Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:23 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 10:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 12:14 pm
Мнения: 495
Местоположение: SOFIA
Здравейте банда. Състезанието по мое усмотрение беше страхотно във всички аспекти организация, избор на сектори, награди...
ГОЛЯМО БЛАГОДАРСКО НА BFC за наградите!
Евала и на участниците в турнира. Искам да се похваля, че клуб „Hatch“ взе участие в турнира и се представи повече от достойно благодарение на правилните напътствия от страна на капитана ПЕНКО! Съответно 1 и 3 място.
Ще гледам да кача още снимки.

_________________
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 11:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 5:42 pm
Мнения: 139
Благодаря на организаторите спонсорите и всички участници!

Изкарахме си страхотно!

Поздрави!

Изображение

... който иска снимката в пълен размер да ми изпрати меила си на Л.С.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 11:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Maраба, момЪци!
Извънредно съм доволен и даже задоволен :D - изключително ми хареса целия дух, в който протече събитието. Състезанието, ако може да бъде наречено по този начин, мина под знака на приятелството и колегиалността, да не използваме плоски думи като феърплей. Участниците не криеха един от друг уловистите си модели мухи и тактики, и си посочваха взаимно местата на рибите в секторите, които не са успели да уловят, което превърна събитието в много повече от просто съревнование.
Много ми хареса също начина на провеждането и организацията, което позволи всички участници да бъдат поставени в максимално равни условия и същевременно да видят реката в разнолик вид, която макар и опоскана, уви, бе много красива. Лично на мен повече ми допадна сектор "А", който освен другите си особености, беше и приятно сенчест, особено в случай, че човек е бил достатъчно далновиден, за да си донесе бира, което аз лично пропуснах да сторя, което обаче не ми попречи да си пийна. :D
Вечерните купони също бяха на ниво, позабавлявахме се здраво, имаше много смях, закачки, отлична кухня и разнообразни деривати и дестилати. Е, някои колеги трябва да поработят още върху стила си на пиене :D, но никой не е съвършен, ако изключим съвсем естествено мухарските Джизъси, Регионални Богове, Истински мухари и прочие свръхестествени създания. Макар и за кратко и не на лунна светлина, се видяхме с д-р Мишо, всъщност всяка среща с него ми се вижда кратка. За съжаление, бат Райко прелетя през събитието като метеор и не успяхме да се чукнем с него, и поприказваме под влияние на музите, обаче светлото бъдеще е пред нас, а ако се вярва на рекламата "Най-доброто предстои".
Специални благодарности на Ванката, Станислав и Ники от БФЦ за ентусиазма, цялата организация, наградите и възможността да попипаме за пореден път продуктите на Фирмата, вместо да караме на индуктивни впечатления.
Благодаря и на всички колеги за споделените хубавите моменти, оставам задължен и задължително ще взема участие в следващо подобно състезание, ако се превърне в традиция, което му желая! Най-добрия вариант би бил разбира се посочения от Владо Класика, а именно "всеки четвъртък", който обаче крие реална опасност в един момент всички да се изтощим от собственото си съвършенство. Оставам задължен на моя приятел Сливенския Колос Пенко за транспортирането ми на "Върбака", отличната компания и мухарски дискусии(в най-добрия смисъл на думата) по време на пътуването! Хубаво е, когато си прав в наблюденията и изводите си и ти сработват нещата.
За съжаление не мога да пусна снимки, поради собствената си разсеяност, което обаче си има и положителни страни... :D

п.с. В заключение не мога да се сдържа да не пусна папарашка снимка от собствената ми подготовка за състезанието, направена тайно от колегата steaven. :D
Изображение

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 11:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Самото състезание не бих могъл да опиша след Него :D
Имаше доволно хванати риби и то при това ниско ниво на водата. Основно се лови на нимфа като имаше хванати риби и на стример и на суха муха. Чест прави отстъпването на призовото място от Ст. Мънков в полза на всички останали участници както и жеста на Боян Ефремов към колега състезател в съседен от него сектор. Грейнали лица, прекрасна атмосфера и между състезатели и за зрители, перфектна организация.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дано има повече такива поводи за приятелски срещи на съмишленици от цялата страна !

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 12:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Прекрасни сте.Оправдаха се очакванията ми за състезанието,а именно че ще мине чудесно.
Браво на Пигов,Мънков на Ники,на всички,които са били там и са участвали.
Така ми се искаше и аз да присъствам,но уви.Надявам се да стане традиция,защото както каза Мунчо,че това не е само едно състезание.
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 12:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
О, Боже.....маската Ти е великолепна \:D/ \:D/ \:D/ !!! Пътят за духовната нирвана минава през повечеобщи мероприятия - състезани, сборове, муховръзи и каквото щете още!! Поздрави и НАЗДРАВЕ на всичкото мухар!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 12:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Уфффф...от вълнение пропущих разстояния и букви, ма се надявам да разбирате за що ви говоря!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 1:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Привет колеги!
Завърши турнирът по риболов на изкуствена муха - Рибарица Оупън, който се проведе на 17 и 18 септември на р. Бели Вит.
В състезанието участваха 20 рибоовц в два състезателни дни. Общо десет манша.
Съгласно класирането по системата на републиканският шампионат/ наказателни точки спрямо класиране по отделен манш/. Резултатите са следните:
Станислав Мънков уловени общо 8 риби наказателни точки 38. След супер джентълментската постъпка на Мънков, като един от организаторите да се откаже от класирането. Браво Мънов!
Крайното класирне придобива следния вид
1. Радослав Гервазов уловени общо 11 риби наказателни точки 40.5
2. Даниел Крилов уловени общо 11 риби наказателни точки 41.0
3. Пламен Тодоров уловени общо 10 риби наказателни точки 46
4. Христо Мурджиеев уловени общо 9 риби наказателни точки 46.5
5. Иван Кънчев уловени общо 7 риби наказателни точки 50
6. Пенко Стоянов уловени общо 6 риби наказателни точки 52
7. Боян Ефремов уловени общо 3 риби наказателни точки 50
7. Александър Фулдулски уловени общо 3 риби наказателни точки 50
8. Росен Велев уловени общо 4 риби наказателни точки 57
9. Владимир Гетов уловени общо 4 риби наказателни точки 57
10. Иван Котрабаков уловени общо 3 риби наказателни точки 58
...
Честито на победителите! в Състезанието се уловиха над 80 риби, като от 20 участника. Процента на колегите уловили риби е 95! За което съм истински щастлив.
Бранимир Марков, получи награда за уловена различна риба от пъстърва. 26 см речен кефал. Пенко Стоянов, улови дива риба с размер над 25 см. Браво и на на тях!
Огромно БЛАГОДАРЯ на участниците за джентълменското отношение и присъствие. Ники от БФЦ, Тео Атанасов, Кирето / втори главен съдя/, както и на всички колеги съдействали всячески. Допълнителни средства за риби, зарибяване и т.н.
Поздрави!
Иван
П.С.
Извнявам се за пропуските от моя страна.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 1:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
И аз ти благодаря още веднъж, Ваче, приятелю! Пожелавам ти да организираш ежегодни европейски турнири "Рибарица Оупън"! :D :D :D

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 3:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Здравейте Колеги,

Да не повярва човек, колко бързо започна и свърши всичко. Видях се и имах щастието да се запозная с много хора на мероприятието. Мисля че се получи страхотно и искам да благодаря на всички присъствали а и на тези които не можаха за присъстват тялом, но помогнаха по един или друг начин. Специални благодарности към Ники от BFC за спонсорството и осигурените награди, на Тео Атанасов за присъствието и незаменимите уроци по замятане, от които всички научихме много и напреднали и начинаещи. Специален поздрав и за Стоян Филипов, за осигурените от него мухи, които ще бъдат раздадени на участниците в проведеното детско у-ще, понеже ги забравихме в последния момент, за което искрено се извинявам и на Стоян и на участниците в училището. Благодаря и на Васко собственика на комплекс Върбака за старанието, което положи за да ни бъде полезен с всичко. Благодаря на колегите включили се в зарибяването, благодаря на съдиите, благодаря и на тези, на които не се сещам да благодаря в момента.

Радвам се безкрайно много, че макар и с грешки от наша страна аз и Иван успяхме да организираме мероприятието и то протече повече от добре видяно през моите очи, надявам се и вашите.

Нека се надяваме, че традицията ще се запази и ще се видим и на Рибарица оупън 2012.

Поздрави и до нови срещи !

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 3:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Ехххх хубаво време, усмихнати лица :D тия хора не са от форума май хехехе. Снимките са супер, благодаря за репортажа и се надявам догодина и аз да присъствам на събитието ама мисля да съм член от обора на бате Райко (Зяпачите) :D

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 7:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Поздравления на организаторите и на всички участници! =D>

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 9:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Страхотно преживяване сте имали! Браво на победителите, другите участници и на скъпите зяпачи! Поздравления за всички, които са помогнали да се осъществи една такава идея! Дай Боже догодина пак и дано е във време в което и аз да мога да присъствам, без значение като какъв... :D

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 21, 2011 9:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Започна се тренировката за "Оупън" 2012
В нашия тим сме много ентусиазирани и затова лъскайте шнуровете :D
Иначе като страничен поглед върху състезанието мога да кажа една рецепта за успех:

1.Спокойствието на Ради Анубиса
2.Мухите на Дани Крилов
3.Тактиката на Паци Тодоров
4.Упроитостта на Ицето
5.Да носиш на ракия като Кирето

Все прости неща.Пропускам колегите от втората група,защото нямам лично наблюдение там.
Беше много достойно и приятелско състезание.
Благодарности на Ванката за организацията.Направо го съжалих по едно време.Завалията не беше спал 3 дена.
Поздрави и на Стани за избора на равностойни и интересни сектори,така че всички да имат шанс.
Благодарности на колегите за зарибяването.Коцето и Ванката си играха да редят пъструшките по камъните с голяма любов.
Благодаря и на Тео,който се постара да ни изчисти грешките в кастинга и да ни стане по-лек живота на реката.Моята риба е дължа на неговия невероятен суичкаст.
Благодарности и на "колегите" решили ,че за реката е вредно да има риби и след края на състезанието атакуваха като орки....
Какво да се прави такъв е живота...трябва да се яде мясо.
Искренно се надявам да стане традиция това състезание .Надявам се и всеки да е усетил подтекста на мероприятието.Когато сме заедно сме силни и нямаме спирачка.
Поздрави!

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 21, 2011 10:19 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 10:16 am
Мнения: 11
Добре де състезателите няма ли да има включване,да споделят как са ловили?Техники ,тактики на какво?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов