Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 7:50 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2011 8:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет на всички!!!
Та да почна от началото....с дебелата си заблудена глава хукнах още в петък от пусти мерак....да да, но неееее....като отидох но реката с ужас установих че няма кьорав човек там и се почна едно звънене насам натам докато разбера че съм у голема грешка....но какво пък, поизчаках до събота сутринта....за малко да стана за резил!!!! :lol:
Събота сутринта се разпънах предусещайки вкуса на красотите, зеленината дето беше покрила всичко наоколо и най вече онзи странен мирис на вода мешана с риби!!!! :lol:
Окупацията на реката беше очевадна още от сутринта, като всеки окупатор се надяваше да изгребе от водата де що мърда и с каквото намери за добре.....но какво пък, опитвайки се да не забелязвам подробности от действителността се насладих с пълна сила на мухаренето!!!!
Водата необичайно студена за това време от годината, което автоматически оказа влияние на съпротивата на кляна.....а кляна си показа присъствието с епизодични скокове, явно за да подразни моята особа, та да ме накара да маам цял ден с гегата!!!! :lol:
Направи ми впечатление че с години кой откъде дойде се опитва да вкара реката в корито което не и е присъщо....изкуствено направените островчета тук там и зверското копане от златари и фирми обаче изглежда не пречат на водата да намери своя си път, пренебрегвайки всякакви опити да бъде озаптена....но това своя страна я прави изключително различна и тайнствена!!!!
Нивото изключително ниско....чак се плаша какво ще бъде през юли и август....но дотогава има време!!!!
Ползвах като мухи предимно осички но експериментирах и с други мушета....стига съм разтягал локуми, нека снимките говорят!!!! :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Новото поколение което ме изпълва с оптимизъм за бъдещето!!!! :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Моя милост, уловена уж от фотографа....само дето фотографа заспа блаженно на стола и ме заряза сам да се оправям!!!! :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Бях приятно изненадан от Филип - Namaste.....та в неделя се срещнахме и помятахме заедно.....смел юнак се оказа, в тази студена вода към 9 сутринта почна да гази по къси гащи във водата....а аз през гащеризона усещах как ми мръзне задника, но на Филип не му направи впечатление!!!! :lol:
Ето го и него!!!!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Уловихме по някое и друго маломерно кленче, поразходихме се и Филип попадна ей на това......

Изображение

Не не сме я уловили приятели....беше обърнала корема с избледняли цветове които фотото не е пресъздало.....но още дишаше горката...от устата и стърчеше грозно 20 -на сантиметра влакно а в гърлото и имаше дълбоко заседнала кука.....Филип много внимателно извади куката!!!!!
Не е ясно дали ще оцелее, но поне направихме някакъв опит, оставихме я пък дано има шанс!!!!!

Изображение

Изображение

Изображение

Та така се разделихме с този невероятен Namaste.....надявам се някой ден пак да споделим съвместен излет!!!!! 8)
Ще завърша с телескопичната си тояжка.....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не мога да подмина и есенцията на кюстендилския край.....

Изображение

Изображение

Толкоз от мен...... Филип може да допълни нещо от неговите преживявания там, ако му се пише разбира се... аз се радвам че се запознах с него и му пожелавам много успехи като тази голяма балканка!!!!!!
Поздрави на всички!!!! :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2011 11:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Браво ,Соте, браво!!! Прекрасно! И шаренка сте арестували - направо не знам как ще изтърпя до петък? :roll: Това се очертава да е най-натоварената откъм муховръз седмица... :D

Къде ти е "имота"? Около Земен ли?

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2011 12:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Соте, евала брат за хубавия излет!! Само не мога да разбера защо ги е нямало дебелите клянове - реката изглежда страхотно, дори и с това ниско ниво :roll: :roll: ! Може би е още студено ли, що ли.......Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2011 12:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Просто е прекрасно.Сотка,трахотен излет сте направили с Филип.Радвам се,че сте се открили.
Реката е мечта.Винаги съм казвал,че Струма е една от най-красивите ни реки,и ето че снимките го доказват.На 2 от снимките изглежда,че все едно си в словенските реки :shock: .
Много исках и аз да присъствам не само да ловя,но да се насладя на тази природа.Надявам се живи и здрави сега в събота да съм там.
А ти не му се чуди на Филип,че е шляпал по "жапанки" :D :D :D той е планинар човек.
Поздрави момчета

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2011 12:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 9:28 pm
Мнения: 98
Здравейте и от мен! Хубави снимки Соте! :)
Аз какво да добавя като изключим че рибите бяха изключително капризни в неделя, предимно дребни и като изключим полу умрялата Балканка с кука 10ка с в началото на хранопоровода, всичко беше прекрасно.
Водата бистра, чиста, ниска... Риби има! Но нещо се спотайваха... А самите вдигания бяха едни такива особени. Просто все едно бутаха мухата от любопитство без да налапват. Откачаха се доста. А водата... ех водата... трябва да ви кажа че с неопреновите чорапки които си бях обул крачката никак не ми беше студено. Газех си до Д-то и малко над но проблеми със студа нямах. Сега ще кажете "ЕГАТИ ЧОЕАПИТЕ" ами така е когато са ти топлички краката до глезените - нагоре не ти прави впечатление :) Нещо много се вдъхнових от водата. Струма е изключително красива в тоя участък в момента. Прилича на онези големи реки из Словения и Сърбия ... само дето само прилича външно. Но и това е достаътчно човек да остане доволен. Стига бреговете да не се покрият с торбички от захранки, кутийки от цигарки и бирени кутии и шишета.
За Балаканката... Рибата беше около 30+ стррахотна охранена Балканка. Първоначално се почудихме какво и е, мъртва ли е? Гърба и беше на бледожълтеникави петна... изглеждаше умряла от поне ден. Малко след това като я взех в ръце да я огледам видях че от устата и стърчи влакно. Рибата помръдна и раздвижи хриле, което ме изкара от мисълтта че е мъртва и бързо с една клечица внимателно извадих куката. Вероятно няма да се възтанови или ще стане храна на бродещите щъркове наоколо... но опиитахме... Тази риба беше това което ме натъжи този ден.
Въпреки трудните риби и времето( гърмя малко и преваля) упорствах до към 19 и 20 преди да си хвана влака обратно към Сф. Между 2 и 5 часа риболова потръгна, като успях да хвана няколко риби 30+ и още други по малки но мерни.
Най хубаво е човек като лови и пуска риби на бента. Там местните го ползват за плаж и с недоумение и насмешка наблюдават мухаренто. Но когато тояжката се сгъне от някой 30+ и се ококорват, пък като го пуснеш направо им идва да скочат във водата и го правят за да ти прогонят рибите. Но ти пак ги хващаш и те гледат тъпо неуспияли да ти попречат на щастието:))))))))))
Този ден се запознахме със Соте за което се радвам.Хубаво е човек да се запознае със събрат по муха. Скоро пак ще дойда да ги проверим тия рибоци Соте :)
Това е от мен! Снимки нямам, че нямах "фото" .

п.с. Слънцето е много силно. Ползвайте защитни кремове, ръкави,шапки ... От тоя ден вече си имам едни чудесни бронзови ръкави, нищо че до преди раменете. В днешно време е хубаво човек да е шарен... Добре че не бях гол по елек, че тогава шарката е уникална - пробвал съм го ! :)))))))))

п.с.2 Ако някой ден се съберем Соте, Аз и Илиан ще сме като "Тримата Мускетари" на Шишковското поречие:)

Поздрави!

_________________
.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2011 12:54 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 9:04 pm
Мнения: 185
Местоположение: Дупница - Струма
Тъкмо се чудех къде точно сте били... Ние с Хаджиев бяхме на Бобошево и се чудехме кой ни мъти водата ! :D

_________________
КАПО е риболов от който не си научил нищо , а не риболов на който не си хванал нищо !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2011 10:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 7:27 pm
Мнения: 207
Местоположение: София
Супер сте. <ok Струма е една прекрасна река, но не е случила на страна, но както казва Соте -
Цитат:
Новото поколение което ме изпълва с оптимизъм за бъдещето!!!!


Дано...
Поздрави на всички


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2011 10:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Соте, евала за прекрасния излет който си направил. :smt038
За фотото нямам думи :smt023 Супер, браво. <bravo


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2011 6:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 3:04 pm
Мнения: 148
Местоположение: Перник
Екстра сте си изкарали. Браво!

Абе нещо много пъстърви започнаха да се навъртат по вашия район. Какво става?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2011 6:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
jonata написа:
Екстра сте си изкарали. Браво!

Абе нещо много пъстърви започнаха да се навъртат по вашия район. Какво става?


А дано си прав за пъстървите, само местните да не разберат че ще стане опасно!!!!! :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 12, 2011 6:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет на всички!!!!
Да не пускам нова тема, ще продължа с тази!!!
Страстите от миналата седмица още ме държаха и просто нямах търпение да да нагазя във водата!!!! :lol:
Реката ме посрещна леко замътена...вятъра дето ме посрещна ми уби отчасти ентусиазма, но въпреки всичко се получи нещо.....рибите се отчитаха рядко, но пък започнаха да се съпротивляват точно както ми се искаше досега....размерите като миналата седмица повечето под нормата....добре че и такива излязоха, можеше и по зле да е!!!! :lol:
Интересното беше че налитаха предимно на осичката, пренебрегнаха всички останали примамки....изглежда причината си е в мен!!!! :lol:
Та ето и фотките....

Изображение

Изображение

Изображение

Докато обикалях се натъкнах на тази находка....изглежда кастинга на парашутиста е куцал та го е метнал на дървото.....

Изображение

Изображение

Изображение

Стори ми се много голям този боклук, то затуй и в този участък нямаше нищо кво да се лови!!!! :(

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Накрая на риболова настроението ми се вдигна на макс....въпреки лошото време и ошашавените кленчета, дето се чудеха да се зазимяват ли или да чакат лятото и хич ги нямаше :lol: .....но пък глада изглежда накара тази хубавица да атакува беззъбата ми осичка и да остави добри спомени за този ден!!!!! :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Съжалявам че не си дописах, но форума не позволява да коригираме грешките си което е жалко...затова ще допродължа!!!!! 8)

Изображение

Изображение

Това беше мястото дето се беше завъртяла тази красавица и всички мрежи и парашутисти просто за момент ми излязоха от акъла!!!!
Ще кажа още че масово местните деца ловят без да се притесняват с парашути.....жалка картинка се получава за съжаление....просто си представям тези деца като порастнат какви ли екстремни методи ще прилагат....ако изобщо нещо остане дотогава!!!!! :(
Поздрави на всички!!!! :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 13, 2011 1:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 11:13 am
Мнения: 14
Здр Соте :D

Благородно завиждам .... даже ей тази

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 6451_n.jpg

си я сложих на десктопа .... някакво спокойствие лъха ... не знам .. :oops:

Повече - на другото мЕсто :D

_________________
Плуването удължава живота ;)Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 13, 2011 10:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Здрасти Соте. Абе тия мрени на пъстърви станаха.
Поздрави за хубавия излет. :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2011 5:27 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
martuni написа:
Здрасти Соте. Абе тия мрени на пъстърви станаха.
Поздрави за хубавия излет. :smt023

Така е приятелче...и лани имаше подобни пъстървета на осичка..ей така за радост на душата!!!! :lol:
Но пък подозирам че това е намек от темната страна :lol: ....но засега не се подавам!!!!! :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2011 6:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Така, така....не се поддавйте товаришчь Соте на провокациите на капитализЪма, будьте твърд като люмарина, като..комунист на разпит!!! Соте, евала за хубавия излет бате!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов