Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 12:24 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 43  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Окт 05, 2015 6:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Уж тръгнах за распер, а каква стана тя, кефалска му работа!
Здравейте приятели, тази седмица се наложи да се разделим на две групи, аз със Сабин от Ямбол тръгнахме от ранни зори да гоним распера но до обяд нямахме никаква слука.След това аз отидох в горното поречие на Тунджа да търся големите риби. До 16ч. никаква слука на добри риби и след това до смрачаване гол след гол от хубава по-хубава риба като доста от тях бяха с трофейни размери.Извода който си направих че колкото и да не ми се иска рибите започнаха да се събират за зимуване. Ето и малко снимки от трудният но доста красив есенен риболов!

https://www.youtube.com/watch?v=hjlMXHO0YE4

Поздрави на всички, <occasion и наслука Валентин


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 05, 2015 7:21 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Много хубави риби,поздрави. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 05, 2015 8:39 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 06, 2014 3:27 pm
Мнения: 37
Здравей Митко!
С удоволствие ще отговоря на въпроса, който явно не ти дава покой.От опита който имам размерът на мухата има значение, но не винаги .През целия летен период лових на бръмбар на кука от номер
10 до номер 6 .Но сега през есента когато времето захладнява ,рибата започва да се групира и става по неактивна.Тогава идва ред на по малките мухи .Потвърждение на казаното е и последния риболов .Всички риби хванах на осичката на Радо Акулата .Успехите идва с практиката Ходи по често за риба експериментирай .Не се отчайвай при неуспех и резултатите ще дойдат сами . След всеки излет ще ставаш все по добър.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 06, 2015 10:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
mitko2 написа:
Здравей Георги. Привет и на цялата "Лудогорска" група. Клипа е страхотен, както и всички до сега. За рибките няма какво да говорим. За мен е много интересен момента с примамките. Като Софийско чадо и ловящ основно на територията на областта, констатирах, че най-много риба хванах на големи за мен мухи (оси и ручейници на кука № 12). Най-големите риби обаче ханах на същите мухи но на куки (№ 14-16).
Та в тази връзка би ли могъл да споделиш как е там на изток с малките примамки.

пс: чакаме още споделени моменти на реката, която да е тя

Поздрави
Митко

поздрави Митко и от мен,
Жоро е прав,няма правило,което да спазваш при избора на размера на примамката,аз например винаги почвам с по голяма и намалям до като нацеля правилната,като едновременно с тава сменям и вида на примамката,независимо от сезона.Например минала зима ловин на бръмбар на 6 номер стримерова кука и имах доста добри риби.Друг пресен пример от събота,добри резултати имах на 8 ном. Бръмбар,а в неделя по същите места Жоро не е имал добра слука и като е сложил малката осичка на Радо са се появили и добрите риби,което е видно от неговия филм.Приятелю моят съвет е следния,смяна на примамките до дупка и разнообразие на водоемите и мисля,че резултатите ще дойдат
Наслука и <occasion Валентин
П.с.Колеги,вчера забравих да споделя нещо тревожно,за втори път натровена риба на Тунджа в рамките на 15 дни,този път в с. Крушаре,като рибата е била зашемитена и местните са я събирали с чувалите,аз лично бях два дни по късна и видях доста измрели риби,като за разлика от преди където видях само морунаж,сега за жалост имаше голямо разнообразие от риба!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2015 4:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
МЕЖДУ ДЪЖДА, ДЪЖД ОТ ТРОФЕЙНИ РИБИ!

Въпреки лошото време реших да си пробвам късмета в петък на Тунджа в района на Сливен. Явно тази година късметът е с мен, тъй като навсякъде около мен ръмеше есенен дъждец, а където решавах да риболовствам за мой късмет спираше и рибата започваше атака след атака.
Ето и малко Slide show от риболова.

https://www.youtube.com/watch?v=Nw62OHcuyOk

Поздрави, наслука и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2015 6:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Ето това е приказка. Браво Вальо. Страхотен излед, а за рибките немам думи. Прав си. Сухо ду..пе риба не лови. В събота бях на кръщене на внучката, ама как съм се наточил, в събота кво ще да става отивам. Леле какво им се пише на кленовете (както казва Радо Акулата)
Още веднъж благодаря за пракрасните снимки и споделените моменти.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2015 7:11 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Тунджа е бистра.Струма не става за нищо. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2015 8:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравей Косьо, не само е бистра,но и с много ниско ниво,просто невероятна!Другите реки,имам предвид Янтра и притоци доста отдавна спряха да се отчитат с добри риби и както стана през последните години добрата стара Тунджа ни спасява( ,като изключа минала година)мога да кажа целогодишно!Когато миналата есен пишех,че Тунджа е една от най добрите,може би най добрата река за мухарене река в България,много колеги ме опонираха,но с филмчетата от нашите излети се надяваме че променихме мнението на доста хора от нашето мухарско семейство!Доказателсво за това са поканите за съвместни излети с приятели от София,Плевен,Търнаво ,Ямбол.....и те се случиха,страхотни излети,добри риби и още по хубави вечери край масата!Така,че Косьо стягай се за догодина,по магистралата е много б ързо!
Сега тъкмо гледах времето до края на седмицата и виждам най малко два риболова до неделя,така че риболова продължава!
Поздрави ,наслука и <occasion пВалентин


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 13, 2015 10:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Прощавайте, ама таквиз риби и през лятото нямаше при нас.. ма то и сушата ошашави хептен реката!!! :smt023
Инак, според излетите които се споделят, определено вашата Тунджа си остава може би най добрата река за мухарене.
Местата които обикалям по Струма, след последните дъждове са тотално приключени, за калта дето тече не ми се говори .. не че няма отново да се пробва, но на по сериозни успехи ще се наложи да изчакаме пролетта. :D
Поздравления за споделеното.. и определено трябва да се стегнем някой ден да посетим Тунджа!!!
Наслука колеги!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 13, 2015 4:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Соте привет,ще се радвам,ако някой ден се организирате и направим съвместни риболови ,било на Тунджа,било на някоя друга река в зависимост от ситуацията на реките!Не се обиждай,но ще те опонирам за ,,вашата Тунджа,,Реката приятелю не е наша,ваша,а на всички нас!Същото се отнася и за всяка една река в България на която риболовстваме.А в преносния смисъл, за който си имал предвид за,,наша река,,,мисля,че става въпрос за река ,която се отчита подобаващо с добри риби!Така,че тази седмица е една,другата друга и т. н.От утре го дават времето на оправяне,така,че стягай въдицата и наслука приятелю! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 13, 2015 6:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
vasilev написа:
Соте привет,ще се радвам,ако някой ден се организирате и направим съвместни риболови ,било на Тунджа,било на някоя друга река в зависимост от ситуацията на реките!Не се обиждай,но ще те опонирам за ,,вашата Тунджа,,Реката приятелю не е наша,ваша,а на всички нас!Същото се отнася и за всяка една река в България на която риболовстваме.А в преносния смисъл, за който си имал предвид за,,наша река,,,мисля,че става въпрос за река ,която се отчита подобаващо с добри риби!Така,че тази седмица е една,другата друга и т. н.От утре го дават времето на оправяне,така,че стягай въдицата и наслука приятелю! <occasion


Абсолютно си прав бат Вальо.. няма наша и ваша река, реките са на всички ни, сори за лошото изразяване от моя страна.
Ще се организираме някой ден с приятели и ще навестим Тунджа.. ще си го сложа като цел, обещавам. :D
Надявам се да ми остане време да помятам през почивните дни, въпреки че други грижи ме тресат.. пък квото дойде!!!
Наслука и на теб.. и на цялата ви бойна група.. ще чакам с интерес поредният ви репортаж!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 13, 2015 7:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Тунджа е сила \:D/ \:D/ !!!! Преди няколко години направих страхотен кленолов непосредствено преди вливането на реката в Копринка, около едни пресевни.....Още ми държи влага, като се сетя \:D/ \:D/ .....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 13, 2015 8:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Батка наистина Тунджа е добра река за кефал,но също дава пастърва(под стената на Жребчево),распер,щука,просто добра река,дава та дава!Дето един колега казва,че ако Тунджа беше жена,нямаше да излиза от родилното,просто не може да отказва на риболовците!И нещо друго да ти споделя Батка с риск да обидя колеги които ловят на Тунджа преди яз.Жребчево ,но истинската Тунджа започва след Жребеца!Какво имам предвид:визия на реката, разнообразие на риби,масово ловене на трофейни риби(не,че в горното течение ги няма,но единични риби),но все пак всеки има право на мнение и избор!До този извод Батка съм стигнал след 15 г. риболовстване по тази красива и дива река!
Поздрави,наслука и <occasion приятелю,ще се радвам,ако намериш време и направим съвместен риболов,независимо на коя река!
Валентин


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 14, 2015 10:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бат Вальо, абсолютно си прав!! Преди седем-осем години със сина бяхме за десетина дни в "Белия дом" и продължавам да твърдя, че това бе една от най-хубавите отпуски в живота ми!! Той хвана пъстърви под стената, а пък аз пецах такива животни в отсрещните заливи...Няма да го забравя никога, щото си беше някакво кленско издание на филма албули в плитчините на Куба - гледаш пасажи от яки клендаци как обикалят на пясъчен откос с дълбочина трийсетина санта и диаметър петдесетина метра в кристално чиста вода и от време на време някоя торпила тръгва като акула към придърпваната муха 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ .......Шок и ужас.....Наздраве на лудогорската група!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2015 6:57 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 06, 2014 3:27 pm
Мнения: 37
Привет на всички колеги
През почивните дни групата направи един уникален риболов. Имахме невероятна слука -много добри риби, а няколко с трофейни размери. Имах късмет да запиша с камерата почти всичко по интересно. Очакваите скоро и видеоклип .А сега качвам снимки за да
придобиете представа за какво става дума
Пожелавам успех и слука за всички
https://www.youtube.com/watch?v=ZTa5fLzy5Pk


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 43  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов