Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 6:33 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 43  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Юни 22, 2016 11:41 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Бат Вальо,прекрасни репортажи,много им се зарадвах!
За следващата година ще направя всичко възможно да доѝда на панаира.



Поздрави и <occasion

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юни 26, 2016 4:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Ей ,Валентине !!! \:D/
Много тарикатски постъпи-точно когато ни домъчня за събора и твоите снимки ни стоплиха отново душата!!!
Наздраве от мен и дано скоро се видим!
Веско <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2016 10:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте приятели,
в тези ,,сахарско,, горещи дни, като че ли единственото решение е човек да посети река или язовир ,хем на прохлада,хем да поупражним любимото хоби,стига човек да разполага с време,което при мен тази седмица се намираше в изобилие!
Най напред във вторник в края на деня не издържах на високите температури и след работа поех към яз. Драгоево(на 20 км от Шн) .

Изображение

Изображение

Изображение
Красивия залез над яз. Драгоево
Изображение

Водоема за който съм споменавал и преди е с голяма популация на кефал,като повечето от улавяните риби са от категория ,,професори,,,!Този ден притеснението ми идваше от топлото време(в 17ч. -38 гр.,в 20,30ч.-36гр,пълно безветрие),като се опасявах рибите да не се ,,забият,, на хладно в дълбините .Но още с първите подавания тези мои опасения се разсеяха бързо,просто нямаше празно!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В края на риболова,малко преди да започне да се стъмнява хванах кефал какъвто тук на този язовир не бях хващал и то не като размер(малко над две педи),а като ширина колеги.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ето и малко подводни фотки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

,, хибридна ,, снима, която мисля,че се получи!
Изображение
Изображение

В края на седмицата планът ми бе да избягам от жегата в Балкана,на хладинка.Но едно обаждане от колега,че са спрели яз, Жребчево и ,че Тунджа е влязла в нормалното си ниво за сезона ме накара тотално да сменя плана.Така се бях затъжил да ловя по Тунджа,че просто нямаше как да бъде другояче приятели!

Изображение
Тунджа в цялата си прелест

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Риболова вървеше нормално,като се хващаха риби по дребни за тази река,като не липсваха по едричките,но далече от ,,тупалките,но в най скоро време и на тях ще им дойде времето ! Температурите започнаха да гонят 40 гр. и риболова стана по скоро наказание,отколкото удоволствие .Реших да се преместя на хладно при ,,шаренките,, на хлад За да добиете представа за каква жега ставаше въпрос ,вижте тези снимки

Изображение
Изображение

Изображение

Тъжна и жалка гледка колеги,от топлината овцата колабрира, вярното куче се мъчи да и помогне,но не знае как,а на последната снимка го виждате с каква надежда я чака ...
Но не само животните се побъркаха от топлото,а и хората!Без да искам секнах тези младежи,които без да се притесняват от никого ,почти в центъра на селото,посред бял ден така се бяха.....
Изображение

Високо в Балкана

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
[img]
https://lh3.googleusercontent.com/-37Fy ... 230006.JPG[/img]

Изображение

Изображение

Изображение

Тези няколко след обедни часа така бързо се изнизоха,че не усетих кога се появи красивия Старопланински залез и ,че стана време да поема към хотела!

Изображение

На следващата сутрин рано ,рано по хладина отново на Тунджа

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

https://lh3.googleusercontent.com/-uYT9 ... 250050.JPG

Изображение

Изображение

Изображение

Хвана се и едно костурче

Изображение

Изображение

Това приятели е от мен за сега,поздрави , <occasion и никога не забравяйте,че къща риба не лови!Щях да забравя да честитя на всички 27 юни,международния ден на риболова!Честит празник колеги и ГОЛЯМА слука на всички!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2016 10:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
С голям кеф изчетох поредните ти риболовни подвизи Бат Вальо.. :smt038 ... добре че пускаш по някоя фотка, та да видим по некое и друго рибе. :D
Поздравления за споделеното и специално за бодливкото. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2016 11:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Евала, Бате Вальо, немаш спиране \:D/ \:D/ !!! Поздравления и от мен за бодливеца, не е честа гледка хващането му, и то на оса 8-[ !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2016 12:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Батка,Соте,

това костурче е първото което пипам през живота си,а как се хвана и аз не разбрах,просто прибирах шнура и на 3,4 м. от брега каза хоп.....и това е!
Сотка ,още малко търпение и при теб ще си дойдат нещата по местата,може би само при теб на Струма нещо куца,работата отива на курбан!

Поздрави приятели <you-rock


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 05, 2016 10:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
СТРАНДЖАНСКО-ТУНДЖАНСКИ ДЖУЛАЙ ИЛИ РИБОЛОВ НА 30.06 И 01.07.

Здравейте колеги,така го бяхме планували двудневния излет,че рано на първи юли хем да посрещнем изгрева (джулая), хем да подгоним ,,любимия ,,распер!

ДЕН ПЪРВИ-цел Резовска река(никога до се не я бях посещавал)

Рано сутринта на моста на Велека,преди М. Търново ни посрещна нашия приятел и домакин Стоян

Изображение

Изображение

Изображение

След 30 км по лош макадамов път,три проверки от гранична полиция,преминаване през старата кл.ограда,която е опасвала сухопътната граница на България по Татово време и незнайно как е оцеляла все още ,стигаме едно китно и старо(на около 300г.)Странджанско селце,което за съжаление от около 400 човека през 1990 г сега са останали 5,като най младия е на 82 г.!Все още голяма част от къщите са в добра кондиция,нищо,че са на повече от 150г,а на нашия домакин е на 112 !

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук сме пред 112г къща на домакина

Изображение

Изображение

а това е пчелина му
Изображение

не липсваха и такива за жалост

Изображение

Изображение

До тук като,че ли бе по лесното приятели,до реката ни очакваше според водача ни ,,някакъв,, си двукилометров,едночасов преход през силно пресечена месност,с низ от стръмни изкачвания и спусквания,които пак според приказките му бежанците ги нямали за нищо!

Изображение

Изображение

малко почивка,на бат Мето просто му се разказа играта

Изображение

обичайна гледка,пак според водача

Изображение

най после в дъното,като,че ли се вижда нещо като река(само да не е мираж!)

Изображение

Не приятели,не бе мираж,а ,,ДИВАТА,ПРЕЛЕСТНАТА,ВЕЛИЧЕТВЕНАТА РЕЗОВСКА РЕКА,,!!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ето и бат би Валю

Изображение

Изображение

Оказа се за наш лош късмет(нали с нещо трябва да се оправдаем),че през нощта бе валял обилен дъжд нагоре по течението,който бе покачил нивото и леко я бе замътил,което и предопреди резултата от риболова-само дребосъци ,но все пак риба!Но който ме познава знае колко амбициран човек съм,та след разочарованието от риболова,горещото време(38гр. на обяд)и нагретите камъни,които станаха като горещи ,,сачове,,поехме по обратния път към вилата на Стоян!
Малка обедна почивка в хладната,дори студена столетна къща (да се чуди човек как са ги строили тези къщи ),по едно ,,Странджанско кафе,, на пясък и в ранния след обяд се качихме високо в планината на хладно в страната на ,,шаренките,,Стоян ни заведе на една река,която дори я няма на повечето карти,приток на една по голяма река,също като нея извира от Турция и също като нея върви по границата ни с Турция.

Изображение

На тая красива река си хванах и първите ,,Странджански,, пъстървички!Предварително знаех,че рибите по тези реки са ,,дивачки,, с малко точки по тялото си,почти еднакви на външен вид.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В края на деня се разделихме с нашия любезен домакин,като си обещахме да се видим есента и поехме към база ,,Распер,, близо да река Тунджа ,където да пренощуваме и където рано сутринта трябваше да посрещнем първоюлския изгрев(джулая) ,а след него трябваше да пробваме сутрешните расперски напъни! Но от умората и топлото време така се успахме с Мето,както никога не ни се бе случвало до сега.Та за това ни изгрев,ни распери,а за кефала като,че ли и на него му идваше края,преди жегата която прогнозираха.Въпреки това към 9ч. решихме да го пробваме.

ДЕН ВТОРИ-ГОЛЯМОТО УСПИВАНЕ
Ето така я намерихме Тунджа,малко висока и леко замътена

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На пук на жегата рибата бе активна,хващаха се и доста добри риби,но все още далече от очакванията ни,но търпение му е майката колеги,всичко по реда си!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не мина и без ,,Тунджанските рапани,,Това са наистина рапани от Тунджа,които приятели ги намирам на едно и също место.Тези са изядени,но съм намирал и живи!

Въпреки вървящият риболов към обяд решихме да го прекратим ,просто жегата ни изциди силите,трябваше да помислим и за здравето си,все пак не сме първа младост!

Поздрави, <occasion ,наслука и никога не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 09, 2016 4:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Страхотен репортаж, бат Вальо. Нямаш спиране. :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 11, 2016 9:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Привет от Лудогорието колеги и приятели,

От известно време започнах да отделям по един ден за ,,шаренките,, и кефала.Така беше и през изминалата седмица.

СТАРА ПЛАНИНА,КРАСИВИ РЕКИ, МАЛОВОДИЕ,ДОБЪР РИБОЛОВ!

За жалост намерих реките в това почти критично състояние

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Все пак се бяха образували прилични вирчета,в които риПките бяха намерили своето
спасение от маловодието.Получи се добър риболов,с доста прилични пъстървички за Старопланински рекички !

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ЯНТРА-РЕКАТА НА ГОЛЕМИТЕ ,,ТУПАЛКИ,,

Имах инфо ,че Янтра е спаднала драстично приятели и за това без много да му мисля ,натоварвам проходилката и поемам към Величествената,любимата,неповторимата река!Това приятели е река която от големия опит който имам, Ви казвам категорично,че тя държи риби,които в нито една река в България НЯМА!За съжаление в последните 2,3 години започва да дава риба след 10-15 юли и спира в края на август!Така става и тази година.
Намерих така Янтра

Изображение

Изображение

Спаднала,спаднала,ама пак голяма....Бързо се ориентирам,проходилката остава в багажника,а аз с опита който имам от минали години бързо, бързо се ориентирам в трудната ситуация-половин метър вода повече от идеалното за риболов,силно течение,пречупен цвят ......
Учудващо и за мен улавях прилични риби

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това приятели е от мен за сега,поздрави на всички колеги, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!

бат Валю


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 12, 2016 8:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Евала, Бате Вальо, отново хубав риболов си спретнал!! А за планинските реки направо не ми се мисли...Реално още не са дошли големите жеги.... :-s :-s !! Благодарности за споделеното!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 13, 2016 10:29 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
<winers <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 19, 2016 7:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
ОТИДОХ,ВИДЯХ,УЛАВЯХ!

Здравейте приятели и колеги на ,,мухарлъка,,

Изминалата седмица за мен бе изпълнена с три риболова ,като се започне от водоем до Шумен,преминем през красивите Старопланински реки и стигнем до още по красивата Странджа планина.

ТУПАЛКИ ПО ЗАЗОРЯВАНЕ НА ЯЗ. ДРАГОЕВО

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


НАЙ ДОБРИЯ ЛЕК ОТ ЖЕГАТА Е ВИСОКО В ПЛАНИНАТА НА ГОСТИ НА ,,ШАРЕНКИТЕ,,

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



УИКЕНД ПО СТРАНДЖАНСКИ

Преди около месец за пръв път бях по тия красиви места,с бистри и пълни с риба реки,които плениха сърцето ми завинаги!Сега с мен тръгнаха Мето и Жоро

Изображение

Този път ползвахме услугите на местен човек,рибар,познаващ отлично ,,дашните,,пъстървови места!А до там пътуването бе доста трудно,около час с джип през силно пресечена местност,изкачване на било с височина от 850 м и след това половин часово спускане по силно
наклонен баир и стигане до реката до 85 м . н. в.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Но още с първите подавания се появиха и първите ,,странджанки,,с което много бързо забравихме трудното придвижване до тук.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Освен чудесния риболов видяхме и най красивия водопад в Странджа

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Преспахме в една от многобройните къщи за гости

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Така приятели завърши една от най хубавите ми риболовни седмици за тази година!

Поздрави на всички, <occasion ,добра слука и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 20, 2016 5:25 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Красиви и диви места.. уникална природа.. поредният страхотен репортаж Бат Вальо!!! :smt038
Поздравления и благодарско за споделеното. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 21, 2016 6:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Обичам да гледам такива малки потоци пълни с пъстърва.
Вальо, излавят ли ги всяка година или е зарибена скоро, защото всички са един размер?
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 21, 2016 8:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
crystal написа:
Обичам да гледам такива малки потоци пълни с пъстърва.
Вальо, излавят ли ги всяка година или е зарибена скоро, защото всички са един размер?
Поздрави
,,Орки,,има на всякъде,но там където ме заведоха пътувахме около час с джип по силно пресечен терен,след това 20 мин. пеша,така,че да не си на местото на ,,орките,,!Последно са зарибявали преди 3г.,единия приток идва от Турция ,в него също има риПки,а и има много дива,която според това което видяхме се самопроизвежда!
Поздрави и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 43  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов