Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 7:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 25, 2011 10:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Браво!
Истинска красавица. \:D/

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Сря Окт 05, 2011 7:29 pm 
Соте, сори, не реших да използвам малко твоята тема за река Струма за да споделя малко снимки и видео от изминалите няколко месеца.
Това видео и следващите снимки са правени на място, на което ходих 4 пъти и всеки път имаше слука.
Ето линк към видеото, предварително се извинявам за качеството.
http://www.youtube.com/watch?v=8TtqGYtc8Lk
и малко снимки от направените излети:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
а тука с колегата Сергиев, който също добре се представи,жалко че времето не даде възможност да стоима в рекета повече от половин час (гръмотевици)
Изображение
ето и видеото в което Сергиев се разписа:
http://www.youtube.com/watch?v=G8iDmiYvoJw
резултат от следващ излет:
Изображение
и най-пресния от изминалата събота:
..първо снимките:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
а сега и малко видео.
http://www.youtube.com/watch?v=7Yg6bNWqcAM
http://www.youtube.com/watch?v=FS1AzH-5kqM
http://www.youtube.com/watch?v=l-VtSLt2x5c
http://www.youtube.com/watch?v=rV93J9pMm7I
http://www.youtube.com/watch?v=tEXDjUlHaAk
http://www.youtube.com/watch?v=HhCWv5Lry3g
http://www.youtube.com/watch?v=88O4x9fMZNE
на последния излет направих 30 бройки за около час - два.
http://www.youtube.com/watch?v=Bkidio3u3us
http://www.youtube.com/watch?v=m22Te1gsiAs
Да се надяваме, че това няма да е всичко, и в събота времето да е благоприятно за още един излет.


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Чет Окт 06, 2011 11:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
crystal написа:
Ще използвам темата на Соте,че да не отварям нова =D>

Ах Илиянски... къде я извади таз красавица бре :smt038 ....чудесна е...браво!!!! \:D/

hadjievvv написа:
Соте, сори, не реших да използвам малко твоята тема за река Струма за да споделя малко снимки и видео от изминалите няколко месеца.

Страхотни сте с колегата Сергиев...красиви са местата дето сте били...за снимките нямам думи!!! \:D/

Между другото.. темата може да я използва всеки който пожелае...нарочно съм я озаглавил само като Струма..така и Струмската бригада ще се отличава!!!! :wink:
Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Чет Окт 06, 2011 1:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет на всички ...ще се опитам да споделя похожденията си през последните две, три седмици.
Обиколих доста района...мога да кажа че нямаше ден в който да не отделя два три часа по реката...нивото беше отчайващо, но все пак имаше и добри дни.
Впечатлен от Илянчо и един негов убавец дето го е постнал по назад в темата, та реших непременно да проверя мястото...е как кацнах там така и ме заваля...от една страна се зарадвах страшно че нивото ще се подобри ...но от друга бях ядосан че ще си остана капо...но пък не се отказах и упорито сменях муха след муха докато напипах имитацията на ручейник...та ето какво се получи в дъжда...

Изображение

Изображение

Изображение

Уловиха се още няколко по малки рибета..честно ви казвам изненадах се доста в дъжда...но пък бях повече от доволен...предполагам обаче че това е оборотното рибе на това място...демек за закъсали кат мен в този момент!!!
Та след дъжда следващите два три дни нивото действително се покачи..риболова тръгна с пълна сила..имаше всякакви изненади в мътилежа.
С Ванката от Манията също направихме един излет..тамън се беше сдобил с ново пръчле...ей, и този пич го развалихме...подлъзна се момчето с мухарлъка и туй то...ся да му мисли!!!! =D>

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ей го и Ванката...

Изображение

Изображение

А така се окупира брега покрай Копиловци..незнам защо, но предпочитах тези места...постоянно ме изненадваха...жалко че безводието направи риболова направо трагичен...но покрай Копиловци все излизаше по нещичко.

Изображение

Разбира се не се отказвах и от местата покрай Шишиковци...макар че и тези места си имаха своето очарование.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Те така ме улови жената...неподготвен...абе истински манИкен..

Изображение

Изображение

Поглед и към Драговищица...

Изображение

Изображение

Реши моята фотографка че задължително требе да погледа и поснима от моста за Шипочано...

Изображение

Изображение

Красота...а лично предният ден бях под моста и освен един дребосък, нищо друго не се улови...кляна ме усети веднага щом докоснах водата и те така нищо не се получи.
Обаче кат стоях отгоре на моста и ги гледам едни торпили как бавно и спокойно си плувкат насам натам...ееее, не се сдържах и реших да им спретна въздушна атака на убавците :D ... докато се усетих.. с едно лекинко подаване изотгоре..и стана те това...

Изображение

Изображение

Улови се и втори екземпляр по същата схема...зорлем ги извадих и двата..за трети опит вече не ставаше, щото така се разпляскаха че нямаше смисъл.
Все ми се въртеше у главата как ли ще посетя Раждавица...та един ден и отделих специално внимание...стоях си до помпената станция под селото и докато се усетя вече бях около два три километра над селото...някъде между първите тунели.
Разкош ви казвам..прекрасна пъстървова дестинация..но пък аз не съм дорасъл да ги преследвам още..затова си гонех кляна...въобще не липсваше по тези места.
Красивите камъни с всевъзможни размери бяха осеяли дъното на реката.
Беше изключително опасно да се гази.. между камъните имаше цели ями изровени от водата...въпреки че уж малкото вода ми даде възможност да се поразходя по тях, но си признавам че се оказах напълно неподготвен за тези места.
Все пак улових и некое рибе там..но пък не успях да илъжа некой от големците дет се стрелкаха покрай мен..може би прекалено бистрата вода ги плашеше.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И така се пуснах надолу по течението..не пропуснах удобно място за замятане...естествено вятъра този ден ме следваше по петите...но пък освен дребосъци нищо съществено не излезе.
Малко преди да достигна моста на Раждавица се натъкнах ей на тази мила картинка насред Струма!!!

Изображение

Изображение

Изображение

Те таквиз рибета излизаха до моста...но пък от моста надолу си беше пълна трагедия.

Изображение

Изображение

Изображение

И таквиз убости имаше на самия бряг на реката.

Изображение

Изображение

Изображение

От това място надолу пръскачите ме следваха неотлъчно..почти всяко мятане си беше закачен пръскач...е тук там се показваше и по някое заблудено кленче.

Изображение

Изображение

Изображение

И така до помпената станция...на това място се виждаха големи пляскания на риби..но пък беше невъзможно, поне за мен да се достигне до водата...прекалено сложен терен.

Изображение

Изображение

Толкоз от Раждавица...последните два три дни ги отдадох на Копиловци и не сбърках...въпреки че кляна доста поизчезна, все пак имаше и радости дет си заслужаваха...водата обаче стана прекалено студена и на обичайните досега места просто рибата беше изчезнала...но има още надежда.

Изображение

Изображение

Изображение

Та толкоз от мен..дано не съм досадил с дългият си репортаж.
Поздрави на всички. :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Чет Окт 06, 2011 6:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 12:13 pm
Мнения: 144
Местоположение: Ловеч
Направо ви завиждам.
Тук, в Северна България направо си загиваме от суша и маловодие.
Молим се господ да даде дъжд, за де се порадваме и ние на такава слука.Въпреки това, упорстваме и да ви кажа не оставаме капо!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Чет Окт 06, 2011 7:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Молодци....направо ви завидих, па макар и благородно :D :D !! Страхотни излети сте спретнали по Струмата!! Поздрави на всички, споделили емоциите си по хубавата река!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Чет Окт 06, 2011 7:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Браво пичове! \:D/

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Съб Окт 08, 2011 6:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 6:01 pm
Мнения: 45
Местоположение: София
Изображение

Къпал съм се в този вир,ееееех.
Прекрасни излети правиш колега.
Поздрави

_________________
Вземете само спомени,оставете само стъпки.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Съб Окт 08, 2011 7:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 12:14 pm
Мнения: 495
Местоположение: SOFIA
Мале адаш, вземи разчисти тука много месо се насабра!!!!
Тази тема може да се прекръсти на месарски драми.

:smt064 :smt120

_________________
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Съб Окт 08, 2011 8:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Цитат:
Ах Илиянски... къде я извади таз красавица бре :smt038 ....чудесна е...браво!!!! \:D/

Изображение
На тази снимка в най-дясно.Под водата има буни(големи циментови блокове).
Самият бент се е спукал и водата минава под него,и отдолу се е изровил,а именно там се крият.Както ти бях казал по телефона,под бента се крият огромни риби,които се показват за миг и веднага се пребират.
Поздрави на теб и на Ванката за хубавият излет,и красивите снимки.

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 1:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет на всички.
Ех...не ми се ще да оставя лятото зад гърба си, но....въпреки че навсякъде тръбеха прогнозата за времето...ама пък доде не видя, ич не им вервам..та у събота до обяд времето беше почти готино.. и къде да ида освем на реката.
Едно затишие цареше..една идилия дет ме изпълни с оптимизъм...да да.. но не съвсем!!!!
Рибите ми се подиграха тотално...сменях муха след муха...всяко подаване обаче стриктно се отчиташе от мерни кленчета...по движението на водата си личеше и присъствието на по големшки..но си беше пълен бъзик с моята особа. ](*,)
Накрая се изнервих че не щат да взимат..само се местех от бързея към по тихите местенца и обратно, белким нещо се промени...накрая се подлъга едно невръстно рибе...

Изображение

Изображение

В това бързейче се позастоях повечко...имаше плахи отчитания, но пък в бързеите винаги съм имал все добри спомени..и този път не ме подведе...

Изображение

Та дотук с убостите...раздуха се зверски...застудя...но тъпо и упорито продължавах да се боря с кастинга ...

Изображение

Рибата се покри тотално....накрая се изсипа точно както си го казаха в прогнозата...

Изображение

Повисях още половин час под дъжда...отчасти ядосан...но какво пък..природата си знае работата..имаше нужда от дъжд, че реката си беше пред пресъхване..поне за следващия път се надявам на по добро време и ниво на водата.
Бях и доволен че не останах капо...неделята беше обречена...като видях и планината побеляла...петте градуса на термометъра и лекото ръмене съвсем ме отказаха от опити.
По пътя за София поне ясно си личеше като преминавах по мостовете над реката че е повишено нивото..със замътен цвят.
Дано имаме още хубави дни..не ми се ще да приключи толкоз набързо сезона!!!
Поздрави на всички ви. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 1:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Евалата Соти \:D/ \:D/ .Другият път ако отидеш пробвай на мокра,може да е по-резултатно.
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 2:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
crystal написа:
Евалата Соти \:D/ \:D/ .Другият път ако отидеш пробвай на мокра,може да е по-резултатно.
Поздрави


Мислиш ли че не ги пробвах...а пък кат се сетя за мрените от лани, чак изтръпвам...но явно толкоз си мога Илянчо...здраве да е само.. нема да се даваме до последно!!!! :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 7:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Браво, Соте. Абе тебе не те плаши нищо, ни вятър,ни дъжд дори камъни да падат ти си там. <winers


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 7:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Поздрави!!! :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов