Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Авг 30, 2011 10:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
На това може да му се отговори само с поговорката "да сееш на корена ряпа". Голям кеф ще е, ако се провали работата! Без съмнение, пропадането на събитието би зарадвало повече хора, отколкото провеждането му. :D :D :D Лично на мен самото състезание като такова ми е през грездея(напоследък ми е много приятно да употребявам подобни мръсни думи, обаче все пак всичко опира и до размер в края на краищата), аз отивам, за да се срещна с хора, които харесвам и уважавам, както и съвсем естествено има хора, които са ми през упоменатия грездей(как звучи само - чак те пробожда под лъжичката), обаче не може до безкрай да се целуваме всички и да се въртим, а задниците ни да да все отзад, укорително лъщящи.
...Така като си седя, си мисля защо направо не ми изтриете профила(не мненията, защото думите са като хвърлени камъни), че да се свърши цялата работа. Писна ми от злорадстващи люде, които извличат по-голямо удоволствие не от едно хубаво нещо като мухарството, което би трябвало да ни обединява, а от несполуките, съпътстващи усилията на една шепа хора, да го доведат до нормален вид...

п.с. Пил съм 50 мл. бърбън "Уайлд Търки" преди да го напиша, в случай, че някой реши да отдаде поста ми на фриволността на Бакхуса.

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 30, 2011 11:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 2:33 pm
Мнения: 245
Местоположение: Сливен
Стоянов написа:
Супер! Докторе!


Пазиш ли ония червените стримери?

#-o


в кутията са Пенко....

_________________
Поздрав най-сърдечен, Ваш приятел вечен, весел Зарезанчо!!!! ДА БЪДЕ РИБНО!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 31, 2011 7:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Мунчо, такива хора има много и са навсякъде. Българина обича да мрази, но не обича него да мразят. И в моя форум е така. Винаги има някой недоволен и някой който е най-разбирач и ги знае как се правят нещата, но никога не ги прави той. Предпочита друг да се мъчи, а той да гледа сеир и на свършената работа да дава акъл.
И да ти изтрият профила нищо няма да се промени. Вече знаеш кой, как и какво пише. Като видиш, че някой който не ти харесва е писал го пропускаш и готово :D Ще ме извиняваш ама не може да си позволиш да ни лишиш от себе си. Аз за пореден път съжалих, че няма да мога да дойда ама тогава ще е кръщенето на детето няма как. Така се случи. На Орешак си изкарах страхотно, научих много тънкости, видях много и интересни неща и най-вече се запознах с прекрасни хора и ми се искаше да не пропускам и сега ама .... Както и да е поздрави на всички и весело изкарване.

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 31, 2011 9:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Beherit написа:
Мунчо, такива хора ...

Конкретно мен ли визираш Момчиле или Ачо. Дай да се разберем от сега за да е ясно.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 31, 2011 9:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
За да няма притеснения относно това че събота било работен ден, ето какво пише в закона,

Цитат:
(5) (Нова – ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Любителският риболов на пъстървовите риби е разрешен през светлата част на денонощието само в събота, неделя и в празничните дни, извън периода на забраната по чл. 32, ал. 1.


Така че не виждам място за притеснения, че съботата бил работен ден.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 31, 2011 10:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Драгомир написа:
Beherit написа:
Мунчо, такива хора ...

Конкретно мен ли визираш Момчиле или Ачо. Дай да се разберем от сега за да е ясно.


Не визирам никой конкретно. Всеки изпада в ситуации в които да плюе, да е недоволен да ги разбира нещата :wink: така, че да речем, че визирам до някаква степен себе си. АЗ ОБИЧАМ ДА МРАЗЯ. Ти па гузен негонен бяга.

Всеки е недоволен от нещо и всеки за себе си е прав, но очаква някой друг да разбере сам какво точно ти е криво и да ти разреши проблема. Не ми се разискват неща които са 1000 пъти дъвкани във всички форуми. Риба няма, ние сме виновни за това, но решение няма. Поне не краткосрочно. Всичко е омагьосан кръг. Но риба няма и от много други фактори като глобално затопляе, изчезване на насекомите и т.н. Като бях дете на Мечката вечер се образуваше огромен облак насекоми около светнатата лампа сега просто ги няма, това е сигурен знак, че нещо се е объркало и със сигурност ще повлияе и на рибите по някакъв начин, както и на цялата екосистема. Потърси за изчезването на пчелите .... Нали знаеш (butterfly effect) полета на пеперудата в единия край на Земята предизвиква ураган в другия :D
Не ви разбирам честно искате последователи, искате хората да се научат да уважават рибите и живота като цяло, да уважават природата. Да имат невероятен кастинг да хващат риби. Ми хвани научи някой. Ми да ви кажа аз освен с Чипси сухите тренировки дет сме си се учили от филмчета единственото място от където понаучих нещо беше от Орешак. Никой не каза новобранка ти живееш на 5 мин от нас ела да те светнем на кастинг да не караш на габарити, да си вържеш муха да не одиш прос без риби. Ми да ти кажа колкото и да е скапано едно мероприятие е най-доброто за новобранци па дали е събота и дали се работи мноо важно колко ли риби ше се хванат и то па от тия дет ти си си ги пуснал. Аре малко по-сериозно а ?
Тук има разделени групички които са супер затворени и всеки е срещу всеки. Това не е общество. Кой е по-по-най е за това е цялата работа. Тук таме някой се опитва да светне с фенерче в мрака и веднага има 30 желаещи да го стъпчат. Ако имаш да кажеш нещо или да покажеш направи го. Аз много бях доволен от това което видях и което показа на муховръзите. Ето уважаван си заради твоите умения ами бъди по толерантен. Ако сега нещо не се получи то другия път непременно ще стане по-добре. Нали човек се учи от грешките си, но нека мине все пак за да видим ще има ли грешки :)

Г-н Мънков (макар че може да сте ми син) моля разкажете в Англия има ли толкова нападки срещу всяко едно събитие или хората са някак по-толерантни.

Ай наздраве, че пак се отплеснах <occasion

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 31, 2011 11:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Драгомир написа:
За да няма притеснения относно това че събота било работен ден, ето какво пише в закона,

Цитат:
(5) (Нова – ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Любителският риболов на пъстървовите риби е разрешен през светлата част на денонощието само в събота, неделя и в празничните дни, извън периода на забраната по чл. 32, ал. 1.


Така че не виждам място за притеснения, че съботата бил работен ден.


Е, най-накрая някой да светне ламБата .. ама трябваше да видим и дъното на "канала" нали.
--------------
Момчиле, май си ми недалечен комшия...казвам го затова, че почти през ден излизам зад блока на една полянка до детската градина към 125 даскало и си мяткам по час два. Та ако искаш се обади, по-приятно е човек да не е сам като го гледат минаващите хора и му се чудат какво прави :D Колкото до вързването на мухи - бих ти предложил без никви грижи, но ме е страх да не земеш да научиш нещо извън партийната линия(майтап) <occasion

Поздрави и не се косете!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 31, 2011 12:54 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 9:04 pm
Мнения: 185
Местоположение: Дупница - Струма
Е , в такъв случай ще дойда с удоволствие да гледам състезанието - както бях писалпо-горе в темата. За мен да се запази място в учебния сектор !

_________________
КАПО е риболов от който не си научил нищо , а не риболов на който не си хванал нищо !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 31, 2011 7:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мунчакис, в момента, в който някой посегне върху профила ти / хеле пък върху творчеството ти /, одма си късам и комсомолската и партийната книжки, връщам си шапката и си давам пищовя!!!
Колеги, заредете се с позитивизъм за предстоящето мероприятие и не черногледствайте !!!
П.С.: Резко предупреждавам бъдещите победители да не се възгордяват, защото пет минути след награждаващите минавам аз и ще прибирам наградите!! Тъй де - на състезанието през 2012 какво ще се раздава \:D/ \:D/ \:D/ !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 01, 2011 10:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Тези, които мислят да ходят и разполагат с някакъв транспорт да казват.Влизам на партия с горивото, колата се прецака и нямам с какво да пропътувам разстоянието.Ако има заинтересовани от София, да пишат.

Поздрави !

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 01, 2011 7:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
[/quote]

Ачо е задал напълно смислен въпрос... Отговорихте му с насмешка... Иначе все давате пример колко сте правоверни(пуристи). Някой барем да се беше о п и т а л да издейства разрешение за риболов в този ден - впредвид важността на с ъ с т е з а н и е т о .[/quote]


Здравей msergiev , отговарям на Ангел-Ачо с насмешка, защото намирам въпроса за излишен и също така не намирам за нужно Ангел-Ачо да се съмнява в наща правоверност (пуризъм). Щом ще има състезание и сме го обявили то значи, Барем сме предвидили някои неща и сме помислили за тях.

Всичко ще бъде законно и нека силата бъде с нас.

Правилника и регламента по-който ще се състезаваме ще бъде пуснат утре и не подлежи на коментар. Ако търсех помощ и съвети щах да попитам. Въпроса ми е има ли ентусиасти или има само хора задаващи въпроси, търсещи под мухата слон или закон?

Поздрави !

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 01, 2011 7:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Beherit написа:

Г-н Мънков (макар че може да сте ми син) моля разкажете в Англия има ли толкова нападки срещу всяко едно събитие или хората са някак по-толерантни.

Ай наздраве, че пак се отплеснах


Моля за обръщение на ти и за името за да мога да се обърна с него към теб.
С радост ще отговоря на въпроса ти. В Англия, шотландия и къде ли не има не по малко нападки и не по-малко досада във форумите и по организиране на техните събития, закон обаче едва ли се обсъжда защото хората си ги спазват законите, а ние се дебнем кой ги спазва и кой не повече от колкото мислим за самите закони. Иначе и там се делят този се скрал с онзи защото му откраднал идеята или защото му направил нещо на пук. Но пък за добри каузи се обединяват и въпреки всичко постоянно се случва нещо ново и добро.

Мен само за едно ме е яд, ние от Англия сме на светлинни години, ама защо страни като Босна, Сърбия, Хърватска, Румъния и Черна Гора могат да развиват мухарския риболов до такава степен че да организират Европейски първенства а ние не може да се разберем с добро и без напрежение да се видим да хванем по някоя риба, да подметнем по някоя тясна торба и да си стиснем ръцете като мъже (макар и с разлика в годините).

Поздрави за всички с това парче http://www.youtube.com/watch?v=RYLsyNBnE5M

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 01, 2011 8:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Боже,пак се почва!Пичове,хората организират сбирка,вместо да ги похвалим и насърчим,ние почваме-ама това е работен ден,ама това,ама онова.Като на свадба,датата е определена,който иска и може идва,който не може и не иска,да е жив и здрав.Роската заради такива намеци скоро ще спре да прави сбирки.Аз бих отишъл несамо заради емоцията,а и да се видя с много от вас.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 01, 2011 9:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Благодаря за отговора вече съм по-спокоен. Иначе на достатъчно места са ме нарекли по име. Приятно ми е Момчил <occasion

SPAM: Искам да се извиня на няколко човека за горния си пост защото наистина не е честно да не спомена, че много неща научих на Неделните муховръзи. Имаше хора които ми обърнаха доста внимание. Извинявам се че ги пренебрегнах. Пак ше дойда ако има. Въобще мухарско сборище не ми се пропуска освен ако причината не е супер наложителна.

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2011 12:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Казах го вече и ще го кажа пак - обичат да насират темите някои хора ей така за кефа, за спора, за интригата.Но дойдат ли на сбирката не можеш да познаеш, че тези хора са те - едни прилични, едни общителни ..... чак досадно да му стане на човек ! До кога с това лицемерие ? Искаш - идваш на състезанието, не искаш - е ми не коментирай по темата.Айде със здраве !

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов