Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 3:09 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Р.Искрецка
МнениеПубликувано на: Съб Юни 04, 2011 8:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 3:33 pm
Мнения: 155
Местоположение: Своге
Днес ми останаха два свободни часа,и след малко размисъл реших че поради откриването по реката в горната част почти няма да има хора.Реката е с добро ниво и леко зеленикав цвят ,поради което реших да пробвам на нимфа.Вързах две нимфи ,една тъмна по тежка и една жълта на 14 номер кука.След едночасова разходка най накрая прекарах тандема покрай едни коренища и дойде първия удар.Оказа се добра 28 см американка която тъкмо снимах за втори път и тя подскочи откачи се и замина в реката.Вече мислех да приключвам и за последно заметнах в един плитък бързей където и не очаквах кълване и проспах удара.Инстиктивна засечка рибата се закачи и след водене около метър си замина.Това беше и края на риболова с една хваната една изпусната и една хубава разходка.Ето и няколко снимки от излета. Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

_________________
цецо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 04, 2011 10:00 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Като гледам реката е добра и риби си хванал добре е това, а на суха пробва ли, трябва да се видим с тебе ама незнам кога ще е бате.Поздрави за излета, реката си остава една от най хубавите реки, но вече обезрибени бих казал.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2011 10:40 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
извинявам се, че пиша пак, но не е ли сложно да ловиш с две нимфи, щото реално погледнато в тая река има много отпадъци и е рисковано да закачиш примерно и да скъсаш, а и кофти примерно когато на едната нимфа се е хванала риба и докато я вадиш другата нимфа да се закачи някъде и по този начин да изтървеш рибата или да скъсаш линията.Незнам, но като гледам повечето колеги ловят с една нимфа както и аз самият мисля, че риболовът с две или повече нимфи да речем е много сложен така мисля аз де,значи живот и здраве дано се видим на реката и искам само да ми покажеш прикачването на втората нимфа за типета. Жив и здрав :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2011 11:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Цека, хубав излет си направил! Като гледам реката , ми се иска да запаля колата и да ида! \:D/
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2011 12:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
Реката наистина е супер, но местните така я тарашат, че... абе, просто не е истина.

Глупавия ми вуйчо живее в Свидня и всеки път ми се хвали, че никога не си оставя фризера с по-малко он 20-тина кг риба !

Наистина нЕма такова варварско племе като нашето... :cry:

P.S. Хубава ни е държавата, жалко че е населена !!!

_________________
1. Dum vivimus, vivamus

2. Хубава ни е държавата, жалко че е населена !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2011 2:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 3:33 pm
Мнения: 155
Местоположение: Своге
Здравей Алекс.Аз за втори път пробвам с две нимфи и засега имам едно по лошо оплитане,а реката нагоре няма толкова боклук.За риба е останала по някоя,но се надавам до десетина дена да пуснеме 2000 -3000 хиляди рибета зарибителен.

_________________
цецо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2011 3:01 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Дълбок поклон за това което правите за тая река <winers но според мен най добре да пуснете рибките при изворите ,така имат по голям шанс за оцеляване, доколкото надолу ще ги изловат като нищо, разбира се това е мое желание де, все пак Видрата е там може да наглежда за бракониери ,ако го е грижа де. Поздрави :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2011 5:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Kaloyan написа:
P.S. Хубава ни е държавата, жалко че е населена !!!
.....с българи!

Относно излета..просто красота!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2011 6:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Цене, поздрави за резултатния излет! За съжаление наистина Искрецка е една от най-тормозените ни реки, а каква би могла да бъде......

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2011 10:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Страхотен излет Цецо.

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2011 5:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Супер изглежда реката, пък и рибката е красива!!!
Поздрави и от мен!!! :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2011 2:17 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
малко късен репортаж, но така стана, че сега го пиша.Ами, почивните дни бях нагоре и ходих за риба, общо взето слаба работа, нямам снимки щото апаратът падна във водата и край с него незнам къде да го дам за поправка та както и да е, за два дена имам 5-6риби, на нимфа ловях две балканки май хванах и останалото американки.На големият мост при стадиона хванах една американка, но се откачи доволен бях, че там хванах,На суха не стана номера въпреки, че видях една да скача, просто нямах късмет явно рибата си предпочита нимфата:lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 19, 2011 10:56 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Днес привечер се разходих пак до тази река. Ето какво видях в реката: едно хлапе с харпун, което ми се оплака, че няма никакви риби, а преди ехеееей какви риби имало, две умрели кокошки, едната цвят Роял Коучман, другата по-червеникава, кости от ЕПЖ (едри преживни животни), три умрели побелели пъстърви и една мряна. За другите боклуци и миризмите на кенеф вие си знаете, няма какво да навлизам в подробности. Риби? Е, не бях капо, но нищо, което да си струва снимките. Насекоми се люпеха бол, особено на смрачаване. Тогава се и разиграха няколко дребосъка. Иначе изглеждаше, като че ли в реката няма никакъв живот.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 20, 2011 6:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мдааа.......какво да каже човек, освен емблематичното - булгар, булгаар :? :? :?

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2011 7:32 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Вчера пак бях по реката, ами цял ден 3риби слаба работа, но се накефих, щото почна на суха да дава казваха ми, че по искъра имало кленове яки, ама кат незнам къде точно да отида няма смисъл. Някой да даде някаква информация знам, че при Батулия има клен, но мен ме интересува Искъра.Най много се кефих, че са зарибили реката с малки красавици, защото видях една малка японска пъстървичка след първия рибарник на едно плитко място,красота кво да ви кажа лошото е ,че ми каза един приятел, че по Свидня са изтрепали пъстърви в рамките на 40-50см с харпуни сви ми се сърцето, защо трябва така да се убива рибите неможе ли да я ловят по човешки на въдица, нямаше да ме е яд ако някой се беше похвалил че е хванал 50см пъстърва на стръв.Но да изтребват рибата по тоя начин вообще не съм съгласен, затова няма риба в тая река.Поздрави на всички жалко, че не видях колеги с мухарки искаше ми се да поговорим да си кажем някои неща ,но както и да е :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов