Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:13 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2010 7:16 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Еваларка! \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Апр 20, 2011 11:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 2:42 pm
Мнения: 17
Местоположение: София, но от Търново
Ave колеги!

Да прощавате, че миналогодишна и стара тема подхващам, но ме е хванала логореята ми се ще да споделя, че като брой на удари и изваден материал (после върнат обратно без каквото и да е изключение), река Лесновска води с много пред всички останали реки в Софийско, по които съм порил водата.

Разбира се това "води" е твърде субективен критерий, но ето например си спомням, че през август м.г. по време на отпуската и в течение на 1 седмица ходих всеки ден на Лесновска и общият резултат на всичките тези дни се изразяваше в стотици (и все кефали). Единственото сравнение е "изобилие", много радост и адреналин. А още по-рано, през юни, тогава за един много бърз излет поради липса на време за около 300 метра си поставих личния рекорд от 36 бройки. Екземплярите варират от размера на кутре до над 35 см. Впрочем ето и от мен един репортаж, който справедливо онагледява казаното:
http://decortes.snimka.bg/fishing/ribolovnoto-lyato-na-edin-l-ohman.535179

Впрочем, на 17-ти април т.г. се разходих пак по реката (до Д. Богров), съвсем набързо, за около час и половина. Много вода, мътна при това. Удряше само на нимфа, но единствено дребосък. Имаше и един силен удар откъм дълбокото преди моста на магистралата, но за мой яд той беше всуе.

Покрай горното ми се иска в допълнение да ви питам нещо. Аз кола нямам и за излетите използвам единствено автобуси и маршрутки. Та ви моля за информация за някои (горе долу чисти) реки наоколо, където приятно и полезно може да се прекара времето? В съзнание съм, че много от вас не желаят да разкриват святите си места, но бих бил благодарен и за каквото и да е, дори и на ЛС.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 21, 2011 9:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Дарк, напълно съм съгласен с оценката ти за Лесновска - тая река държи в пъти повече кефал от "братския" Искър. Лично за мен това няма логично обяснение - и двете реки имат "връзки" с кариери, които ги "подхранват" с риби, и двете са в общи линии еднакво пълноводни. Със сигурност Искъра в последните две-три години до ранното лято нон стоп е с високо ниво в резултат на непрекъснатото изпускане на Панчарево. Може би Искъра е по-студената река, но това едва ли е основната причина за това кленско изобилие в Лесновска :roll: :roll: :roll: .
Инак по второто ти питане - не съм сигурен дали има маршрутка до Малините / Горна и Долна /. Реката, която минава покрай тях също е интересна. Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 21, 2011 5:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 2:42 pm
Мнения: 17
Местоположение: София, но от Търново
Bate Raiko написа:
...напълно съм съгласен с оценката ти за Лесновска - тая река държи в пъти повече кефал от "братския" Искър. Лично за мен това няма логично обяснение - и двете реки имат "връзки" с кариери, които ги "подхранват" с риби, и двете са в общи линии еднакво пълноводни. Със сигурност Искъра в последните две-три години до ранното лято нон стоп е с високо ниво в резултат на непрекъснатото изпускане на Панчарево. Може би Искъра е по-студената река, но това едва ли е основната причина за това кленско изобилие в Лесновска...

Бат Райко, за Искъра си прав, въпреки, че тази година е различна. Няма толкова много сняг нито по Рила, нито по Витоша, и тази година - за разлика от предишните, реката не е толкова отнасящо пълноводна и е далеч по-спокойна.

Обаче поговорката, че от Искъро по-дълбоко нема идва да припомни, че Лесновската е доста по-плитка. И по-песъчлива, с повече водопадчета като че ли. Има достатъчно вирове, които не са много дълбоки, не повече от 50 см., и всичко изброено дава на рибата тактическо преимущество при храненето. Кефалите обичат такива места. Искърът пък е наистина дълбок, гледаш, че водата ти е до коляно, а след две стъпки тръгваш да затъваш до гърдите, че и повече. Пък и реката е доста тинеста, струва ми се. Сега като се замисля се сещам, че местата, където съм имал най-вече удари, са били именно плитки (една, максимум 2 педи) и каменно-песъчливи. Ако пък и, дай си боже, има някое вливащо се поточе наоколо, тогава настава истински мор и пир.

_________________
If you only knew the power of the Dark Side of the fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 21, 2011 5:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Дарк каза:

"..тази година е различна. Няма толкова много сняг нито по Рила, нито по Витоша,..."

И това е нещо, което твърде ме безпокои.....Имаме един обект на Говедарци и в края на месеца нося заплатите на пазачите. Последния път останах твърде изненадан - нивото на язовира е поне с 4-5 м. по-ниско от миналогодишното, а, както и ти отбеляза, зимата определено беше доста безснежна, за да освобождават количества за евентуалното снеготопене.......Май, май производството на ток е доста благо......Да не стане като 1995г. - изпихте водътъ :-s :-s :-s :-s ...Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов