Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2011 3:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2006 5:41 pm
Мнения: 784
Местоположение: с. Правда
Аз искам да взема отношение към по стария пост . Става въпрос за рибите в живарника . Няма лошо да се снимат риби "накуп" и после да се пуснат , но замисляте ли се какво става с тия по дребните ... , ще издържат ли до пускането ??? А и аз понякога взимам риби , но само с разрешени размери (по точно много по големи ) , а да снимаш маломерки в живарник си е направо некоректно !!! И аз и Соте и много колеги снимаме маломерки , но не и в живарник !!! Аз не искам да разочаровам новия колега , но нека си има едно на ум !!

Поздрави и наслука !!! :wink:

_________________
http://kefalbg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2011 4:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Markony_RS написа:
Гледам водата е бистра още.Теоретично ,ако ги набараш къде са се групирали,би трябвало да ги избиеш.Предполагам си пробвал мокри мушета и удавени мравчици?

Не само че е бистра ..но и доста плитка.
Повечето рибки се уловиха точно на удавената мравка...инак винаги пробвам и мокри мушета...миналата година се улови и некоя и друга мренка на тях...
Като цяло истината е съвсем друга...реката тази година в този си участък доста се обезриби...причините са както прекалено ниското ниво, така и тарашенето с всевъзможни средства от местните бракониери...картинката е жалка...не съм чул някой да е санкциониран.
Реката доста се поошуми през последните години и дава перфектни възможности за бракониерите...почти на всеки излет срещам такива, необезпокоявано да си ловят както си знаят.
Инспекторите едва ли ще нагазят във водата за да видят за какво става дума..доколкото знам нагоре между Земен и Раждавица е още по зле...но май доста се отклоних от темата!!!

То и аз съм си доста начинаещ мухар и сигурно доста възможности изпускам..все пак от две три години съм с мухарката...но пък риболовци с доста опит по тези места, масово се оплакват от липсата на риби.
Така се получава щом всеки масово прибира всичко дето се улови...това да видя някой да върне улова обратно...такива хора се броят на пръстите на ръката ми ..като и те списват тук.
Ако така продължава.. догодина няма да остане нищо за ловене...жалко е но е факт.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2011 4:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 8:13 pm
Мнения: 24
Да ползвам терена и азе за нашия отчет ...


Положението същото като при Сотето, навихме доста километри напред назад, никъде нищо. Времето леко хладно с наченки да се покаже слънчо. Е показа се на обяд точно когато бяхме уж на правилното място. Докато аз газех с прилично студената вода в търсене на по-дълбок вир Нели напипа дребосъците в едни плиткажи и гол след гол... За около час , час и половина дръпна 15 рибки, според зависи от това как кълвеше. През това време , аз разузнавах ... къде и какво. Е ... никъде нищо, залових едно две рибета не помня колко, може и едно да беше ама ... таа кой каза, че по това време немало кленове ... :-"

Нели влете е тука :

Изображение

Изображение

намества си очилата, за да ги вижда по-добре :

Изображение

и резултатите не закъсняха :

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Аз го раздавах фотограф, ни ... кой не мое да лови, ще снима ...

Изображение

Изображение

Писна ми със снимките, не за това съм там, тръгнах на разузнаване, а Нели само се кефи :

Изображение Изображение

Изображение

Изображение


Те го и моя , д'звер страшен е , едвам го удържах !

Изображение

Срам ! Ма нищо, дано да задържи времето, че имам да им връщам...

Поздрави !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2011 4:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
sote-full написа:
Markony_RS написа:
Гледам водата е бистра още.Теоретично ,ако ги набараш къде са се групирали,би трябвало да ги избиеш.Предполагам си пробвал мокри мушета и удавени мравчици?

Не само че е бистра ..но и доста плитка.
Повечето рибки се уловиха точно на удавената мравка...инак винаги пробвам и мокри мушета...миналата година се улови и некоя и друга мренка на тях...
Като цяло истината е съвсем друга...реката тази година в този си участък доста се обезриби...причините са както прекалено ниското ниво, така и тарашенето с всевъзможни средства от местните бракониери...картинката е жалка...не съм чул някой да е санкциониран.
Реката доста се поошуми през последните години и дава перфектни възможности за бракониерите...почти на всеки излет срещам такива, необезпокоявано да си ловят както си знаят.
Инспекторите едва ли ще нагазят във водата за да видят за какво става дума..доколкото знам нагоре между Земен и Раждавица е още по зле...но май доста се отклоних от темата!!!

То и аз съм си доста начинаещ мухар и сигурно доста възможности изпускам..все пак от две три години съм с мухарката...но пък риболовци с доста опит по тези места, масово се оплакват от липсата на риби.
Така се получава щом всеки масово прибира всичко дето се улови...това да видя някой да върне улова обратно...такива хора се броят на пръстите на ръката ми ..като и те списват тук.
Ако така продължава.. догодина няма да остане нищо за ловене...жалко е но е факт.


Знам.Това му трябва на българина.Да изчезне рибата ,после да пресъхне реката.Ще докарат водоноски и после ще почнат да мислят как да пуснат попови лъжички вътре .че да ядем жаби кат италианците.НЕМА да се ядосвам,оставам си оптимист...

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Пон Ное 07, 2011 10:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет на всички.
Сезона позамря..не ми се иска но е факт...но пък това не можа да ме спре да пообиколя любимите си места.
В събота към 11 сутринта бях на позиция нисък старт..но пък като видях мъгливата обстановка се отчаях напълно...температура на въздуха нула градуса...

Изображение

Изображение

Малко след обяда обаче мъглата рязко изчезна..позатопли се и друго не ми трябваше..директно бях вече нагазил в ледените води на Струма.
Наличие на живот нямаше..дори жабчетата се бяха изпокрили..за кляна..щеше да е чудо ако се беше мернал някъде..тук там в малките заливчета се мяркаха по две три рибенца ..излязли да се понагреят като за последно.
Нивото на реката беше с почти летните си стойности...и започнах всякакви схеми и примамки от кутията белким стане чудо...да ама нъцки..три часа обикалях като щур...но пък не бях единствен..имаше и други рибари дето клечаха с надежда нещо да убодат.
Ето и фотките дето ги направих...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тъкмо бях решил че вече съм се предал пред капото..и стана чудото...

Изображение

Изображение

Сякаш камък ми падна от сърцето :D ..имах чувството че съм изпълнил мисията си..
Точно след пет минути дойде и следващият малчуган..да се запознае с мен!!! :D
И двете кленчета се уловиха на черната ми мравчица.

Изображение

Изображение

Това беше...тръгнах си удовлетворен от няколкото часа обикаляне..колкото и да не ми се ще..май приключих мухаренето за тази година..оставам с надеждата че следващият сезон ще бъде по добър от изминалия!!!
То и на кляновете им писна от мен, да ги замервам цяло лято!!! :D
Отдавам се с пълна сила на виното,пръжките и киселото зеле...макар че още е благо виното.. ми светна пред очите като слънчевия съботен следобяд!!!
Зазимих се и аз кат кляна.
Наздраве колеги!!! <occasion

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов