Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 5:14 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Юни 08, 2011 6:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
Привет!
Днес реших да поразходя мухарката да реката. Целта беше да видя дали ще се "харесат" пръчицата и макаричката. Това им е първия излет и май се получи добър баланс между тях.
Докато свърша някои неотложни ангажимента, то станало 14.00 часа. Градусите са над 30, но луд умора няма. Пък и сърбела трябва да се начеше. Водата леко вдигната и замътена. Реших, че риба няма да хвана, но ще си упражня кастинга който е .... Смело нагазване и .... едно приятно хладно усещане в левия ботуш :lol: . В неделя нищо му нямаше. За момент реших да му тегля една благословия на риболова, но усетих, че не съм сам. Бяха се събрали двама овчари и се присмиваха на такъма. Ботушите са високи и няма опасност да прелеят и да им доставя удоволствие, така, че се заех да "обстрелвам" перспективните места. Първо хвърляне под дърветата и... бръмбаЛа на клоните. Сещате се - смяяяях. Завързвам друг и точно попадение. Надърпах 7-8 младежа /няма да ви казвам какъв ме изкараха като ме видяха да ги пускам/ и смяна на местото. Този път от брега. Тука вече можеха да позират спокойно за протокола.
Изображение
Изображение
То като е тръгнало назад-батерията падна. Но и другите бяха такъв калибър. И до към 17.30 ч. уловените рибки бяха около 20-на.
Та така открих кефалския риболов тази година.

Поздрави и наслука!

Нещо не се получи със снимките, затова давам адреса.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 08, 2011 6:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
Добър риболов си направил, и "младежите" също са добри. :D

_________________
1. Dum vivimus, vivamus

2. Хубава ни е държавата, жалко че е населена !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 08, 2011 10:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
sabin, рибите са супер и сигурно си прекарал добре но следващия път си вземи 3 бр. заредени батерии за сигурност.
Поздрави!!! :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 09, 2011 6:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
martuni написа:
sabin, рибите са супер и сигурно си прекарал добре но следващия път си вземи 3 бр. заредени батерии за сигурност.
Поздрави!!! :smt023

Или още един чифт ботуши или гащеризон :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 09, 2011 6:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Обичам такива репортажи с участието на "истински българи", както им викам :wink: :wink: . Не може да не сте засичали поне веднъж такива екземпляри - ако направо не заклеймят такъма с категоричното - абе мани я тая глупост, то със сигурност ви оглеждат с насмешка и снизходителен поглед....Обикновено първата закачена риба моментално ги вади от туй леко надменно-насмешливо състояние и на показ излиза "необятната им балканска душа" - въх, ох, бах мааму, аре стига бе, я КОЛЕГА, да ми обясниш какво е точно туй, утре и аз ще си купя такова и т.н. и т.н.....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 09, 2011 11:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Казвам ви аз че са се умешали с ГМО тези клендури :lol: ....може и от японската радиациа да са мутирали!!!!! :lol:
Страхотно изживяване....поздравления за готиния разказ и охранените рибета!!!! \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 09, 2011 11:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
sote-full написа:
Казвам ви аз че са се умешали с ГМО тези клендури :lol: ....може и от японската радиациа да са мутирали!!!!! :lol:
Страхотно изживяване....поздравления за готиния разказ и охранените рибета!!!! \:D/

Абе въобще не са охранени :lol: . тези са от най срещания обект. Не ми се мисли ако се закачи някой от охранените. С тази нежна пръчица :lol: .
http://media.snimka.bg/8415/023085948.jpg?r=0
Не е на мухарката, но за добиване на представа какво е охранен. Този е преди забраната.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 09, 2011 2:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
sote-full написа:
Не ми се мисли ако се закачи някой от охранените. С тази нежна пръчица :lol: .
http://media.snimka.bg/8415/023085948.jpg?r=0
Не е на мухарката, но за добиване на представа какво е охранен. Този е преди забраната.


Абе, баце сърцето ми прескочи три пъти и спря... тази годзила клян ли е или шаран... :shock: :shock: :shock:

Изображение

_________________
1. Dum vivimus, vivamus

2. Хубава ни е държавата, жалко че е населена !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 09, 2011 4:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
Клен си е от всякъде :lol: . Уловен в деня преди забраната. Добре, че не бях с мухарката. Предполагам, че е пълен с хайвер.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 11, 2011 8:14 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Събине, аз днес направих откриването с нещо такова,утре ще пусна снимки, че фотото остана в колата.Някой ден трябва да се организираме за едно излетче!

_________________
LA VITA E BELLA


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 12, 2011 6:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
vanio написа:
Събине, аз днес направих откриването с нещо такова,утре ще пусна снимки, че фотото остана в колата.Някой ден трябва да се организираме за едно излетче!

Това зависи от теб. Разбрах, че си много ангажиран.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юни 15, 2013 5:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
Привет!
Отдавна не съм писал /но посещенията ми са редовни/ та реших да ви покажа какви ги сътворих за има-няма два часа. Защо толкова кратко?
Изображение
Времето беше на дъжд, а вятъра ужасен Как не се обесих на шнура и аз не знам! Общо взето рибата бе капризна. Големите не искаха даже да се покажат. Но все пак не съм валат.
Изображение
Изображение
Кефалите бяха около 15-на от този калибър. Детската градина не ги броих. Другите ме достраша да ги снимам да не си удавя телефона. Тези бяха от брега. Това е мястото:
Изображение
Въпреки рибите разума надделя и поех обратно при първите гърмежи. Надявам се, че следващия път ще са се поохранили повече и ще са пак там.
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юни 15, 2013 6:51 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Браво за излета :smt023 Аз днес бях на Искър при враждебна,най изненадващото беше че си беше бистър като водка:) много риба имаше и естествено големите невзимаха,само дребосъчковци,а и много атаки бяха само за адраналина.Мухата пада клена скача изхвърля водата и куката него хваща ](*,) Пак няколко се закачиха да не съм капо,но си мисля че и жегата си каза своето.
Успех на всички.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юни 15, 2013 7:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
Миналата седмица и Тунджа беше много бистра и ниска и положението беше също като при теб. Само блъскаха мухата и не я взимаха. Сега си е променила цвета, но много малко. Нивото е пак ниско. Тепърва предстоят излетите с класни риби. Само живот и здраве!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юни 15, 2013 9:12 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Утре ще правя поправка:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов