Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 114 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2008 10:27 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Здравейте,колеги.Радвам се,че и по вашите места рибата се е раздвижила.При нас риба има,но се понаплаши вече,понеже водата понамаля,а пък рибарите се увеличават.За сега най-резултатно се лови на муха,но рибата трябва да се търси на по-голяма дистанция.Местата на които ловя са доста открити.
Изображение
тука е и най широката част на реката.Малко по-нагоре се събират още два притока на р.Върбица,а по-надоло е пресевната.На самото място,се добива баластра и за това липсва разтителност.
Изображение
Изображение
В сравнение с предишните излети,нивото на водата е наполовина и рибата се прибира в по-дълбокото,но слънцето когато понгрее излиза и по-наплитко.Използвах хубавото време,бях решил да пробвам мухи,които бях направил от типа отежнена нимфа.[ihttp://images23.snimka.bg/005234215.jpg[/img]Резултат имаше,но се получаваше,закачане по дъното.Затова махнах Мръсния Хари,и си сложих сестра му,Не и знам името,ама са правени от една и съща козина.
Изображение
Снимките са малко кофти,ама като за начало ми се струва,че става.

Доста е трудно да снимаш във водата,особено с мокри и премръзнали ръце.
Поздрави и Наслука.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2008 1:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бре...голяма красота, голямо нещо!! Как ми зажадняло очото и сърцето за такива гледки!!! Поздрави за излета!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2008 7:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 8:28 pm
Мнения: 89
Местоположение: Kърджали
Здравейте юнаци от Златоград. Поздравявам ви за мухарския Ви рибарлък. Затъжило ми се е сърцето за излети като вашия и за това в събота или неделя и аз ще понаобиколя рекичките, които се вливат в Сутлиика след с.Сънчоглед (до гр.Джебел), па да видим какво ще стане. Поздрави от брега на р.Арда.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 17, 2008 12:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Здравейте колеги.При нас риболова по-реката е на приключване,ако не завали хубав дъжд и да вдигне нивото на водата,а също така да поизчисти тинята.Понеже ми беше омръзнало,да ловя на едно и също място,реших да отида на язовира и да пробвам за първи път,да ловя там с мухарката.Пристигнах около обяд,там заварих бате Ашо,да размахва вече,неговата мухарка.Изображение
Той ловеше на края на язовира,аз също се присаединих към него и започнах да ловя на мухи направени преди самият излет.Мухите ги направих с обикновенни куки,вързани по две на повод,не бяха нещо особенно.Конец навъртян по-стеблото на куката и хекъл от щраусово перо.В началото започна да кълве хубаво,но после рибата нещо се дръпна и с това приключих първият си риболов на уклей,на язовир.Направи ми впечатление,че с мухарка 5-6 клас не се усеща удоволствието от ваденето на рибата,макар ,че излизаха сравнително едри уклейки.Поседнахме с бате Ашо,да поотпочинем,снимах новият му елек,който си е направил сам.Изображение
Много хитро решение,но за коментари по изработката,ще оставя той да опише.
В неделя отидох,да пробвам какво е настроението на рибата по-един от притоците на р.Върбица.Положението беше много кофти,водата малка и много мътна,явно пресевната по-нагоре работеше.
[/img]http://images24.snimka.bg/005394631.jpg[img]
[/img]http://images24.snimka.bg/005394632.jpg[img]
Имайки прдвид,че ще се наложи повече ходене,не си бях взел високите ботуши,реката се пресичаше спокойно и с къси ботуши.Направих преход,около километър,убедих се ,че няма риба и не става за риболов с мухарка.Преместих се на познатото място,но сега разбрах,какво е да идеш на свадба без....шнур.С късите ботуши не можех да навлизам,по-навътре в реката и това налагаше да замятам,по-надалече.Силния вятър допълнително затрудняваше.Още в началото,са закачи едно кефалче,но при ваденето,задната кука се закачи на един клон и там си останаха двете мухи.Опитах се да влезна докъдето мога,но на едно място леко затънах и напълних единия ботуш,но не се отказах.Продължих ,надоло по-реката,навсякъде се виждаше риба,но дребна.Стигнах,до бента където водата е по-дълбока,но тук кофтито беше,че доста затъва.Отново напълних единия ботуш с вода,но пак продължих.
[/img]http://images24.snimka.bg/005394648.jpg[img]
На това място е доста рисковано да се навлиза на вътре,понеже не знаеш къде,ще затънеш.Аз имах късмет,че ботуша ми беше по-стегнат и не остана в пясъка.от начало бях заложил на осичка,но нямаше никакъв интерес от страна на рибата.Смених осата с един бръмбар на 12номер кука,явно хареса на рибите и започна да проявява интерес.Не винаги се хващаха,но постояно скачаха и то хубави риби.Вятъра създаваше доста затруднения,даже един път така завъртя бръмбара,че куката се закачи под лявото ми око,но неможа да се забие.Не си носех и очилата.
Това е за сега от мен.
Поздрави и Наслука.[/img]


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2008 5:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Здравейте,днес отидох по-реката,въпреки,че знаех,че нивото е ниско.Направи ми впечатление,че реката е значително по-чиста,след пускането на пречиствателната станция.Положението с рибата е кофти,тук там се дига нещо по-едро.Пробвах доста бръмбари,но най-кълвеше на осичка.
Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 13, 2008 8:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Това е резултата от петък.Ходих на еднин платен водоем.Направих сефте на мухарката с американка.Изображение.
Поздрави и Наслука.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 10, 2009 8:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Днес поводът,беше новата въдица на Бате Ашо.Времето беше студено,сняг,около 4-5 см.Отидохме след обед,покрай брегът беше заледено.Започнах с оса,като индикатор и отдоло заешка нимфа.Риба имаше много,но водата беше много бистра и плитка.Рибата се плашеше.Пробвах,на различни нимфи,но не клъвна.Отидох,на една дупка широка,но почти замръзнала.Само по-края беше отпуснато.Времето напредваше,вятърът се успокои,водата изведнъж стана като стъкло.Тук там,започнаха да се образуват кръгове.Взех новата въдица на Бате Ашо,сложих една оса,и започнах да мятам.Виждах рибата,в началото се плашеше,но постепено се успокои.Резултата беше кефалче,около педя,но емоцията беше невероятна.По това време да хвана риба,макар и малка си залужаваше от всякъде.Пожелавам ви подони емоций.
Поздрави и Наслука.
Снимките,ще ги пусна по-късно,че сега отивам на купон.http://gallery.akulata.com/albums/album275/aab.jpg


Последна промяна ivanvater на Нед Яну 11, 2009 8:54 am, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Заглавие
МнениеПубликувано на: Съб Яну 10, 2009 8:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2006 5:41 pm
Мнения: 784
Местоположение: с. Правда
:D :D :D

Еее какво повече: кефал по това време и нова пръчка на Ашо....,идеален излет сте си спретнали!!!

Поздрави от замръзналата Янтра!!

:D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2009 4:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Наистина, беше идеално,но доста студено!Ледът по-шнура и водачите,пречеше доста.Но какво да се прави,мерак.И при нас по-усойните места са замръзнали.За въдицата,кво да кажа,нямам думи.До сега не съм пробвал с кой,знае колко мухарки,но.....работата отива,към по-горен етаж ,в отделението.
Бай Радо,що не пробваш да разбиеш ледът някъде или реката е много скована?
Поздрави и Наслука.http://gallery.akulata.com/albums/album275/aae.jpg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2009 5:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Поздравления за излета!!! За етажите няма да се притесняваш....тръгвай нагоре смело :lol: :lol: !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2009 7:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Вече не се притеснявам,щото има кой да ме придужава. :D
Иначе ,сам в болница е кофти.!!Вече мога да меря кръвно.!!!
Поздрави и Наслука.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2009 9:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2006 5:41 pm
Мнения: 784
Местоположение: с. Правда
ivanvater написа:
Наистина, беше идеално,но доста студено!Ледът по-шнура и водачите,пречеше доста.Но какво да се прави,мерак.И при нас по-усойните места са замръзнали.За въдицата,кво да кажа,нямам думи.До сега не съм пробвал с кой,знае колко мухарки,но.....работата отива,към по-горен етаж ,в отделението.
Бай Радо,що не пробваш да разбиеш ледът някъде или реката е много скована?
Поздрави и Наслука.http://gallery.akulata.com/albums/album275/aae.jpg


Здравей! След два три дни ще пробвам , дават затопляне на времето , а и вече не ме свърта у дома - мисълта ми е все за реката!!

:wink: :wink: :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 04, 2009 10:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
От 1март до 3-ти,ходихме,по-реката.Времето,беше,ту слънчево,ту облачно!Рибата кълвеше,но се наблюдавеаше,тенденция,на намаляване на кълването.Обяснявам,си го,с намалящото ниво на водата.Реших,да пробвам,нови мухи,но останах разочарован,явно тази риба,не разбира от изкуство :D .Кълвеше си,на осичка,в компанията на ред таг,на кука,номер 14 и 16.Изображение
Изображение
В залисията,от риболова,забравихме ,да снимаме.
Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 04, 2009 4:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 4:00 pm
Мнения: 132
Браво колега,много угоен тоз кефал,к'во ли е ял цяла зима ;-)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 04, 2009 5:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
steaven написа:
Браво колега,много угоен тоз кефал,к'во ли е ял цяла зима ;-)

И на мен,ми прави впечатление,че по-това време,на годината,кефала е доста''угоен'' :D .По мое впечатление,когато ги,ловя от устата излиза,тиня.Преполагам,тинята е основното меню!В реката,по това време,няма от обичайните,ние им викаме мамарци.Но по-околните,деренца има,всякакви гадинки.По-специално,какавиди обвити в пясъчна''къщичка'',криветки и др.Друго,ми направи впечатление,на някои кефали им,бяха изкочили очите,не бяха нормални.От уловените,за трите дена,ми направиха впечатление,два кефала!За съжаление,не ги снимах,но самите очи,бяха искочили,доста на вън.Може,да се дължи,на изненадата от улавянето или е заболяване.Другия път,ще снимам.
Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 114 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов