Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 11:09 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Ное 09, 2004 1:58 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Е кво да ви каже батко кат ги е дърпал сладко през тез години по тази река. Ми де ги сега тез риби, само жабя и некой змичок се вият по надвесналите клони. Та са ша каете бракониерите са маскари и идва ред на ИАРА-та да пристигат с бронираните машините и снаражението, ми да ама не. Реката пак взе да се цапа и то не онез бабета дет си фърлят ланското зеле на пролет в реката ами от разни заводи и незнам кво. Ай стига, да ви каа кви можете да ги насецата ако имате път в тази посока. Ей ви и линкче ако сте любители на домашният уют
с горещи напитки и пощипване на жената и мноо не сте пътували.
http://www.bgmaps.com/routing/map.asp?s ... x=16&iy=16
Та убавите места започват още от магистралата надолу в посока Ловеч, не че и на другите немате да имате слука. Реката тече покрай пътя и общо взето е удобно да се спре с колата. Обикновено ако няма път за нея до реката имате около 50-100 метра които могат да бъдат и гъсти храсти. Значи дет видите водорасли и коренища на дървета подавате бръмбар, като според сезона варирате с големината. Най-страшно става дет има джанка над реката и тогава бобандирате с най-голямата джапанка, нищо чудно да ви изненада некой клян-цепеняк. Са като е пролет или късна есен муите требе са най-малки, или осици и малки джапанки или сочни палмери. Дет се вика на последните най-обичам да ловя щот се поемат както лакуми пъстърви невинни мушици. Друга тактика е отсрещният бряг и под надвисналите расти, щот дървете ги орязаа. На лятоска има едни скакалци дет са пълни с белтъци и кат се гонят по време на разплод някой вземе, че се отплесна и цопне у водата- да видиш кво стаа тогаз от съседните вирове кляне прииждат. Та за тогаз може и скаллец. Където има мазан бързей става и на нимфа, дет имитира зеленка. Ма туй зеленката не нищо друго дет е един вид ручейник, та ако го мотате на куката може и да се хване рибе. Държите линията опъната и атаката се усеща осезателно. Най- добрите места са много, аз предпочитам вировете под ел. централата Камен Рид, разливът при с. Казачево м-ду. дата моста. Навсякъде има риби, дори в самият град може да се пробва и да се лови, под мостовете, кафенетата и надвисналите блокове с любопитни гражданя. За местата над Ловеч съветвам употреба на високи ботуши дори през лятото щот яко пепелянки и някоя може от страх да ви уапе, ей така как си бързате към реката. След Ловеч са селата Умаревци, Йоглав, Александрово и т.н.. Навсякъде имате слука, стига да имате известна представа от мухарски риболов. За жалост в последно време количеството на едрите риби намаля и все по-малко се забождат на муата. Реката е малка и няма такъв голям потенциал да се възстановява бързо.
Друго отрицателно влияние е нивото което мноо лесни може да се повдигне и да ви изпрати на некой съседен яз. с лигените захарка. Тогава се търси рибата в разливите и то слуката е малка. Обикновено става на пролет тази боза или след летен дъжд, ей така съм тръгвал от София и докат стигна реката е като боза и дет вика Акулата върви само с мазни банички.
И най-важното не ходете с лигени и кофи за хвнатата риба, първо рибата тук е хитра и не е много, и второ има от време на време черни точки. Та ако хванете първата такава да не я помислите за пъстърва. Най-рано съм ловил в краят на февруари и то на определени места, а най късно през декемвреи според сезона.
Наслука и както казах ако имате път на там си заслужава да опитате с мухите и нимфите.
П.С.
Ще се опитам да сложа и някое фото на реката.
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 10, 2004 10:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Осъме, Осъме, ще те посетя догодина специално!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 23, 2004 4:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
Иване за Осъм-добре, ами другия обещан маршрут дето го планирахте да доидете на Марица, нещо го забравихте.аиде че виж ПАвката какви ги вади


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2004 5:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 4:12 pm
Мнения: 43
Местоположение: Плевен
Здлавейте, всички мухари
Казвам се Ивайло и съм от Плевен, от около три години съм луд по риволова с муха, но за съжаление в нашия край пъстърва няма, с изключение на подбалкана, изкам да Ви уверя че и улова на клен е доста отрактивен и искам да се обърна по-конкретно към Ivan VP.
Обиколил съм ВСИЧКИ реки, язовири, блата, гьолове и тем подобни в северна Бългавия, като почнеш от реките Искър, Вит, Чернелка, Каменка,Осъм и много други по малки рекички. Най-горемият кеф ми прави Осъма, имам предвид поведението на клена спрямо поднасянето на мухата, а тук мисля че всеки ще се съгласи че поведението на рибите и по точно на клена спрямо мухите в различните реки е различно, нямам предвид само цвета, но и самото "скачане" и "всмукване" на мухата. Та да си дойда на думата...
Река Осъм, или по точно местата след Ловеч са ми ЛЮБИМИТЕ, селата Умаревци, Йоглав, Александрово та чак до Летница и искам да Ви уверя че количеството риба което съм уловил сомо тази година никак нее малко, а като качество какво да Ви кажа, вадил съм кленове от порядъка на кило, кило и половина (за което имам снимков и видео материал). Номера е да му хванеш цаката, герепосоченият район е толкова обрасъл с водорасли и треви че е почти невъзмошно да хвърляш на плувка, дъно че дори и с парашут, а и най-големите кленаджий ще Ви кажат къде седи клена - във водораслите! И тук идва ред на Мухарката. Самата муха я хвърлям буквално върху водораслите и тревите дори и в места с две педи вода и лакомника излиза с невероятни скокове. Е стига да имаш нерви всеки път да чистиш мухата от треви.
Колеги мухари, ако някои от Вас иска някаква информация за Плевенския и Ловешкия край мога да му пиша(говорим отностно риболова с муха или воблер, за плувкаджиите не мога да кажа)
последно бях за риба на 27.11, но за съжаление слабичко, май е време да зазимяваме, пък и газенето вече е даста трудно, имам предвид студената вода.
Това е за сега

_________________
Риболовец


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2004 5:58 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Привет Ивайло,
ти ли беше хванал килограмов кефал на Йоглав?
Ако си ти значи сме си кореспондирали с имейли. Вярно има хубави риби по тази река, лично на мен ми е рекорда/ по интензивност/ през 1997 г. 13 хвърляния=11 риби по 300-400-500 гр и един килограмов. Тва на разлива при Казачево м-ду двата моста. Обаче изрязоха дърветата и ги няма тези риби или поне не се задържат там. Тази година и предходната все малки ги дърпахме до около 400 гр. Само един по-едър лъгах в смият гр.Ловеч но ме усети. То толкова съм и ходил. А ти м-ду Чавдраци и Летница муарил ли си? Миналата година след моста в Летница се хващаха.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Последна промяна Ivan VP на Вто Ное 30, 2004 7:29 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2004 6:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Здравей, Ивайло! Добре дошъл !
Радвам се, че се появява добър мухар сравнително близо (по моите разбирания) до Русе. Надявам се да се видим като дойде пролетта, защото и аз имам отдавна желание за Осъм - може би и Ванката Пигов ще дойде. През есента имаше състезание на 'Видрите' на Искъра край село Ореховица и реката много ни хареса - може и натам да ни заведеш да помухарим.
А отсега-нататък явно вече само ще връзваме мухи, въпреки апелите на СтФлай, че сега му е времето - аз лично в неделя си останах класическо капо по Янтрата - иначе един разкошен излет при страхотно време:
Изображение

Изображение

Поздрави !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2004 7:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Росен написа:
Цитат:
Надявам се да се видим като дойде пролетта, защото и аз имам отдавна желание за Осъм - може би и Ванката Пигов ще дойде.

Е Росене как няма да дойда щом за Осъм става дума и мухарене. Въпреки, че първата ми риба там на муха/булдо/ през 1981г. Още не ми е омръзнало, а целенасочено на муха ги дебна от 93 година/ ханд маде мухарка от телескоп и чешки шнур/, а само зимата съм правил компромис с някой и друг червей. Виж там този район около Левски и по-надолу ще да е интересен. Апроопо набелязал съм и една друга риба/ бяла мряна/ кво му пречи да се помята на някоя нимфа. Ако не стане има и голями яки кефали акто каза колегата.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2004 7:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
И аз за района на Левски си мисля - там бях миналата година по Велик Ден и беше в периода на забраната, но реката много ми хареса и отдавна съм си намислил да се разходя до там - айде догодина, живот и здраве ....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2004 10:28 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 4:12 pm
Мнения: 43
Местоположение: Плевен
Здрасти Ванка,
тази година извадих от тези места много добри кленове, личния ми рекорд там е 2,200кг. но на воблер (жабе) през пролетта преди забраната, но на мухата постиженията са ми до около кило и половина
но имай предвид че съм ходил всеки уикент това лято и никога несъм бил копо.
За тънкостите относно улова на клен които придобих с много практика по тези реки мога да Ви разказвам много но по натам.
Много се радвам за Роската че е от Русе, аз имам голям мерак за Янтрата. Ходих няколко пъти с един приятел от Търново но той ме води по места "плувкаджииски" и малко се разочаровах, на ли знаете на мене ми требе тънка вода и бързейче па седи и глей от страни.

_________________
Риболовец


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2004 10:43 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 4:12 pm
Мнения: 43
Местоположение: Плевен
Малко инфо за местата около и след Левски, понеже гледам че се каните да ги посетите. Там е кофти за мухарка, бреговете са стръмни почти на всъкъде и има много дървета, без газене, и то до гърди нестава, тези места се тарашат яко от братята роми, те още не познават парашута но на сракметто и тока са "царе".

_________________
Риболовец


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2004 12:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
IVAYLO написа:
Много се радвам за Роската че е от Русе, аз имам голям мерак за Янтрата. Ходих няколко пъти с един приятел от Търново но той ме води по места "плувкаджииски" и малко се разочаровах, на ли знаете на мене ми требе тънка вода и бързейче па седи и глей от страни.

В Търново имам братовчет запален мухар, който много пъти ме е водил по Янтрата - така, че мухарските места ги знаем :) Ще се радвам напролет да направим един съвместен излет там - сигурно и
Мунчо от Габрово ще дойде, а защо не и други от клуба. А ако ти се идва към гр. Бяла - на около 90 км ти е - има страхотни места по реката - със Шамана тази година много добри излети направихме там. Между другото, Мунчо, снимката от аватара ми е точно от Бяла - от прочутия мост на Кольо Фичето - това беше уловът, който прибрахме, на двама човека (да не кажеш, че съм 'месар' :) ) - беше страхотен излет - върнал съм поне 50-тина кефала обратно в реката него ден.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов