Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:33 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Софийския Дунав
МнениеПубликувано на: Съб Юни 11, 2011 10:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Здравейте на всички. Днес направихме малък излет с жената и Чипси по река Искър около Мечката. Имаше доста палатки, каравани, но не видях никой да лови риба. Това ни е втори излет там за последните 3 седмици. Рибите са с големина около педя. Аз хванах около 10-ина риби с този размер и 3-4 "шрапнела". Чипси се отчете с 2-3 по големки около 400 гр. Не съм виждал по-големи от този размер там. Вероятно има, но предполагам са много хитри и страхливи.
Времето беше скапано, реката огромна, риболова много тегав. Пробвах около 20 различни джапанки. Миналия път се разсипаха на колорадки бръмбар, а сега не го поглеждаха. Най-резултатен при мен беше един тлъст бръмбар с червенко на дупето на половината от отсечката която обикалях, на другата половина спряха да го поглеждат и смених. Другото интересно беше че каквото и да кълвеше, кълвеше на десния бряг. На левия нямаше нито една рибка. Супер странно ми беше това. Пробвах муха лайнарка и осички 4 вида без никакъв резултат. Мухата даже беше водолаз-полудях от яд. Потъваше като пирон ..... колегата ги "къцаше" на нещо като черна гъсениця :D
Жената я бях пуснал от брега да се учи да хвърля с воблерчета и блесни.

Тук може да видите малко снимки

P.S. Искам да благодаря на моя фотоапарат, който е решил по някаква причина да си снима сам. Всички снимки без тези на жената са снимани без моя намеса. Пълна мистерия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 12, 2011 8:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Браво, колега! Хубава разходка в лошо време най-обичам! Жена ти е мъжко момиче. :P Поздрави за излета \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 12, 2011 12:13 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Браво, колега.Важното е да се ходи за риба-всичко останало си идва само.Поздрави на жената-сериозна е :D .
Относно апарата-ако бяхме в Африка, да го дадеш на шамана да му бае...Не разбирам от тия пущини,много, сигурно е настройка...

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 12, 2011 6:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Супер е излета...по важното е че жената е с теб....маята ме отбичи!!!! :lol:
Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 12, 2011 11:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 8:20 pm
Мнения: 124
Местоположение: София
Ето мойте снимчи"ци" със скапания ми телефон.Рибките бяха все малки , а някоя от малките като се задърпа надолу и аз си мисля - "ето някоя по-така" амаааа........все такива :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


И като ги пускам и те не знаят какво става , веднага забиват глава като пълни идиоти..........:

Изображение
Изображение


Ето реката - много хубава , много голяма иии..........много хубава :

Изображение
Изображение


А ето и какво намерих в реката :

Изображение
Изображение
Изображение


Грозни сники , но: "Какво е това ?"

_________________
Поздрави chipsi


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 12, 2011 11:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 8:20 pm
Мнения: 124
Местоположение: София
И наистина само от ениня бряг имаше риби.........от другата страна и аз нямах нито едно скокче дори.......а пък малките рибки скачаха на всичко - дори и на "гъсеницята" на колегата Никифорски

_________________
Поздрави chipsi


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 13, 2011 7:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Хммм...ич не си падам по течаща вода, особено пък по толкоз голяма :-s :-s :D :D !! От друга страна е хубаво, че Искъра е пълноводен - дано напълни язовира!! Владо, тая изядена глава на пръв отскок ми говори за видра или нещо от тоя сорт - повечето такива водни обитатели ядат главата / мозъка / и отчасти тялото на рибата.....Поздравления за излета, в това време и при тая висока вода си е направо геройство :D :D !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 13, 2011 4:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 10:44 am
Мнения: 96
Местоположение: Plovdiv
Момчиле, тя реката била идеална за рафтинг :D
Като гледам ви е хванал и синдрома на " левия бряг" :D , кофти работа :D :D

Важното е че сте били на реката, жената явно е печена, така че всичко е ОК, другия път резултатите ще са по-добри, пък и явно са излезли фотоапаратите от ново поколение...... :D " random taking pictures".

Поздрави

_________________
http://www.kodylight.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 13, 2011 11:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Привет на компанията. :hi По повод умрялата риба това е от видра, там бъка от видри. Между другото по това време на годината там реката е голяма и студена :oops:
Поздрави за излета. :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2011 7:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Левия бряг хахахаха :D То както си ходиме двамата с колегата .... добре че взех жената да разсеям съмненията :D
Снимките са от телефона ми. Аз го нося на врата в един непромокаем прозрачен калъф и явно не съм изключил камерата и съм го натискал да снима. То е достатъчно да го чукнеш по екранчето и снима.

Реката си става за рафтинг. А и е бая силна и дълбока. На едно място нагазих до гърдите даже малко се изплаших ама риба не хванах там :D
На друго място се разклонява на 3 ръкава .... ама лятото пак ще си е поток ... даже чух за нов ВЕЦ така, че приятели кой е** - **л кака съвсем скоро ще се оженииии :roll:

martuni написа:
Привет на компанията. :hi По повод умрялата риба това е от видра, там бъка от видри. Между другото по това време на годината там реката е голяма и студена :oops:
Поздрави за излета. :smt023


Не е толкова студена. Откраднаха ми от нас лаптопа иначе щях да ти покажа как с Чипси сме нагазили до кръста в реката на -5С :lol: и най-интересното - хващахме риби \:D/ За жалост снимките заминаха с лаптопа ако Чипси ги пази ще го помоля да ги качи. По-опасното е че реката е мноооого голяма макар, че в детството си я помня още по-голяма ама глобално затопляне кво да правиш .....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2011 10:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 8:20 pm
Мнения: 124
Местоположение: София
Beherit написа:
Левия бряг хахахаха :D То както си ходиме двамата с колегата .... добре че взех жената да разсеям съмненията :D
Снимките са от телефона ми. Аз го нося на врата в един непромокаем прозрачен калъф и явно не съм изключил камерата и съм го натискал да снима. То е достатъчно да го чукнеш по екранчето и снима.

Реката си става за рафтинг. А и е бая силна и дълбока. На едно място нагазих до гърдите даже малко се изплаших ама риба не хванах там :D
На друго място се разклонява на 3 ръкава .... ама лятото пак ще си е поток ... даже чух за нов ВЕЦ така, че приятели кой е** - **л кака съвсем скоро ще се оженииии :roll:

martuni написа:
Привет на компанията. :hi По повод умрялата риба това е от видра, там бъка от видри. Между другото по това време на годината там реката е голяма и студена :oops:
Поздрави за излета. :smt023


Не е толкова студена. Откраднаха ми от нас лаптопа иначе щях да ти покажа как с Чипси сме нагазили до кръста в реката на -5С :lol: и най-интересното - хващахме риби \:D/ За жалост снимките заминаха с лаптопа ако Чипси ги пази ще го помоля да ги качи. По-опасното е че реката е мноооого голяма макар, че в детството си я помня още по-голяма ама глобално затопляне кво да правиш .....


Ще потърся снимки от зимата дори на -10 ама си е студена реката за без гащеризон не става....а някаде в този район става изведнъж много дълбоко - като стъпало и като не гледаш - направо си пропадаш..........мене много ме кефи е така...голямата вода......има шанс и за "голямата риба" :)

_________________
Поздрави chipsi


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов