Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 7:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!! Както ви казах в темата за ТЕЦ-о, бей наясно, че ще меткам и през двата почивни дни...За вчера избрах Лесновска - вслушах се в съветите ви да "търся" течащата вода.....
С дълбоко прискърбие обаче заявявам, че успях да "арестувам" една-единствена рибка - не искаха нито на суха, нито на придърпване и/или изтичане с мокра....просто рибите не щяха и туй то :-s :-s :-s . Самата река, поне лично аз, за пръв път я виждам толкова бистра, пълна е с дребни до средни кленове, а на няколко места видях мноого прилични риби!! Синът на блесната не успя изобщо да реализира риба. Ето няколко фотки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ами....толкоз от бат ви Райко!! Поздрави на всички!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 8:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет Бате Райко.
Хубави снимки, ама пък и много красота си уловил.
Поздрави от мен!!! :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 9:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Бате, аз вчера се метнах до Владо Тричков и там на моста беше подобна картината - само три младока около 15-те см. и то за почти 5 часа тренинг... :lol: Вяла работа - ти си се представил къде по-силно на ТЕЦ-о!!! :wink:
Все пак браво за мерака и за фотото!!!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 10:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Здравей Бате.Поздрави за излете,рекичката изглежда добре...странно защо не е излязло нищо.Рибешка им работа :D

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 11:31 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Здрасти Бате, кахър за рибата да нема, важното е че беше навън и на реката :D
Рибата ви е вижда и за това не е взела, основен риболовен "проблем" на малките, бистри и гладки реки!
Поздрави :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 1:29 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Поздравления Батка!Както казват колегите,важното е да сме навън!Дай Боже да има още много такива прекрасни дни!Батка,без термометърче и барометърче,аз лично не тръгвам.Важни неща.Кефалюгата под 5 гр.,не го търси.Лични наблюдения разбира се.Ниското налягане,тоже.Високото също оказва влияние,но по малко.
Поздрави!!!!Роската!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 3:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Цитат:
Кефалюгата под 5 гр.,не го търси.Лични наблюдения разбира се.Ниското налягане,тоже.Високото също оказва влияние,но по малко

С тези изводи не съм съгласен/до преди две-три години бях :wink: /Твърдя това след множество успешни излети при ниски температури/и на водата \:D/ / и при ниско налягане.
А сред причините за неуспеха на Брат Райко може да са: неподходяща муха;дебел типет,например 0,15мм;видим риболовец,особено при ниско слънце;
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 4:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:01 am
Мнения: 77
Местоположение: София
Привет Бате, аз съботата бях на Лесновска, точно там - от моста на пътя, нагоре до водопада го облових в рамките на 6-7 часа. Ако броя и 10см-овите, бе някаде 40-50 рибета извадих. Средните бяха по 15-16см и няколко ~20те. Почти всички на летяща мравка на №16 и 18. Имаше и много удари на Клинкхамер и осичка, ама все празни. Към края ми се откачи един по-така ~30-35см (което за мен си е "по-така") и се откачи понеже точно преди това теглих мухата от едни клони и бях изправил куката (съмнавам се кефала да го е направил :) ). Съботата се бяха разскачали яко. Неделя там не го обичам заради тоя панаир дето се разиграва на съседната поляна... та може и за това да не са искали. Но според мен е от газенето-като съм там на брега-всичко бега като дявол от тамян, вляза ли във водата, едва ли не по главите им стъпвам, а те никакво внимание не ми обръщат. А най-големия кеф е като ги пусна и 50% от рибетата се сгушват точно до ботуша ми.
Ей я мравката (а ла Оли Едуардс):
Изображение
Изображение
Ето ги и приятелите:
Изображение
Изображение
:) Сори за качеството и надявам се да не се сърдиш, че пускам снимки в темата ти.
Поздрави от Сашо.

_________________
When the game is over, all the counting`s done,
We were born to win, number 1.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 7:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре молодци :D :D :D :D !! Сашо, как ще се сърдя бре поганецо...нали знаеш лафа за сърдитко Петко и торбичката му \:D/ \:D/ \:D/ !!
Между другото, за незапознатите, бръже обяснявам, че точно на тоя мост / поляната около него /, всяка неделя има пазар за живи животни...Това, че намерих едвам място да паркирам беше белия кахър, да не ви разправям, че въздуха се тресеше от титанично квичене на обезумели парасьонки, братята роми нещо чумосваха конете си, абе....пълна лудница булгарска :shock: :shock: :D :D :D !!!
Ся като се замисля от казаното от вас, най-вероятната причина за тоталния ми неуспех е, че колкото и да се стараех, рибите ме виждаха...Дигата е висока и особено при тая бистра вода опитите ми да се придвижвам незабелязано оставаха неуспешни....Правех и други мурафети - заобикалях отдалеч примерно участък от около десетина-петнадесет метра и опитвах дълги подавания надолу по течението, но и тая тактика не сработи :-s :-s :-s .
Със сигурност следващия път ще нагазя - не мога да плувам :oops: :oops: и изпитвам панически ужас от водата...нямах представа, че дъното на Лесновска е "стабилно"!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 7:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:01 am
Мнения: 77
Местоположение: София
Цитат:
нямах представа, че дъното на Лесновска е "стабилно"

Ооо, стабилно е, много даже. Около бреговете на места е тиньоч, иначе дъното си е чист пясък с тук таме буци въглища. Надолу има по-дълбочки места, но специално за този участък и при лееееко по ниско ниво може дори и с ботуши под колене да се гази, но малко е търсене, защото на моменти водата аха и да плъзне в ботуша. В средата реката е най-плитка на места педя дори, така че ич не я мисли Бате.
Поздрави на всички и успешна седмица :)

_________________
When the game is over, all the counting`s done,
We were born to win, number 1.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 7:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 6:00 pm
Мнения: 214
Бате, той Сашо ги лъгал лъгал с тая мравка ти каде си тръгнал те тес кефали да не са прости втори път не можеш ги излъга :D Поздрави за хубавите излети колеги.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 16, 2010 10:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Бате Райко - в събота повторих твоето упражнение, само че по десния бряг! След като си поиграх с дребосъците под моста на Челопечене около 2 часа дойде един юнак на име Росен и предложи да ме води "при батковците"!!! Тръгнахме надолу по реката и на 5-600 метра при хубавите вирове наистина ги намерихме! Имаше екземпляри над 35-те, само че са хитри пущините, нали е есен и вземаха много внимателно. Местата са леко неудобни - хем не е да влезеш в реката, хем няма как да стоиш спокойно, камо ли да вадиш торпили без кеп - няколко си заминаха преди фотосесиите! Довечера ще пусна 5-6 снимки! Човека си е от "постоянното присъствие" на реката, познава си местата, рибите и навиците им , ловеше на парашути и клинкхамъри, а аз моите оскъдни образци ги изпообесих на отсрещните клони и продължих на корк! И той даваше резултати, макар и по-слаби от неговите! Сега съм вързал 15-20 мушета и в събота живот и здраве ще ги поизкъпя пак там... :lol:
Благодарности на Росен и дано пак да походим по реката скоро ... \:D/

Едит: Ето малко снимки -

Изображение

Изображение

Ето го Росен с един "арестант"
Изображение

Имаше и такива
Изображение
Росен "носи мостра"... :lol:
Изображение

Живот и здраве, дано не се развали много времето, в събота пак съм там ...

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 19, 2010 4:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре Ванка, поздравления за резултатната разходка :D :D :D :D !! Аз нещо май ще пропусна тая седмица, че лепя тапети и маам с мечето напред-назад :-s :-s :-s :-s. Не съм се засичал с тоя момък :roll: :roll: :roll: , да му пращаш специални поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 19, 2010 10:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Бате Райко, тия твоите "римонти" са повече от моите .... :shock:
Да си вземеш специалната шпатула от Практикер за лепене на тапети!!! Много добра работа върши... :wink: Голяма, синя и трапецовидна (даже малко странна форма всъщност!)...
За човека от Челопечене - той е от Изгрев всъщност, но жена му била "местна" и затова редовно ходи по реката. Много приятен човек, добре оборудван, а и готов да сподели всичко, което е научил за реката си .
Гледам прогнозата за утре е приятна и явно ще се срещна с кляновете ... :roll: :lol:

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 20, 2010 7:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 03, 2010 12:42 pm
Мнения: 25
Местоположение: София
Привет Бате Райко,
Привет Mecho Puh,
Привен на всички останали в темата,

И аз направих едно упражнение на Лесновска. Мястото, където бях : малко преди вливането на Лесновска в Искър. Резултатът е няколко рибки , мокри крака но за сметка на това голям кеф.
Малко снимки ( от телефон ) . Ако качеството не е задоволително ще прощавате.
http://flyadventures.hit.bg/14112010030.jpg
http://flyadventures.hit.bg/14112010031.jpg
http://flyadventures.hit.bg/14112010033.jpg
http://flyadventures.hit.bg/16112010038.jpg

Днес, събота отново следобяд бях на същото място. Само един хубавец се излъга , но за сметка на това големичък :) . Няма фото, но здраве да е. Всички рибки са си още рибки.

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов