Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:39 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Юли 10, 2006 9:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте пичове муари!!! В петъка късно вечерта се разбираме с Митака 6904, и в неделята в 06.30 човека ме чака на Окръжна болница. Крачейки към спирката усещам, че нещо не е в ред, ама буквално преди да се кача в колата загрявам, че съм забравил фотото :? :? :x :x . Викам - Митак, по законите на гадостта днеска ще хванем риби!!!
Излитаме и към 7.15 - 20 вече оправяме такъмите на новооткрития, поне за мен, гьол. Разделяме се с Митака и веднага се "набивам" към едни ниски върбалаци, под които знам че обикалят убавците!! Те убавците са си там, ама хич не еб.ват усилията на бат, ви Райко да ги излъже :cry: . Царствено си стоят на десет санта под повърхността, въобще даже и не реагират с движение при подаване на мухата. Нагазих до колене в тинята на едно вливащо се поточе, встрани от което, под един храсталак "философски" си стояха 4 - 5 риби по над 45 - 50 см., но не и не!! Да не ви казвам, че едвам изпълзях после - тиняка държеше краката като рекламата на моментното лепило на Хенкел :lol: :lol: . Почнах да обхождам бреговата ивица, като подавах успоредно на брега на възможно най-голямата дистанция, на която съм способен - 12 - 14 метра, за да не ме видят добичетата. Най-накрая се излъга една риба около 30-те см.!! След още десетина подавания "кацна" още една подобна на първата. В един момент се сещам, че тактиката би трябвало да проработи на отсрещния бряг, който е изключително неудобен за риболов - насипан е под много сериозен наклон с едри камъни, които са преимуществено нестабилни и придвижването по тях е изключително рисково. Плувкаджийте съще избягват този бряг, защото е невъзможно да се седне, въобще - много неудобно. Обаче този факт действа твърде добре на рибките и същите инстинктивно търсят спокойствието на тази ивица!!!
Балансирайки като Мая Плисецкая :lol: , без изкълчване или счупване се спускам до брега и започвам по същия начин - с максимално далечни подавания успоредно да облавям ивицата. Като метна три - четири пъти, оставям шнура във водата и бавно, бавно, правя преход от 5-6 метра по "танцуващите" камъняци и отново същото упражнение. По едно време забелязвам една риба около 40-те санта. Хвърлям мухата на около две - три педи от главата и и просто като видях какво направи ми стана ясно, че ще вземе!!!! Първо тръгна рязко към мухата, и второ - ОТВОРИ няколко пъти устата си като примляскващ човек :!: :!: :shock: :shock: . Засмука корковата убавица като за световно!!! И като се почна - кеф, братя - резки забивания в дълбочина / мястото е много дълбоко - от порядъка на 3-4 метра пред краката ви по данни на мой колега, който редовно дърпа червеноперки на директен от там /, мощни повличания встрани - направо красота. Оглеждам се и виждам, че и Митака е на този бряг, на около стотина метра от мен. Скъсах се да му викам, ама той така се вглъбил в маането на шнурето, че не чува виковете ми :lol: !!! След около пет - шест минути убавеца взе да се уморява и започнах да избирам "най-твърдото" място, за да го извадя. Открих най-накрая едно по-стабилно паве, клекнах, лекичко плъзнах тупалката по водата и класически за устата го извадих!!! Да не ви казвам, че краката ми направо трепереха от вълнение!! Изкатервам се много внимателно по насипа и отивам към Митака. Незабавно двама - трима плувкаджии се появяват от отсрещната страна и започват да оглеждат мястото, като бързо се отказват.
Митко като видя рибата, направо остана без думи!! Къде го дръпна бе бат, Райко - аз му разправям - абе пич, пет шест пъти оревах орталъка, ама ти не чуваш!!!
Той не е дръпнал нищо :? . Викам му - тръгваме към реката!! Минаваме покрай батална сцена - "тълпа" от около десетина - петнадесет риби се бият в брега като обезумели и хвърлят хайвер!!!
Стигаме реката и започваме методично преслушване на перспективните места. Пътьом се разминаваме с един весел старец, който хвърля на пиявица и в живарника си има две - три хубави риби. Отбелязвам, че това не е добър знак, но такъв ни бил късмета. Пред една върба дръпвам още една рибка около двайсетина санта. На Митака не му спори и това си е. По едно време се разделяме при едни ръкави и след като се срещаме отново той казва, че накрая е дръпнал една рибка!! Продължаваме към разливите, но и там не ни сполетява слука. Междувременно откъм Стара планина се задава един сериозен облак и два-три пъти пригърмява, поради което събираме такъмите и отпрашваме кой откъде е :lol: .
В магазинчето на Окръжна кантара показва 780 гр., което е далеч от миналогодишното постижение от 1 300 гр.!! В къщи следват две-три снимки, които обаче няма да бъдат пускани във форума с оглед на правилата!!! Те това е от мен!!! Открих накрая "сезона за едър дивеч", като се надявам да бъдат "отстреляни" и по-сериозни предствавители на хищния и опасен вид Leuciscus Cephalus :lol: :lol: !!!! Поздрави на всички и лека седмица!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов