Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:24 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Панега 12.02
МнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2005 1:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 10:33 am
Мнения: 263
Местоположение: Сф.
Привет, пичове! Следващите редове и образци ще бъдат посветени на първото ни посещение (Аз, Радо-Акулата и Крум) на тази красива река, те са посветени и на приятелите , които не успяха да се присъединят към компанията ни(Чепето и Док).
Пристигнахме на реката(района на З.Панега) около 10ч. Времето меко и приятно (малко над нулата), със слаб вятър и лек дъждец. Като видяхме реката започна да ни обзема възбуда, добре позната на всеки запален риболовец, трескаво разпънахме такъмите , скочихме в ботушите, стегнахме елеците (Говоря за нас с Крум, щото Акулата отзавна беше хранал пътеките по реката) и всеки се впусна в преследване на пъстървата. Пак ще повторя, че отивахме за първи път и реката ни беше абсолютно непозната.
Радко и Крум поеха срещу течението а аз тръгнах надолу. Проправяйки си път през дълбоките пряспи и трънаците около реката облових около 300 метра- основно бързеи дваисетина сантиметра дълбоки и обилно обрасли с водорасли. Заложих на 2 нимфи, една тежка със златна глава отдолу и една по-лека, имитация на скарида над нея. Растителноста около и във реката създаваше трудности и се разделих сдоста нимфи. След около час и половина безуспешни опити реших да потърся другите и тръгнах нагоре, като проверявах участътците които ми изглеждаха “подозрителни”. Понеже бях с гащеризон се престраших и нагазих във водата- успехът беше същия. Първоначалният ентусиязъм взе да се поизпарява и се отдадох на изучаване живота по речното дъно, по водораслите беше пълно със скариди а под камъните видях ларви на майски мухи и ручейници, какавидиращи в затворени къщички, явно това беше основната храна на рибата , само дето тя самата още никаква я нямаше.
След малко юнаците се върнаха и те с подобен (не)успех и решихме да сменим мястото.
Ново място нов късмет... Отново се разделихме и аз тръгнах нагоре по течението. Бях сменил горната нимфа с фазанова имитация на ларва на майска муха. При едно от хвърлянията близо до моя бряг, над мен в едно малко заливче, след паднало дърво регистрирах и првият удър, но беше доста плах и не успях да хвана рибата. Това ме амбицира и зареди с нови сили. Сега мятах към отсрещния бряг, като целех едно поточе , което се вливаше в реката, пусках нимфите да “истичат” от него , на третото подаване , на опловин метър под поточето шнура ми тръгна настрани.. засяках и усетих борбата на рибата. Направи няколко опита да се скрие във водораслите но успях да я отколня. На около метър пред мен успя да се скрие и трябваше да нагазя за да я измъкна оттам. Беше се закачила на горната нимфа - фазановата След минута вече позираше пред фотоапарата:
Изображение

Беше доста игрива и трудно я уговарях да седи мирно.

Изображение
След звучна целувка отплува да разказва на приятелчетата си за мен.
За съжаление явно успях да изплаша останалите и повече там слука нямах.
Малко по късно на един по-широк и бавен участък близо до брега ми удари отново, този път на тежката нимфа със златна глава, след засечката докарах до себе си рибата и с изненада установих, че е кефал. Вече Радко беше наблизо и започнаха фотосесиите.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Наличието на беляци предизвика нещо което наблюдавах за пръв път, очите на Акулата се напълниха с кръв, в погледа му блесна нещо опасно, да не кажа смъртоносно, веднага смени нимфите и сложи една оса, от неговите специални зимни испълнения. Сега е момента да кажа, че вече беше дръпнал 3 балканки на фазанова нимфа, 3 удъра за 3 минути , един под друг и 3 риби- майсторско испълнение!
Та момчето беше във вихъра си. След наколко уръра измъкна и първия беляк.

Изображение
Изображение
Изображение

Рибите не взимаха много уверено и решихме да направим пауза за да похапнем и разквасим устни с червено винце.
След около половин час продължихме, тогава дотича запахтян Крум и се провикна- “Беляци! Там по-надолу , много беляци!!” Оказа се че е дръпнал няколко и беше доста щастлив, понеже туй бе третият му риболов с шнур.
Отидохме където каза. Радо размаха шнура а аз доволен от риболова си до момента застанах до него с апарата в ръце. И се почна-
Изображение
Изображение
Изображение

Фиестата беше към края си и дойде време да си тръгваме. Аз отделих още 30 минути да се върна на мястото където хванах балканката, но повече слука нямах.

_________________
със шнур и мухички- обичайте се всички!!


Последна промяна vlado на Пон Авг 07, 2006 1:25 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2005 3:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 12:14 pm
Мнения: 495
Местоположение: SOFIA
Бреи ко сте напраили бе МОМЦИ арни!
Браос , асхколсун, таман .... ЕЖАЛАРА ! :)

_________________
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2005 3:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Хвала на такива люде...Поздрави най сърдечни за добрия улов-и аз мисля да я пробвам рекичката в най-скоро време надявам се да постигна поне половината на вашия успех!!

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2005 4:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 5:26 pm
Мнения: 91
Местоположение: Varna
Не върви да казвам "браво" на майстори като вас, ама БРАВО! Посред зима толкова кефал на муа! Ашколсун, евала, машала!

_________________
Eventually, all things merge into one, and a river runs through it.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2005 4:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 7:58 am
Мнения: 47
Местоположение: София
Евала пичове,радвам ви се от сърце въпреки че този риболов не го владея.Жалко за реката :wink: щом перката се е появила там всичко е ясно рибата ще намалее :lol: Евала гюбре,много я разбираш тая с шнуро :lol: :wink:

_________________
Искам да ми връзва.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2005 5:09 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 4:12 pm
Мнения: 43
Местоположение: Плевен
Eвала пичове, уцелили сте време и слука -бравос!
Владко това от снимките да не е върът дето се вижда от шосето като минаваш, след бента. Пиши повече за местата, че като Ви видех и ме засърбеха ръцете, пък нали съм и близо.

_________________
Риболовец


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2005 7:37 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Дек сте уеееее, пичоветееее?
Ехехехее, Владееее, много хубави снимки, от къде са?
Ехехехе, а уе тва било интересна работа, да иде човек по незнайни места да топне мухите. Нема да забраа, какво каза Крум, моя "кум", човекът измислил ми прекора Акулата, "Ехехе, за пръв път виждам, тирове те да ти бучат над главата, а пъстървичка да ти кълве в реката?"
Всичко хубаво нали, там некви беляци фанахме, пъстърви, гладам радвате се, ма как па никой не каза, като Чепето,( който днес ми се обади и такова конско ми тегли че още ми пръщи гласа му в слушалката като вдигна телефона), как никой не каза като него:
"Ееееее, мишморок, еееее, Акуло недна, ки ти дърпам ушите, оти си ловил маломерни пъстървички уе, келеме?"
Ехехее, срамота ви казвам, чааак са се престраших да си покажа перката, дет се вика дума да обеля, дребни риби лових, така като ги гледах в първия момент, аз толко съм ги и гледал де, за три минути три риби, ловиш и хфърляш назад в снега, ми се струваха добри.
На снимката излизат, че са маломерни, а на практика ми стояха колкото педята, а тя е горе долу 20 -22 см. Та шо ки прайм са?
Треа мерки да се взимат, срам не срам ки се наджокам и таа вечер, като оная, ехехехее.
Най-лошото е като обещая нещо и винаги гледам да го изпълня, та така и с тия пъстърви, обещах на Гери, жената на Крум, че без пъстърва нема да се приберем и сърце не ми даде да ги пусна рибките обратно. Казана дума, хваната пъстърва, мдааа.

Е тва е значи, от тук нататък обещавм, да не обещавам такива работи.

А, кажете ми вие какво да правя?

Поздрави на всички ловящи с ларви на майски мухички!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2005 7:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2005 9:56 pm
Мнения: 390
ЕЕЕЕ много се радвам че сте направили такъв риболов БРАВО!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2005 7:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
akulata написа:
"Ехехе, за пръв път виждам, тирове те да ти бучат над главата, а пъстървичка да ти кълве в реката?"


Явно, Ивайло, това наистина е вирът, за който говориш в село Петревене - ще ги хванем тия хубавци де са ходили :)

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2005 9:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 9:39 pm
Мнения: 10
Местоположение: Костинброд
Здравеите момчета,рибите в тая река не са от най-умните явно щото след тоя урок требваше барем седмица да кротуват,а те още на другиа ден и то ПАК ТАМ да земат четири и на моита кука да пробат :roll: Реката е супер,риба има,но и четирите бяха в размера на Радковите/поне по снимката/.Другата седмица пак :wink:

_________________
Важното е да си доволен


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 15, 2005 9:47 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 9:28 am
Мнения: 115
аве Радко , аве хаймана с калпазанина неден , тиииииии гюбреееее,юююююююююю! От лъжеш хората и ги подвеждаш с тез уклейки , уе!? Сакън!
уклеи + червен маркер = пъстърва ориджинал

Ки ти скъсам ушетата от винце зачервени хехехехеххехехехехехе!

Калпазани! Когато е най -зле - все такава слука да е!

Поздрави!

_________________
.....дзен...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 16, 2005 4:36 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Е тук може да видите с какви мухи подмамвахме "уклейките"
http://akulata.com/Izlet_5.html

Поздрави!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 24, 2005 2:32 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 12:26 pm
Мнения: 125
здрасти Владо
на 20'ти знаеш как беше на муха
наща пък мухарска група пък минахме на блесна
те ква я свършихме.
моя милост 52 на 20'ти
Изображение
и Стоимен на 23'ти - вчера
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 24, 2005 3:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 12:14 pm
Мнения: 495
Местоположение: SOFIA
Браво Момци!

_________________
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 24, 2005 4:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Браво! Пичове сте!
Много пъти съм чувал за много добри риби на тази река, но никога не съм вярвал - е, сега вече никога няма да мина покрай реката без да спра :)
Не знам дали е тук мястото за такава информация, но къде са по-добрите места за риболов?

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов