Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:03 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 22, 2011 1:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 9:16 pm
Мнения: 317
Местоположение: Казанлък
Пенко пробва тая ,,нимфа,, :D Изображение

ама нямаше успех Изображение

_________________
http://stefan2s.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 23, 2011 8:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Веднага се включвам, първия ден лових основно на стримери, зонкери с провокиращи цветове. Имах риба и на уоли бъгър -черен с червена глава. Втория ден лових почти само на нимфи рибите не искаха да гонят стримера или само го следваха. Лових на една голяма нимфа и една малка и това донесе успех, нимфите бяха основно заешки или имитация на ручейник. Най-общо това е ще ми е интересно да чуя как са ловили и някои от другите колеги !

Поздрави !

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 26, 2011 9:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 12:14 pm
Мнения: 495
Местоположение: SOFIA
Разбирасе, че и аз ще разкажа на кратко. И двата дни заложих на нимфа заради ниската вода. Смело и безотговорно Ъп-стриймче, използване на индикаторно влакно и после в кепа :smt117
За мен най-удачно бе да се лови само с една нимфа, за по-прецизно водене из камънака.
Размера и вида на нимфите нямаше никакво значение, достатъчно бе нимфата да мине близо до рибата. Ако има интерес ще снимам и нимфите с които лових.

Пп съвета ми е да се ползват атракторни примамки ако се види риба която е апатична.

_________________
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 26, 2011 11:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Здрасти брат,Ради.
Благодаря за информацията относно тактиките с които сте ловили.
Ради мисля,че на всички ще е интересно и полезно да видим мухите с които сте ловили.



Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 26, 2011 12:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Aз също лових изключително "ъп стрийм" и през двата дни. Не, че не пробвах неколкократно да ги пускам по течението, но нямаше никакъв интерес. Пробвах в началото комбинация от нимфа и мокра муха накрая на линията, но нямаше никакъв рибешки интерес, ако се изключи една мълниеносна атака в един вир, при преминаване на мухата в близост до пъстърва в един вир на Конемара блек. Много разчитах на мокрите мухи, основно заради ниското ниво, обаче бях разочарован, въпреки, че периодично пробвах с тях. Всичките риби хванах изключително на относително дребни нимфи на кука номер 12 и 14 номер. В началните часове на състезанието добър резултат даваха разчепкани атракторни мухи, като удачна комбинация беше(както обикновено) чист айс дъбинг цвят УВ-браун и крещящо оранжево, както и пупи изцяло от синтетични власинки, за по-силни отблясъци. По принцип, това ми е любим материал за самостоятелно ползване, или разчепкан заедно с естествена козина. В процеса на ловене рибите ставаха апатични, като резултат от постоянно преминаване на примамки край тях и набожданията, и тогава преминавах на семпли като цветове и обем на тялото фазанови и заешки нимфи в чешки стил. Ползвах нимфови куки "Кнапек", "Фассо" и "Оунър"(със смачкана контра). От кнапеците съм много доволен - нямам нито една откачена риба, всъщност единствената изтървах не по вина на куката, а от лигавене, докато я мандахерцах сеирджийската в края на първия ден. Ползвах нимфи с волфрамови глави 3.3 и 3.8 мм в златен, черен и оранжев цвят.
За особено мнителни риби колегите ползваха стримери, но аз не съм почитател на подобен тип примамки и не ги връзвам, въпреки че осъзнавам и признавам ефективността им. За сведение една риба, която около половин час се опитвах да хвана, сменяйки всякакви мухи, бе уловена на стример от следващия колега на второто хвърляне, по думите му.
Като цяло, според мен ключът се криеше в постоянно сменяне на мухите, за да се поддържа интереса на пъстървите. Освен това аз ползвах и тънък типет - 0.12, едно, че рибите не бяха особено едри, а друго, за да притъпя вниманието им. Цялата ми линия беше много проста, стандартна както винаги за къс риболов на нимфа. Паралелен лидер около 5 метра от флуоресцентно влакно 0.20 и много качествен кополимерен типет към 1.5 м с диаметър 0.12-0.14.

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 26, 2011 3:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Основно на заешки нимфи с волфрамови глави 3.3мм.В началото на втория манш заложих на фазанова нимфа с оранжев торакс на кука номер 14, пак с волфрамова глава 3.3мм. и закачих две риби за 3 мин.И двете се откачиха ;) Това е от мен, поздрави!

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 26, 2011 3:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Мънков беше точно над моя сектор и видя и двата удара на рибите.После ми каза, че прекалено много време им отделям радвайки им се как ми водят из водата, вместо да ги напъна и да ги сграбча с кепа. :D

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 26, 2011 8:37 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 3:39 pm
Мнения: 21
Местоположение: Plovdiv
....кепа, който аз ти дадох, а сега не мога да го върна на собственика му. Обади ми се на лично, да се разберем как да ми го върнеш или го занеси на Пигов в магазина.

Поздрави
Иван Попов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 26, 2011 8:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Първия ден гледах другите какво правят и си метках стримери.Жребия ми изигра лош късмет и се разминах с "езерото",където се бяха групирали риби подходящи за моите прмамки.Нимфата никак не я чувам .Имах удари ,но засечката все я забавях.На втория ден Мунчо ми каза как да си държа линията и отцепих 3 пъстърви на фазанова нимфа.Купата я получух за един кефал на прилична дистанция и един ограмен камък отпред.Колегите ги бяха забелязали ,но понеже не влизат в класирането ги игнорираха.Ама мен там ми е сърцето.Закачих една суха муха на кукичката и на второто подаване тропосах тартора на кефалската дружинка.За съжаление ваденето беше шумно,понеже ме беше страх без контра да го разхождам и го дръпнах през скалата.Приземи се направо в кепа.Държа да отбележа ,че размера беше абсолютно същия с рибата на Пенко, така че купата ще седи 6 месеца вкъщи и после заминава за Сливен.Ще повторя ,че състезанието беше приятелско,с много емоции и шеги.Имаше моми дето се къпеха,туристи дето минаваха през секторите барабар с кучетата и "колеги",които използваха паузите да заметнат червейче.Изобщо пълна идилия!

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 26, 2011 9:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 9:16 pm
Мнения: 317
Местоположение: Казанлък
Колеги , за мен нимфите ви представляват особен интерес , защото аз бях абсолютният новобранец в това състезание . Това ми беше първия мухарски излет за пъстърва ,но се надявам на следващата сбирка да съм натрупал известен опит.
Така че, дайте снимки на успешните си мухи от турнира , нека всеки сподели на коя колко риби е хванал и може да определим нимфата на турнира .

_________________
http://stefan2s.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 26, 2011 9:10 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 10:16 am
Мнения: 11
Това ще бъде много интерсно,много добра идея.Ще очаквам с нетърпение тъй като ми е много интересен нимфовия риболов ,а ми е толкова непонятен


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 27, 2011 6:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
neocom, ако изтриеш нещо от кутията с входящите, ще получиш ЛС.

Поздрави!

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 28, 2011 3:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2005 9:56 pm
Мнения: 390
Здсраво! Хванах всичките риби на суха муха... :-" :-k <:saglsasie


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 04, 2011 8:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 25, 2010 4:59 pm
Мнения: 27
Здравейте,
с голямо закъснение пукам снимките от мероприятието.
Съжалявам, но техниката ме предаде и ги пускам необработени.

http://cheshitgroup.org/fly_fishing/ribarica/ribarica/album/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 04, 2011 1:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Джовани невероятни снимки,много ми харесаха.
Благодаря ти,че ги сподели.



Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов