Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:19 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2005 10:35 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Здравейте на всички, подмамващи риби с мухички!
Изключително ми е приятно да съобщя една новина от тази неделя, ехехехехеее, как нема да ми е приятно след като една от мойте мухи отново се разписа.
Действието се развило през тази неделя, когато един мой приятел Юлиан, собственика на магазина в Мусагеница(магазинът записан последен във веригата магазини продаващи моите мухи), с негови приятели решил да пробват р. Златна Панега. Предишната вечер той ми предложи да отида с тях, но поради факта, че целото ми мухарско оборудване беше в Сандана, не успях да се присъединя към компанията.
По негови думи, а и всички знаем какъв студ е навън напоследък, тогава било -19 С, отишли към 10 часа на реката и изчакали в някакво кафенце, ехехехеее, да се постопли, да стане - 13 С.
Та на това люто време, теа ми ти пичове ескимоси разфърляли такъмите по реката.
Постоянно водачите им замръзвали и шнура трябвало да го чисти след секо замятане, въобще супер тежки условия за мухарски риболов.
Но въпреки това, в един от вировете, Юли заметнал и след няколко секунди индикаторът, човекът лови на индикатор, изчезнал.
Засякъл и малко след това една 24 см балканка се запревивала в ръчичките му.
Мухата, която бил опитал е била пупата на ручейника:
http://www.akulata.com/catalog/nimfa6.jpg
Тук отварям една скоба
(За тази муха в публичното пространство много се коментира, че пръв я направил Иван Михайлов, човек, когото не познавам, но ще ми бъде приятно някой ден да се запознаем. Виждал съм негови мухи, които приличат на нещо такова:
http://www.akulata.com/nov/06.jpg
на права кука, голям номер 8 или 6 ако не се лъжа. Също така съм виждал и горе споменатия модел с издърпани и вързани допълнително на края власиники на перото.
Значи, казвам ги тези неща, а го казах и още в самото начало когато пуснах мухата като муха на месеца, за да няма спекулации, че аз съм я измислил тази муха и че това е мое хрумване. Просто дизанйна промених като реших да обърна перото, вместо да го връзвам на края и добавих и от преждата на въпросната жилетка на Стефи, позната на Чепето. А и да си призная, Чепето ми даде идеята за тези яки, които от тази прежда, са спред мен много примамливи за рибата. Защо? Нямам идея - факт).

Тази река Златна Панге ми е позната само от историите на мои приятели, но тепърва предстои прека на акула да цепи храсти и ручеи по нея.

Поздрави на всикчи, ловяли някога риба по Панега с мухички!

Радо

П.С. Моля нека всеки, който желае и има опит с муха по тази река, да се включи в темата, за да може да се получим един портрет на реката.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2005 12:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Нед Юни 24, 2007 11:49 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2005 2:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 12:14 pm
Мнения: 495
Местоположение: SOFIA
Мале док !
2-3 кг тва е сериозна работа !
Дай боже всеки му такива риби ;)

_________________
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2005 5:47 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 9:28 am
Мнения: 115
Здравейте,

Панега ми е една от любимите реки въобще- първо е трудна и второ държи риби достойни противници...Миналият сезон имам над десет излета там.Предпочитам да ходя сам, през седмицата - щипкам си дни от отпуската ... За сезона : по- голяма риба от 30 см нямам , но за сметка на това - на три- пъти ,в един и същи вир некъв дзвер(Вулевка може и да е:) ми отнася нимфата. За нимфите: на Панега пробвам изцяло на нимфи - малки и леки с пауново перо , големи тежки златоглави , малки заешки с меден риб и лъскав гръб и чешки. За опита : многократно съм се капутирал там , но и това е от полза - имам вече няква дзен стратегия и тактика за риболова по реката - успешна донякъде , но може и да се заблуждавам - Панега си е Панега .
МОЛБАТА МИ: Ако отидете - Не цапайте с боклук! ,Ако хванете риба - снимайте и пускайте ! ЩОТО И НА ТАЯ ХУБАВА РЕКА ЩЕ И РАЗКАЖЕМ ИГРАТА!!!

Умната!

_________________
.....дзен...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2005 6:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Панега е майсторска река и дет вика Чепето може да се капотираш хиляда и един пъти. Ама може и някоя риба шавнала от рибарника да уцелиш ей така :D.
Реката е доста трудно проходима и след май дадени участъци са като джунглата на Амазонка. Държи трофеийни риби и специалистите препоръчват по-тъмните нимфи. Има нещо вярно, щот се отнася и за другата известна карстова река у нас. Ако погледнете дъното ще видите доста гамаруси и секви подобни гадинки. Тук също шримовете не са за пренебрегване. Освен това може да се забележи мухуваща риба и през средата на януари или декемвреи. Има почти винаги някави малки мушици дет се излюпват през денят.
Доброто познаване на реката е предимство но пак не е, атестат за успешен риболов. Дори и хипер-световният по муа шамион Рибен Свършек, може да се оклапазани. :D

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов