Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Апр 09, 2011 9:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
<mad <mad <mad <mad <mad <mad <mad <mad <mad <mad!!!
Мили друзя, надявам се, че таз редичка емотикони са достатъчно красноречиви, за да ви направят съпричастни към душевното ми състояние. Мамка му и прасе, такъв вятър не помня през живота си, а вече навъртях доста годинки :shock: :shock: :roll: :roll: :-s :-s ...И така, стават сутринта и плахо поглеждам през прозореца - липата се поклаща уекинко от вятъра, но няма и помен от вчерашния ураган!! Викам си - е ся стана страшно на Пънча :D :D :D ...Е да, ама не - слизам на стената и оставам втрещен - никога през живота си не съм виждал на тоя гьол вълни по педя и кусур със "зайчета" по тях, ама явно било писано и туй да видя :shock: :shock: :shock: . Бързо прецених, че мазохизмът не ме влече и няма никакъв смисъл да разпъвам такъма и си бих камшика към устието и по-специално тръгнах нагоре по реката.....Отдавна не бях ходил натам, а и се надявах, че в теснината все пак тоя ветрилник малко от малко ще утихне. Донякъде познах - поривите не бяха толкова силни и съумявах да подавам мухата, за съжаление без никакъв резултат...По едно време ЖеСеМе-то ми звъни, ама така някак си международно ми звъни...Оказа се, че ме търси най-добрия мухар от световната столица на смеха и родината на котките без опашка - товаришчь Мунчо от Габрово!! Същият сподели, че "Код Пембяно" важи с пълна сила и за габровската селищна система, но въпреки това, като един Истински мухар, той също влиза в битката!!! Пожелахме си взаимно наслука и аз продължих с отчаяните си опити да прилъжа нещичко. Направи ми впечатление, че почти цялата река е с еднообразно дъно с фина пясъко-глинеста консистенция, което спроед мен не е никак хубаво....В крайна сметка не успях да хвана никаква рибка :( :( :( . Ето и няколко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И за да не зъвършваме репортажа песимистично ще ви покажа къде живее мухарския бог / гаронтирам за достоверност на информацията на 99.9% /!!!! Значи, според мълвата, всяка сутрин нашия Господ отправял молитви за здравето на целото мухарско кеч по света ей от тия скали над ряката, докато във вира отдолу два кляна от по пет оки всеки събират мухи:

Изображение

Изображение

А когато времето било лошо / като днешното /, Господ си седял в скромната резиденция:

Изображение

Както виждате, аз съм застанал точно по нея...На няколко пъти се провикнах - Господи, излез да те видя, ма той не щя :-s :( :D ......За вас лъжа, за мене истина - чух някакво сумтене от "резиденцията", но не съм сигурен дали не беше вятъра :D :D :D :D ...Всъщност аз не му се сърдя - в крайна сметка Господ ако почне да се показва на всеки тиквеник де ще му излезе края..... \:D/ \:D/ \:D/ !!
И за да завършим съвсем оптимистично, ще ви покажа най-новото попълнение в колекцията - Скот Джи Пауър-Пли, 10 фута, 5 клас, 2 части. Прътът е с малък сериен номер и е от най-ранното производство, когато фирмата е в мазето на къщата на Хари Уилсън в Сан Франциско. Страхотна пръчка - красива, бавна, дълга и могъща!! С такава пръчка можете да хванете уклей, клен и кленище, да подадете достатъчно елегантно пъстървова муха, нимфа или некое "произведение" на Д-р Дзаеков :wink: :wink:, а можете и да пребиете всяка втора мечка в планината \:D/ \:D/ \:D/. И всичко това при невероятното тегло от 2.9 унции, което отново ме подсеща - молодци, не вярвайте на рекламите за свръхмодулните карбони, или поне не се доверявайте безкритично на моабетите за теглото - ниските тегла са постигнати още през осемдесетте години на миналия век и то от най-обикновени ИМ6 графити....Ето и малко фотки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ами, толкоз от бат ви Райко момци!! Дано да сте имали по-резултатни излети от моя!! Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Апр 09, 2011 10:04 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Поздравления Батка!Ама и ти си бил луда кратуна.В това време.....Но важното,че си се разходил,независимо от резултата.Пръчицата много ми хареса,е естественно на външен вид.Нали съм си некомпетентен в тази насока!!! :D :D :D Поздрави!!! \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 09, 2011 10:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:01 am
Мнения: 77
Местоположение: София
Здрасти Бате, не се коси, то и аз днеска същата картинка. Викам Аааре да се разходя пък знае ли човек. Тръгнах без очаквания и въпреки това се прибрах изнервен :) То не беше вятър, не беше чудо. Май успях да предизвикам поне 2-3 атаки, ама знам ли може и некви падащи боклуци да са били... Както и да е де... - да знаеш поне, че споделям мъката ти :wink:

_________________
When the game is over, all the counting`s done,
We were born to win, number 1.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 09, 2011 10:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Опаааа...интрижка се е заплела във войната с ураганааа :)

Не само ти си се излъгал от сутрешното безветрие ;)

А иначе...относно бога на Муарите...мисля, че е крайно време да започнем с езическите ритуали преди всеки риболов...

П.п. вече може да спреш да се чудиш какво да ми подариш на РД....тази десет футова красавица я приемам ! \:D/

Поздрави от Майнатаун... :)

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 10, 2011 9:39 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Ето ти пръчица за нимфа :D :D . Може вече да мислиш и за международно участие..
Относно урагана-един Господ знае, какво ни чака. Всъщност,Той ако рече да си направи сериозен майтап с нас...

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 10, 2011 11:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Ако не от риби Бате,поне от гледна точка на разходка си направил кеф. :D :D :D :D
Хубава дръжка и макародържач има новата ти убавиня.
Поздрави и бъди жив,и здрав.

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2011 8:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
"Силата е могъща в теб", бат Райко! Само един Истински мухар би могъл да риболовства в такива условия, запазвайки при това човешкия си облик, при това застанал толкова близо до Божествената същност! :D
Честит ти жезъл, ако перефразираме "Снап" - ю гот дъ пауъ... :D

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2011 8:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Няма ги клендаците нещо бате Райко. Аз обикалях последните ъикенди из разни регионални реки ама нищо. Места на които миналата година виждах много и добри парчаци тази година не виждам дори и някакви насекомоподобни. Не знам студено ли им е още. Не са дошли още по обичайните места ли? Нямам идея дано се оправят нещата, но поне сме се поразходили на чист въздух. Миналия уикенд бичих 6 км. на долу по реката и видях само 2 кленчета изплашени от мене. Мъртвило ....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2011 9:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Хвала на таквиз Му`ари :lol: :lol: :lol:
Бат Райк, с тая сопица си като Върховният жрец на Бога на Мухарите :lol:
Хубава разходка , рекичката е приказна направо.
Ама защо ли не ти се е явил Онзи... Според мен задължително е трябвало да слезе при теб, е така поне за здравей-здрасти ! :lol:
Но кой съм аз, че да му давам наклон на .... делата :D
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2011 10:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 11:04 am
Мнения: 154
Местоположение: София
Не си го снимал вятъра добре, бат Райко, не си ..... :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2011 1:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
С тоя "Скот" направо ме разби,братко! :shock:
Хубав корк,почти девствен/как ги намираш тия работи \:D/ /,супер ниско тегло за подобни габарити,шпиготи и.....КЛАС 5!!! :shock: Ей, тва никак не се вързва с оня край на "редичката" ти в офиса дето ми останаха очите...Охх!
Чувствам как скоро ще зарадваш някой нов "Петьо".Иначе се радвам,че благодарение на твоят несломим ентисиазъм,граничещ според някои "разбирачи" с паталогичен шопинг ,успявам да се докосна макар и само виртуално до подобни висоти в световния родбилдинг! <winers
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2011 5:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Веско, братко, тука игра "фотошопо" :D :D :D :D !! Дръжката беше цръна като ромско дупи :D :D :D . Но тука важи правилото на старите дюшемета - като мине "рендето" и качеството блесва :wink: :wink: !!
Младши, баце, прав си - той ветъро беше главния участник в целата драма, а аз една фотка не се сетих да му сторна :-s :-s :-s :D :D!!
Жоро.....постоянство му е майката...Аз пак ще отида тамка да го викна \:D/ \:D/ \:D/ !! Поздрави молодци!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2011 6:47 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Понякога лошото е за добре!Аз устисках до 15,30часа в очакване да поутихне вятъра, и след това до 18.30 направих най-интересния си риболов на мокри мухи до сега!

_________________
LA VITA E BELLA


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов