Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 43  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2016 11:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте приятели,настана време и за Янтренските ,,годзили,,!

Както Ви обещах преди време,че на Янтра ще се случват ,,чудеса,, това вече е факт,в два последователни риболова през пет дни колеги ,,плених,, рекордни за мен кефали!Имах и две скъсвания на плетен повод!Скъсванията на кордата не ги броя,затова в момента съм на 0,40мм! Нямам друг избор,просто тия ,,годзили,, отнасят такъма с такава скорост,че в първия момент не можеш да разбереш какво ти се е случило,но след няколко изтървания бързо .бързо се коригираш и резултатите не закъсняват.Просто стана време ,,разделно,, есента чука и рибата започва да събира ,,зимнина,,,като става по непредпазлива в подбора и търсенето си на храна,като това се отнася в най голяма степен за големите кефали.Всичко това трае около месец и половина по това време на годината и просто човек трябва да се възползува от ситуацията!
Янтра е все още с по високо ниво от нормалното(продължава изпускането на яз. Стамболийски)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изгревът видян от реката

Изображение

а също и лятната омара на реката

Изображение

Изображение

Риболова премина под зоркия поглед на тази сова,просто следи да не би да задържа някоя риба

Изображение

Изображение

А тия лебеди не пропуснаха да ми проверят риболовния билет!

Изображение

И така с високо вдигнати крака напред към ,,Янтренските красавци,,!

Изображение

Каквото и да кажа за улавяните риби ще е малко приятели,като почна от броя и стигна до размера им.През годините какво ли не съм видял и преживял по реките,но такива риби хващам за пръв път!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А ето и как се появи 70 см красавец(личен рекорд)

Изображение

Изображение

Ето го и него-красив,голям,просто като го докоснах онемях

Изображение

Само след пет дни.......още по голям 72 см!Просто не е за вярване колеги,но който си има късмет!Сега повечето от вас ще си зададат резонния въпрос,,Как точно 72 см ,нещо бати Валю ни будалка,,!Но нали знаете,че много пъти съм попадал под ударите на ,,тома неверници,, или както казва народа,,парен каша духа,,така ,че за мой късмет имаше колега от Шумен който направи много хубави снимки от които е видно че започва от пръстите ми и стига до рамото ми,като може да се сгреши с 3,4 см!Но...но все пак всичко да е точно и коректно направихме белязка на ,,убавинята,,(нова 6 клас,изработена от Пламен Ганчев от Плевен, втори риболов и втора рекордна риба!) , веднага в първия магазин и така де, господа неверници,няма не искам ,няма недей,пред фактите и боговете мълчат!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е от мен за сега приятели,надявам се през следващите дни да успея да хвана подобни риби,макар да съм реалист,здраво стъпил на земята и знам ,че такова нещо на човек се случва един път в живота,но ,,паживиом и увидим,, както казват братушките!

Поздрави на всички, <occasion и добра слука колеги и никога не забравяйте,че куща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2016 1:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
Малиииии... ебати годзилата ! Аз такова нещо не съм виждал през живота си !

Сърцето ми спря ! Евала ! =D> =D> =D>

_________________
1. Dum vivimus, vivamus

2. Хубава ни е държавата, жалко че е населена !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2016 11:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
И у фейсбуко ги видех, но така описани нещата се изясняват. :smt038
Направо ми спре часовника с тез гиганти.. таквиз годзили не съм и сънувал... и кат каза влакно 0.40.. направо нема лабаво. :D
Поздравления бат Вальо.. невероятни преживявания са това.. :smt030 :D <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Авг 21, 2016 7:23 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Направо не знам какво да напиша. <winers


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 23, 2016 12:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Привет колеги и приятели,

след двата изключително успешни риболова през миналата седмица,когато за пет дни плених два кефала 70 и 72 см(лични постижения)бях решил малко да си почина,но......От доста време имахме уговорка с Наци от София да направим съвместен риболов от проходилка,на който и той е голям фен,дори има катамаран,като преди години с бай Ради,лека му пръст правеха запомнящи се излети по Янтра!Просто времето съвпадна с неговата отпуска и моите успешни риболови в последно време.Така,че нямаше мърдане,а пък и много ,много не се замислих и ,,речено сторено,,!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
[img]
https://lh3.googleusercontent.com/H5RwI ... =w391-h220[/img]
[img]
https://lh3.googleusercontent.com/t8OMw ... =w391-h220[/img]

Изображение

Изображение

Изображение

Не мина и без летен дъждец

Изображение

Изображение

Изображение

Конвоят от двойка лебеди с четирите им рожби ни съпровождаше през целия риболов

Изображение

Изображение

Изображение

И нали старите хора са казали,че дъжда(водата) и лебедите са на късмет и слука,така се получи и сега приятели,дъжд от......трофейни риби,като годзилите(риби над 65 см)нещо се бяха изпокрили,но за сметка на тях имаше дузина кефала ,категория ,,тупалки,,,между 50 и 60 см!

Изображение

Изображение

Изображение

За следващите снимки приятели и колеги предварително се извинявам!По време на риболова фотото издаде багажа,а улавях ,,уникални ,,риби,които мисля,че трябваше да снимам!Така реших да ,,пленя ,,някои от тях,които веднага след ,,сесията,, бяха освободени!Така,че приемам всякаква критика или както казвахме в казармата ВИНОВАТ!Вина има,но и прошка трябва да има!

Ето за какво става въпрос приятели

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За бъде всичко коректно,обратно във водата и за да не ме обвини някой ,че доста сме снимали и ,че рибата най вероятно е измряла,ще Ви успокоя колеги,просто кефала не е като другите риби,той просто е ,,куча порода,,има сто живота,стига да не е наранен нещо!

Изображение

Изображение

Изображение

А това е едно хубаво филмче от този прекрасен и успешен излет,за да почувствате още по добре реката от ,,кухнята,, както се казва!Приятно гледане

https://www.youtube.com/watch?v=t62rp-85WsM

Е това е от мен за сега приятели,поздрави на всички, <occasion ,добра слука и не забравяйте,че къща риба не лови!До нови срещи!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2016 9:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Добре че не нося часовник.... :D
Уникални риби!!!!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 26, 2016 9:02 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Аз пак не знам какво да напиша:) <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 27, 2016 8:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Косьо написа:

"Аз пак не знам какво да напиша:) <occasion"

И аз така, и аз......Само едно голямо - <occasion <occasion <occasion <occasion !!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 30, 2016 10:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
ДРУГАРСКА(МУХАРСКА)СРЕЩА - ТУНДЖА 2016г


Здравейте приятели на мухарския риболов,през изминалия уикенд бяхме планували съвместен риболов с Наци и Ванката от София за втора поредна година,което се получава нещо като традиция.В последния момент се присъединиха и Жоро и Дидо Шефа от ,,Лудогорие,,, а на Тунджа през първия ден се засякохме и с Илиян от Плевен.Та така от приказка на приказка се наговорихме вечерта да се съберем в т.н. база ,,Кефал,, или мотела край с. Веселиново.И нали хубав моабет не става без доктор Калев от Сливен и батко Съби от Ямбол(все пак сме на тяхна територия)последва една бърза покана от мен към двамата да споделят мероприятието,т.е. ,,надлъгването,, и за наша радост приеха без много да се замислят!Правилно казах надлъгването,та нали на такава среща освен ядене и пиене се говори основно за изтървани риби,колко големи са били,как скъсала влакното и т.н.
Та така де приятели,малко случайно,речено сторено се роди ,,Мухарска среща Тунджа2016,,която се надявам да стане традиционна и с по голямо участие

Изображение
Мястото на срещата база ,,Кефал,, със своите красиви пауни

Изображение

Изображение

С някои от колегите направо осъмнахме,особено с д-р Калев,с неговите ,,Английски историйки,,!Аз общо взето не мигнах и след едно,две кафета направо на реката,а тя.....мисля.че ми се отблагодари подобаващо!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ето и две филмчета от риболова,а за банкета нищо за да не се излага ме де!

https://www.youtube.com/watch?v=HDzNJM3osrM

https://www.youtube.com/watch?v=OQ3zaTY ... e=youtu.be

Това е приятели от мен за сега,два незабравими дни риболов по Тунджа в компанията на добри приятели и колеги!
Поздрави на всички обичащи мухарския риболов, <occasion ,добра слука и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 08, 2016 6:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
6 септември-ден на Съединението,ден на трофейни кефали,ден който не ми се искаше да свършва

Честит празник приятели,макар и на ,,патерица,,!В следващите редове ще Ви разкажа за един риболов от проходилка ,който правим за пръв път,с четири проходилки,двама по двама по маршрут.За наша голяма радост се получи риболов,който много рядко се случва,изключителна активност на т.н. от мен ,,годзили,, или трофейни кефали!
Ето и самата група
Изображение

Жоро Геров,Дидо Шефа ,Ивайло Йолов от Плевен и бати Ви Валко,това са героите от този наистина впечатлителен риболов,който лично за мен е най силният като уловени трофейни риби откакто ходя по Янтра!А според колегите и най вече от снимките и видеото е видно ,че при тях е един от най силните им излето по тази река.
Аз и Ивко бяхме двойка,а шефа и Жоро оформиха другата.Ивко сефтоса новата си проходилка,същата като моята,а Шефа му подарих моята стара(на една година,миришеше на нова),така,че имахме и човек новообранец,който много трудно успяхме с Жоро да го спечелим за каузата,,проходилка,,!Но без малко да го загубим след един инцидент ,при сядане на проходилката Шефа два пъти се цопна във водата по невнимание и като каза край,това не е за мен,съдбата му била дала знак да лови от брега.....т.н.Жоро бе убедителен и го качи за трети път,като той се указа успешен и нали сте чували за късмета на новака,просто разби рибата!
Така започна риболова

Изображение

Изображение

Още от сутринта ,с първите подавания ,,годзилите,,започнаха да поемат подадените им бръмбари,направени на 8 номер стримерова кука!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това приятели са част от уловените риби и за да добиете пълна представа за какво ставаше реч изгледайте и това филмче

https://www.youtube.com/watch?v=MRiIFVoIdlo

Ами за сега е това,но съм сигурен,че голямото шоу тепърва предстои!Успешни риболови на всички колеги,поздрави, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови! :smt049


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 09, 2016 11:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Страхотно се е получило :smt038 ... кво да кажа, мечта за всеки мухар са вашите годзили. :D
Поздрави за споделеното бат Вальо.. направо ми спре часовнико!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 16, 2016 6:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
ГОДЗИЛОЛАНДИЯ!Или как с Наци се позабавлявахме на Янтра с трофейни кефали!

15 септември 2016г.-едни на училище,а двамата с Наци на гости при Янтренските ,,годзили,,!Неслучайно избрахме тази култува дата за много от нас,като разчитахме,че за първия учебен ден всички риби ще бъдат на линия!Това приятели го казвам в кръга на шегата.Както винаги се получа,хубавите неща стават малко случайно,без предварителна уговорка.Така се получи и сега,късно обаждане в сряда вечер от Наци,оферта за съвместен риболов по Янтра за четвъртък и мигновенно съгласие от моя страна!Три часа сън и на реката,всичко друго ще го видите в снимки и филми.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Без любимите ни лебеди на къде

Изображение

Като наизлизаха едни трофейни ми ти риби,добре,че към обяд решихме да спрем,иначе не ми се мисли какво щеше да се случи приятели!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А това са две филмчета от улавянето на една и съща риба-кефал от около 65 см снимани с две камери

https://www.youtube.com/watch?v=L2RWGlCYCEE

това е снимано от мен,а следващото е от Наци

https://www.youtube.com/watch?v=o0Tz9c6pxGs

Това беше колеги,шест часа риболов,15 кефала над 50 см,за по малките не говоря,просто и за мен бе потресаващо!Вече минаха 24 часа от риболова и още не мога да повярвам,че всичко това което ни се случи с Нацони е вярно!Ама аз преди около месец казах,че Янтра отпушили се ,става ,,страшно,,!Е отпуши се и въпроса е докога ще дава....важното е да пробваме и ако господ е решил ,ще стане още по интересно!

Поздрави на всички, <occasion ,наслука и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 17, 2016 7:01 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Страхотия, майка :smt119 :smt120 !!! Направо нямам думи!!! Голямо НАЗДРАВЕ на участниците в това приключение <occasion <occasion <occasion!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 17, 2016 5:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Страхотни сте, Вальо. :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 25, 2016 6:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте колеги и приятели на ,,мухарлъка,,

от ходене за риба не ми оставаше време да сглобя клипчетата от 15 септември във филм.Получи се един от най хубавите ми правени до сега от мен!Уверявам Ви приятели заслужава си човек да го изгледа!Дори до вчера си мислех ,че на този ден,15 септември 2016г. съм хванал и заснел най успешния си риболов,но това което ни се случи през почивните дни с Жорката Геров и Наци направо е невероятно-над 20 кефала ,,Годзили,,между 50 и 65 см,малко по малките просто не им обръщахме внимание,а те не бяха никак малко!Имаме много снимков и филмов материал,просто ми трябва малко време да ги обработя и през следващата седмица ще Ви направя съпричастни на този наистина уникален риболов,с фантастични риби!
Но и в този филм има какво да се види,просто няма да съжелявате приятели.Приятно гледане!
https://www.youtube.com/watch?v=oE-AIVHSqFQ

Поздрави на всички, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 43  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов