Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 7:06 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Юли 18, 2011 8:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет на всички.
Ще ви върна две седмици назад.
Цибрица - тази малка наглед рекичка беше пълна с изненади...още не мога да повярвам че там съществуваше някакъв живот...намирах се във Вълчедръм...на около 20 километра от Лом.
Още като видях реката и се отчаях че нещо изобщо може да мърда там, но още с второто подаване стана тя квато стана...превърнах се в атракция за местните с чнуро и маането но не ми пукаше... особено след като излизаха клянове дето пълнеха душата ми. O:)
Та те ви и снимките от тази рекичка....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Имах си помощничка при пускането на рибките...беше на 8 годинки, но се справяше доста успешно!!!!!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Отиде си и този хубавец ...страхотни впечатления остави тази малка рекичка в мен...рибките бяха супер..особено с тези червени перки...местните бяха изумени че всичко уловено се връща обратно...още ми е чудно как оцелява кляна там..инвазията от крави дето се разхлаждаха във водата, всякакви дето щъкаха и тарашеха подмолите...но толкоз от тази рекичка!!!!!!

Огоста...вълшебна река бих казал...още като я видях и занемях...
Оказах се на моста на Огоста при едно селце..Манастирище....просто нямаше начин да пропусна такава убост..и ей мЪ на директно у реката, навил крачолите и вече замервах рибите по главите!!!!

Изображение

Изображение

Изображение

Пробвах се тук но беше доста трудно с тези водорасли... и минах от другата страна на моста.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Та как видох бързея..те така се почна и с екшъна...е нема такъв кеф...всеко второ метане беше печелившо...прекрасни клянове с червени перки...реката държеше доста риби...най голямото дето измъкнах беше към 30 -те...за краткото време дето бях там се хванаха доста риби...като мухи ползвах осички, ручейника се оказа доста успешен, почти всички бръмбаретки дето ползвах, бяха уловисти...
Толкоз от Огоста!!!!

Дунав...е превзимаме и Дунаво....да не си помислите че фанах риби там...е нищо не фанах...но пък се бях подготвил за щуките и расперите с всемъзможни стримери и примамки но беше невъзможна мисия.
Ветъро дето не се спре да духа за мой късмет...причини вълни които бяха прогонили всичко наоколо...за кастинг и дума не можеше да става..всяка проба за замятане беше пълен провал!!!!
След като се скри слънцето се наложи да обличам зимното яке....но пък бях плътно до барбекюто и кайсиевата ракия!!!!
Инак точно тези места са чудесни за мухарене...разбрах че хищниците окупират вечер брега и скачат безстрашно...но за мой късмет вятъра и вълните ги бяха прогонили!!!!
Та те ви и фотките ...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето я и малката ми помощничка...беше плътно с нас отказвайки категорично да си стои у дома...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Така приключи първия ден...надявах се следващият ден да е по успешен...но се оказа още по ветровит от първия!!!!
Това място се залива с вода при по високи води на Дунава и се превръща в блато...

Изображение

Изображение

Изображение

Останах изумен при тези разкопки...все едно някой е копал да засажда картофи...оказа се че се прекопава блатото заради блатния червей дето вирее там...сома много го обичал....и мойте хора копаха ама нема да ви занимавам с цръвици!!!!
Те там некъде е Козлодуй...намираме се в района на Долни Цибър.

Изображение

Изображение

А туй е Горни Цибър.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Така приключвам с превземането на Дунаво от Струмската бригада....риба не фанах, но си пометах на воля с надеждата да достигна румънскио брег O:) ...да ама само румънските оператори ме стигнаа с роуминга!!!!
Дунавският стример на Росен беше сглобен от един авер...но не можа да ми помогне в този вятър...но пък си останах с чудесните спомени и впечатления от този излет...особено пък от кайсиевата ракия... отново ще се пробвам някой ден по тези места...моите стръвкари също останаха разочаровани през тези ветровити дни...но пък им натрих носовете с кляновете по Огоста и Цибрица...хак да им е!!!!
Толкоз от мен...и накрая точно както го е казал шопа, ще го кажа и аз...."От Струмата по длибоко и по убаво нема."
Ай доскоро от Струмата!!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 18, 2011 11:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Хубаво си се разходил, Соте, прекрасни снимки!
Предизвика лека носталгия по този край където преди три десетилетия някъде почнах бачкане.
Тогаз Цибрицата даваше кленове по кило и кусур на малко раче, и после те бяха причината да ловя на булдо само с една огромна муха вързана с дълъг повод 0.30.
За Огоста да не говорим - красива река!

btw- на Цибрицата в лето 86'то видях и гнездо с двойка черни щъркели...

Жив и здрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 18, 2011 4:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
За черните щъркели-все още често ги виждаме при нас.Само,че са по-потайни и не гнездят по селата.Прекрасни птици!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 18, 2011 9:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
Хубава разходка...Радвам се и за помощничката ти,дето пуска рибите обратно-да ти е жива и здрава,добре я учиш,ще гледа на нещата по различен начин.Поздрави!

_________________
Винаги можеш да направиш още една крачка нагоре!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 18, 2011 10:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 03, 2010 12:42 pm
Мнения: 25
Местоположение: София
Страхотен излет. Красиви снимки!
Благодаря! Поздрави!
<occasion
<you-rock


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 18, 2011 10:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Здрасти Соте,
Евала за излетите. \:D/
Имам един колега от Монтана и от доста време ме кани на гости и риболов в Монтанско.
Като видях снимките на Огоста и рибоците, определено тази година ще му отида на гости.
Поздрави!

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 19, 2011 6:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Валери написа:
Хубава разходка...Радвам се и за помощничката ти,дето пуска рибите обратно-да ти е жива и здрава,добре я учиш,ще гледа на нещата по различен начин.Поздрави!

Племенничка ми е помощничката O:) ...много умно хлапе...беше много щастлива че пуснахме всички риби, дори и сомчетата дето баща и хвана на Дунава!!! O:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 19, 2011 2:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Здрасти Sote.
Страхотен излет сте си спретнали.
Три години съм ходил на Огоста на Хайредин и съм много доволен от реката и риболова.
Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 20, 2011 7:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 11:13 am
Мнения: 14
Сотеее Соте ... никой не е изгонил рибите .. избЕгали са \:D/ четат явно форуми :-k са и тия на Струма стягат куфарите :-"

ДругиО път като ходиш нЕкаде - не давай инфо че кой знае докъде е стигнала еволюцията при тЕх 8-[

Майтап ! Пожелавам ти още много подобни излети

Ей тука една офталмологична таблица специално за мухари .... да си преглеждаш очите от време на време :smt039

Изображение

_________________
Плуването удължава живота ;)Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 20, 2011 5:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 3:04 pm
Мнения: 148
Местоположение: Перник
Хубави места с хубави рибки. Какво повече ти трябва?

Поздрави за хубавата разходка!

_________________
We are blessed to be fly fishermen. Few things even come close.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 20, 2011 6:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Прекрасна почивка Сотка.
Поздрави :smt038

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 25, 2011 7:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Соте, здрасти бате!! Разплака ми душата, тъй да знаеш =D> =D> .....Колко лета минаха по тоя хубав край 8-[ 8-[ .......Благодарско за споделените красоти!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 7:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Bate Raiko написа:
Соте, здрасти бате!! Разплака ми душата, тъй да знаеш =D> =D> .....Колко лета минаха по тоя хубав край 8-[ 8-[ .......Благодарско за споделените красоти!!

Ех Бате Райко...отдавна ходя по тоя край...но за пръв път го пробвам с мухарката...да знаеш баце че ще го сънувам дълго този излет!!!
Поздрави и на теб и ти пожелавам подобни превижявания!!! O:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 7:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Аз обещах септември да ида на гости във Видин и оттам - на Рациария! Дано да мога и да имам твоите изживявания!!!
Поздрави за репортажа!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 10:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет отново.
Последните три дни се отнесох отново по тези места.
Щура работа... да търся кляна по северозапада. :D
Сушата по този край се беше отразила яко и на реките.. близо два месеца не е капнала капка дъжд.
Имаше доста опожарени места..
Първият ден се отправихме към Лом.. целта ми беше устието на река Лом към Дунава... за съжаление беше жалка картинка... реката пресъхнала яко... Дунав се беше оттеглил навътре поне сто метра.

Изображение

Изображение

Изображение

Опънах си мухарката и предизвиках шок сред рибарите. :D
Естествено нямах никви шансове нещо да докопам... повърхността на водата гладка като стъкло.. риби хранещи се отгоре нямаше.. но поне си помятах на воля... моите хора уловиха няколко таранки и куп попчета на цръвици... но за това няма да говоря.
Риби там не фанах но поне фотки мога да ви предложа....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На връщане от Лом поспряхме на Цибрица... положението и там не беше никак розово... почти пресъхнала.. от митичните голями риби немаше и помен... само цаци се закачаха... но пък имаше места които със сигурност държат големите риби, друг е въпроса че нищо не можах да докопам.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Стигнах и до устието на Цибрица при Дунава... красиво място но почти без вода...

Изображение

Изображение

Тръгнах нагоре по течението... излизаха само дребосъци...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Увериха ме че по тези места излиза щука... но оскъдното време не ме остави да проверя... за двата часа прекарани по реката се уловиха десетина кленчета... в по дълбоките вирчета предизвиках вниманието и на по едри рибета, но само си поиграха с мухите и толкоз.
Последният ден ми остана време отново да посетя Огоста при Манастирище.
Реката кристално бистра и ледено студена....
Образувал се е остров... левият ръкав тече спокоен.. водата с много растителност и места точно като за кляна.
От рибите дето се ловяха лани, нямаше и помен.... там където нещо беше активно, осново лежеше на брега... за двата часа прекарани там се уловиха няколко рибета.
Местата обаче предполагат да има доста риба... но ледената вода май ги беше гипсирала.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Може би вечерните часове да са по добри.. но при тежките маси дето ме очакваха... нямаше кой да стои. :D
Като мухи експериментирах както с малки, така и с големите монстери... накрая минах на нимфи... на нимфа се улови едно малко попче влязло вероятно от Дунава.
Някоя фотка и така наречената Златия.

Изображение

Изображение

И накрая ще завърша с някоя фотка от Дунав...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

По тези места отново ще се върна... просто си заслужават тръпката...
Тежките терени по черните пътища, успешно ги преодолявах ей с този звяр... добре че главата още ми стои на раменете. :D

Изображение

Поздрави и наслука на всички ви. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов