа:
КрасиПловдив написа:
\:D/ Там съм(като морална подкрепа де:) ) ! Мисля, че ще е много интересно. Браво за идеята, а и искам да тествам избоените марки!


Краси, вземи си и въдицата, да не те е яд после. И си навържи стримери на 4 нули, мани ги тези нимфи-дяволчета. И метални поводи си вземи. Което за пръв път го правиш, то е най интересно. Скачай с двата крака (на не повече от 3 метра).

Поздрав


Марково е пита бира за мен :P Пробвал съм щукарене там, дори хванах \:D/
Но не мисля, че ставам за състезание, по-скоро ще се пусна отделно... :) За кеф !

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 11:15 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
За тези от вас, които не са ходили до язовира, ето малко разяснителна информация как да стигнат.

Изображение

Може да проследите червената нишка, която води до зъбатата паст - там някъде стои погълнат язовира :D

По магистрала Тракия в посока Бургас, някъде след Пловдив се отбива за Оризово.
В центъра на Оризово се завива надясно за с. Черна Гора.
След с. Черна Гора се стига на пътя има "т"-образен разклон, на който се хваща наляво - за с. Партизанин.
След него идва с. Горно Белово.
След него се влиза в с. Братя Даскалови.
На центъра на селото се хваща в посока с. Православ, като преди да се излезе от Братя Даскалови пътя се дели на две и се хваща десния.
След около километър пътят отново се дели на две и отново се хваша десния.
След като се стигне с. Марково, на площада покрай чешмата се свива в дясно, след което в първата пряка в ляво. Пътят минава по мостче, над една малка река и така продължава като черен път. Минава се през Стопанството където се държи левият черен път. След като минете Стопанстовото ще видите отдясно една ракетна площадка, тя може да ви служи за ориентир, че сте на правилният път. Карате по този черен път и след по-малко от километър стигате язовира, паркира се до къщичката, пространстовото е голямо.

Тъй като няколко човека ми се обадиха, с известно притеснение, че нямат висок клас мухарка за щука и това до известна степан ги спирало за участие в състезанието, бих желал да ги успокоя и да се обърна и към други, които имат подобни притеснения, че в язовира масовият размер на щуките е около 40-50 см. и съвсем спокойно може да ги ловите с такъм 5/6 клас.
Ако се чудите каква муха може да използвате за тях, при положение, че класа ви мухарка е да речем 5/6, спокойно може да си направите стимер от моделът Sea Ducer, който освен, че е измислен и добил популярност като модел за соленоводни хищници се оказа доста успешен и за риболов на щуки. Имаше хора, които на първото си ходене хванаха по десетина риби с нея.

Поетапно как се прави мухата може да видите ...тук

Като имайте предвид, че вместо жълто и зелено, може да ползвате и пера в бяло и червено.

Това е за сега от мен, надявам се, че ще има поне още двама трима желаещи 8) да участват в състезанието.

Ако имате въпроси, тук е мястото да ги зададете.

Поздрави,

Радо

П.С. Ще пусна отделна тема със списъкът на записващите се за участие в състезанието.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 1:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Здрасти брато добре сте го измислили това състезание.
Ето малко белочервени стримерчета от вида коѝто е показал Акулката:
Изображение
Изображение
Изображение

Пожелавам много слука и приятно изкарване на всички участници.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 5:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:02 pm
Мнения: 359
Местоположение: СОФИЯ
Иван Иванов от всичко е любов :).
София

Ако нефанем рибка :oops: ще фанем некоя кака по магистралата : \:D/ .

_________________
Не е срамно да не знаеш, а да не питаш, когато не знаеш!!!
Не всеки който те вади от лайната ти е приятел , а и не всеки който сере отгоре ти , ти мисли лошо...!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 6:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Момци, искам да внеса малко успокоение в редиците на тези които си мислят, че нямат такъм за риболов на щука. На снимката най-отпред е моята пръчка. Това е Байрон Травел 4/5 клас 2.70 с шнур ДТ5 който е на около 6 години, и е обръщан.

Изображение

А стримера е заешки и е изключително тежък ( не е като показания от Стоян Филипов) но пък за сметка на това е много резултатен.

http://www.forums.akulata.com/viewtopic.php?t=2242&postdays=0&postorder=asc&start=255

Така, че нема а се пуашите, преживяването е много яко!

Поздрави!!!

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 9:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
Хубава инициатива, за съжаление аз ще я пропусна, а много ми се щеше да видя на живо как става улова на тия крокодили.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Сря Мар 31, 2010 12:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Светослав Павлов, гр.София
Мартин Колев, гр.София

И двамата ще присъстваме.Хайде до тогава момчета !

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 31, 2010 1:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 20, 2008 3:35 pm
Мнения: 241
Местоположение: Хасково
Йордан Запрянов гр.Хасково



Поздрави от Хасково

_________________
AC/DC - You Shook Me All Night Long
She was a fast machine
She kept her motor clean
She was the best damn woman I had ever seen
She had the sightless eyes
Telling me no lies
Knockin' me out with those American thighs....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 81 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов