Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 12:32 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2005 7:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Доктор Косьо аз посещавах този водоем до преди две години-но в последните две се отказах да го правя,защото първо имаше накакви садки после се чуха слухове за мрежи и обезрибяване и тнт! Но явно не всичко е изчезнало и риба все още се среща в това иначе прекрасно място!Лично аз там също съм хващал сивен и то преди да бъдат пуснати садките от които е по-голямото колчество от сивена сега-защото когато аз хванах моя местен колега сподели че не е хващал такава риба от преди 10 години,но явно пак се е завъдил!Водоемът е повече от подходящ за блесна и муха,защото има големи запаси от кефал,поне имаше сега не знам как стоят нещата!Аз лично съм виждал кефали над килограм да се препичат на слънце!А съм виждал и един колега мухар да лови така че мястото е включено в лятната ми листа за места за посещение!Ще се радвам ако ми пишете едно лично съобщение за това как стоят нещата там сега-имам предвид зимата-има ли костур и лови ли се!
Благодаря!

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 18, 2005 12:15 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Преди една седмица на Алино е хванат величествен костур от 2 килограма. Рибарят е Левката от магазина на Алемите.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 18, 2005 11:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 9:51 pm
Мнения: 153
Местоположение: София
Остава да кажете и къде се намира въпросното място и как се стига до там.

_________________
На никой не му прави впечатление колко високо си летял или колко голяма риба си хванал. Важно е да ти е кеф!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 18, 2005 12:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 9:51 pm
Мнения: 153
Местоположение: София
Благодаря!!!

_________________
На никой не му прави впечатление колко високо си летял или колко голяма риба си хванал. Важно е да ти е кеф!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 18, 2005 3:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Здравейте-всичко което каза Доктор Косьо е вярна аз мога само да допълня-най-дълбоката часта на водоема е около стената кокто сами можете да предположите-там се разполагат и повечето риболовци-но според мен не е най удачното място!Целият водоем е заобиколен от борова гора и както каза докторът-лятото дебитът му намалява,което разбира се влияе на рибата!Според мен най-удачното място е към края на язовира където се влива малко поточе-пресъхващо през лятото-там аз съм ловил основно костур и по рядко клен-но определено се срещат големи екземпляри защото съм виждал цели стада от тази риба-а веднъж наблюдавах един стрец как ги съдра на торен червей точно на това място при втичалото-горещо го препоръчвм!Там е сравнително по плитко и е перфектно за муха!Естествено нищо не пречи да се пообиколи водоема защото има и други удобни заливчета-както каза доктор Косьо бреговата ивица е много разчленена! Сега за популациите на риба:основно-костур но едрите костури са рядкост-определено съм изненадан от улова на левак-евала!Но да просдължим по същества-срещат се още кефал,червеноперка,доста едра каракуда,много рядко платика,има и някой останал шаран ама няма смисъл да се търси целенасочено,от пъстървовите риби явно през последните години се е позавъдила американка и сивен,защото до преди година беше арендован-поне част от него и бяха пуснати садки от които се някоя риба е астанала! Случвало ми се е да олавям и черна мряна,но това беше инцидентно и не вярвам да я има в големи количества!Мисля че водоема е повече от перфектен за мухарски риболов,защото наистина има кефал!
Това е което знам ако ви интересува още нещо питайте!
Поздрави

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ЛЯТО 04
МнениеПубликувано на: Вто Яну 18, 2005 5:02 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 5:35 pm
Мнения: 5
Местоположение: шумен
Здравей Радо! Здравейте всички! От 2 год. ловя на муха по скоро на "джапанка" и едфа миналата година имах добри успехи.Правя си сам мухите и съм доволен. Ще ви ги покажа по нататък.Имам над 30 излета най много над яз.Тича където държи добър кефал който се качва при висока вода кактобеше миналата година.Не съм се прибирал с по малко от 20-30бр. среден размер.Не се смейте!!!Но най добре даде на Янтра при с.Крушето.С моя приятел Ицо хванахме над 10кг.за 3-4 часа в най горещото.Съответно най големите изтървахме поради липса на кеп!!Много има да се споделя но пиша трудно от скоро имам компютър!Също от доста години ходя на Тунджа при с.Срем където имам много и много добри кефали но на воблер.Не става за муха а аз не мога и не искам да ловя по друг начин!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов