Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Фев 23, 2005 8:16 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет на всички, ловящи с мухички!

Преди около час и полвина пристигнахме от р. Искрецка, аз Владо Гетов - Класикът и Светльо, мое приятелче и начинаещ мухар.

НЕВЕРОЯТНА РЕКА, НЕВРОАТНИ РИБИ, ПРИЯТНО ЗАПОЗНАНСТВО И СЪВМЕСТЕН РИБОЛОВ С ЕДИН МНОГО ДОБЪР МУХАР (ИВАН МИХАЙЛОВ).

Повече подробности по темата очаквайте от Владо Гетов, след обработка на снимковия материал.

Поздрави!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 23, 2005 8:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
И аз направих едно откриване миналата събота на тази река с известния на всичке ви Чепендо и останах доволен макар и само с две риби Балканки,но като за дебюйт предоволно-в скоро бъдеще ще направя редица посещения на реката със снимков материал и ще разкажа повече,наистина съм любопитен какво сте направили вие!!!!
Поздрави и никой де не се плаши ако мукажат че реката е трудна!Щото аз в началото малко се стреснах,но после го приех като предизвикателство и останах доволен,просто има много хора и много наплашени риби иначе нещата не са чак толкова сложни щом начинаещ рибар като ме нуспя да се справи!

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Здравейте
МнениеПубликувано на: Чет Фев 24, 2005 10:11 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Колеги, браво на вас намерихте свободно време и отидохте на тази прекрасна река,искам да ви питам реката бистра ли е или не и дали е пълноводна, а що се отнася до Иван Михайлов мисля,че той ме е забравип но аз никога няма да забравя какво направи за мен-запали ме и ми показа как се замята с мухарката е с течение на времето сам се научих да мятам,не напразно бяха посещетията с него на езерата в Дружба,дори му имам телефона но не знам къде живее,ако някой знае нека да ми пише просто искам да видя този прекрасен приятел.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 25, 2005 11:41 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 10:33 am
Мнения: 263
Местоположение: Сф.
Акулата написа:
Цитат:
НЕВЕРОЯТНА РЕКА, НЕВРОАТНИ РИБИ, ПРИЯТНО ЗАПОЗНАНСТВО И СЪВМЕСТЕН РИБОЛОВ С ЕДИН МНОГО ДОБЪР МУХАР (ИВАН МИХАЙЛОВ).


Технически погледнато момчето е съвсем право:
1 НЕВЕРОЯТНА РЕКА- верно си е ! Реката беше стрхотна- пълноводна , но много бистра и чиста:
Изображение

Изображение

2 НЕВРОяТНИ РИБИ- иска да каже невероятрно умни и предпазливи , и съвсем невероятно :lol:), но не извадихме НИТО ЕДНА!! Освен по някое регистрирано кълвино, ама пусти НЕВРОяТНИ РИБИ риби ка па не се фанаха бе :? !?
3 ПРИЯТНО ЗАПОЗНАНСТВО И СЪВМЕСТЕН РИБОЛОВ С ЕДИН МНОГО ДОБЪР МУХАР (ИВАН МИХАЙЛОВ)- и туй е верно , запознаха се. От него аспирант Кискинов научи интересни похвати за риболов при конкретните условия и обмени информация за актуални мухи и прочеее.
За да не потънем в дълбока депресия и да не развием чувство за некадърност трябваше да намерим на'учно обяснение на случилото се (по точно неслучилото се)- естественно ентелегентни момчета сме(еле па аз :lol: :lol:) намерихме го!
Слушайте!!!
Хъъъ хъъъм, така : Предвит топлото време и топящите се в резултат снегове, температурата на водата беше паднала с което вероятно е паднал и апетита на рибите. Туй както и факта, че преди нас вървяха 2-3 колеги на стръв явно им е секнало кълвиното. Това разстройване се очаква да продължи до стапяне на снеговете.
Дрън-дрън!!!
Кискинов, я се изправи тука ... тука, тука не се крий зад мене, а така. Извади си пръста от устата! Така., а сега заедно- 1..2...3 КАПУТИРАХМЕ СЕ ЛОШО!!!!
Благодаря за фниманието!
п.с. Молим не ходете там в близкят месец , та да не опровергаете стройната ни теория. Благодаря!
[/i]

_________________
със шнур и мухички- обичайте се всички!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 25, 2005 12:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 10:44 am
Мнения: 26
vlado написа:
Хъъъ хъъъм, така : Предвит топлото време и топящите се в резултат снегове, температурата на водата беше паднала


ха ха. целогодишно температурата е 10 градуса, защото реката е карстова :lol: В мноооооооого редки случаи пада до 7 градуса. Няма лошо, че сте били капо...........в неделя и аз там бях капо :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 25, 2005 2:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 12:35 pm
Мнения: 5
Местоположение: София
Зна4и ас имам обрштение кам баи владо!!!! 4и4ка требва да знаеш 4е искрецка дава само на тои дето знае кога каде и наи ве4е на какво да си поиска !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 25, 2005 2:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 10:33 am
Мнения: 263
Местоположение: Сф.
Тъй, тъй, момко! Успях да си преведа това което си написал и мисля, че си прав. Не познавам Искрецка, така че ще се радвам да науча от теб кога, къде, на какво и как се иска там.
Поздрави!

_________________
със шнур и мухички- обичайте се всички!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 25, 2005 3:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Нед Юни 24, 2007 5:36 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 25, 2005 3:37 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Владо написа:
Туй както и факта, че преди нас вървяха 2-3 колеги на стръв

Бойко - мъдрият написа:
Зна4и ас имам обрштение кам баи владо!!!! 4и4ка требва да знаеш 4е искрецка дава само на тои дето знае кога каде и наи ве4е на какво да си поиска !!!

А така Владе, кажи си го как зи беше, ехехехее, че верно ме досрамя, бъзикам се уе, как можа да го кажеш, не те е срам.
Така, ако позволите и Акулата да си отвори черната паст за малко, ки ви нареда две три изречения за тази река, която не ми требваше много, та да разбера кое как става.
Първата болезнена истина беше, реката беше много бистра и малко по-голяма от обикновено, както каза по-късно и Ваньо.
Като се има предвид и това, че точно преди нас имаше трима, малко от рибите останха неизплашени.
После, Владе, пропусна да кажеш за рибата, която хванах, но оставих да си отиде, след като си поиграх пред мен държейки я, след като видях че е маломерка.
После, запознах се с Ваньо, оказа се че и той беше хванал само една риба докато се видим.
С него направихме едно риболовче след това и се разбра, че по просто този ден рибата не искаше да кълве, самият той го призна.
Та Бойко, човека, Ваньо, всички казват, че си ги умее там, не можа тогава, и той сам си го каза, че онзи ден беше кофти, като имаш предвид, че два дни преди това им е направил показно на Станислав и Чепето.

Бат Бойко, да те питам, ако кажиш са де, ако искаш де, на какво да си искаме там на таа река бе, ае кажи де, на никой нема да кажа,еехехехе, на ларва на ручейник или на майска муха, щото на мен ми взимаше и на двете, ми мани ми и на едни иматации имам на каменарка се опитаха едни маломерни американки да човкат, ма ти как кажеш така ки е, веднага ки се съгласа.

Поздрви на всички решили да опитат късмета си там с мухички!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 25, 2005 4:52 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 9:28 am
Мнения: 115
....че два дни преди това им е направил показно на Станислав и Чепето. ......"

Mалко уточнение :Сtanislaw и Чепето правиха показно как ,кога и на какво се лови по Иskrecka:)

Поздрави!

_________________
.....дзен...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Здравейте
МнениеПубликувано на: Пет Фев 25, 2005 6:36 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Значи днеска петък бях за около 2 часа на реката и да ви кажа,че тя е много пълноводна и мътна резултатът беше реален-пълно капо но не се съобразих,че мътната вода идва от малката река Козла която тече покрай първия рибарник а от него нагоре към изворите и втория рибарник реката е бистра а и нямах много време да се разкарвам по реката и се прибрах в София,Реката сигурно няма да се избистри поне 2-3 седмици понеже снеговете се топят и р.Козла която се влива в Искрецка ще е мътна така, че поне трябва да се изчака 1-2 месеца за да утихне реката ами това беше.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов