Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 9:51 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2011 12:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет колеги.
Пустите му череши отново ме отнесоха по Струма...за мое голямо огорчение вятъра ме емна още от петък..но пък това не ме спря да са отнеса бързо към реката!!!! :lol:
За съжаление в петък вечерта кляна ме надхитри и си останах само с едно уловено рибе. :lol:
Нивото на реката е още по ниско от миналата седмица...падналият дъжд през ноща срещу събота ми даде малко надежда за покачване ...но си остана ниско и туй то...с пристигането си на реката в съботният ден ме понесе студения вятър...почти бях изгубил надежда че нещо ще излезе в този вятър....големците естествено се бяха изпокрили...но пък излезе доволно клен в нормата.
Точно по време на поривите при замятане, водата завираше от желаещи да захапят мухата :lol: ....но пък повече си играеха със сухите мушета отколкото да се осмелеше някое да захапе!!!! :lol:
Наложи се поредната смяна.. но този път смених тактиката като им предложих моята оса.. дето след две три потапяния стои във водата повече като мокро муше отколкото като суха...а уж за сухи ги правех!!!! :lol:
Но точно тази.. как да я нарека ...полусуха оса, се оказа и печелившата...демек намери се точният момент за да влезе пълноценно в употреба!!!! :lol:
Айде да пусна и фотките....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето го и вятъра...това дистанция..кастинг..точно замятане там дето ми се искаше...забравете...няколко пъти щях да се обеся с шнура :lol: ...но пък си беше истинско предизвикателство да правя опити за кастинг между поривите!!!! :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Накрая слънцето тръгна да залязва..та се отправих към масата със салатата и ракийката!!!!! :lol:

Изображение

Неделен ден ми подсказа че ще бъде хубав...но пък щом стъпих на реката към 9 сутринта ...и се почна пак онзи смразяващ вятър...но пък риболова се превърна в гол след гол...бързеите се оказаха доста дашни...направи ми впечатление че кленчетата излизаха топли от водата...тя и самата вода си беше топла...имах уловени излезли почти брега ...може би търсейки топлината на слънцето...но срещаха моята муха...явно и те в този вятър не разбираха кво става...но пък се съпротивляваха точно както трябва!!!! :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Това спокойно място се превръщаше в такваз гледка при поредният порив....

Изображение

Изображение

Изображение

А те така плува моята осичка...неугледна заради муховръзните ми качества :lol: ...потопена на три, четири сантима под водата... :lol:

Изображение

Толкоз от моите духовито -ветровити похождения...истинско чудо е че хванах риба...но май задобрявам :oops: :lol: ....
Доста риби се хванаха...не всички съм снимал..но пък кефа беше на макс..въпреки че нямаше кой знае кви резултатни риби...то добре че и такива има все още!!!! 8)
Поздрави на всички ви!!!! :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2011 12:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Соте, евала баце, тва твойто си е било направо героизъм в мирно време.....Бамумамата у неделята главата ми кънтеше като камбана от ветъро дето ни брули на презентацията :? :? :? :-s :-s :-s !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2011 3:35 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 9:28 pm
Мнения: 98
Ехееее браво Соте! Разкършил си снагата по реката.
И в студ и в пек и във вятъра не лек мухаря пак доказва че е не човек. Щом и риби имало е АРНИ то другия път по големи ще ги барне!
Айде със здраве! :)

Поздрави за излета!

_________________
.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2011 4:39 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Поздравления за излета Соте!!!Да,навсякъде предполагам е този вятър!Ей сега пиша,и се чудя,да тръгвам ли!!Вятъра е на пориви!
Но излета си е излет!!! :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2011 9:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Поздравления Соте. В тоя вятър и толкова риби си е направо екстра.


Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов