Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:57 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: МммммАрица!
МнениеПубликувано на: Пон Юли 25, 2011 10:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Чудех се след тия красиви репортажи напоследък дали да "цапам" форума, но така и така ще се видим с някои от вас и ще им разкажа - я по добре да си призная, че ще излезе, че се крия!

След дългите и изнурителни 4-5 "трудови" уикенда дойде ред и аз да си почина един ден и да се видя с едно вече почти "испанско" семейство Долнобанци...
Тоя край ми е любим - не крия, че имам някаква много странна вътрешна потребност да ида понякога там, да видя тия обикновени и НОРМАЛНИ (за разлика от нас) хора и тяхното спокойствие и гостоприемство! Повечето ми познати там са ме изненадвали искрено, понеже изначално са създавали впечатление да са брутални и крайни експлоататори на природата, а после без изключение са ме убеждавали, че съзнават какво жизненоважно нещо е планината им да е чиста и опазена... И да я пазят войнствено! Родени туристи, те винаги ме предизвикват да се строша от ходене, но аз хич не смея да повторя студентските си подвизи отпреди 20г.! Ама знае ли човек... :-k
След особено важното за семейния мир и просперитет църковно мероприятие в събота вечер полято подобаващо в последствие( докъм 1...), неделята ме пошляпна по бузката точно в 5:59!!! Едно време се чудех как тате (RIP) ставаше без часовник толкова точно за риба - ето, че и аз почнах... \:D/
С нетърпение се засилих към Марица, но маловодието беше отчайващо!
Изображение
Умората от последните 5-6 седмици ме отказа от катерене над Радуил ( но не задълго, ОБЕЩАВАМ!) и отпраших към село Костенец!
Ядец - Чавча беше по-малка от Перловец при Графа!

К'во, к'во - к'во да правя? Ами да взема да закръгя километрите на 200 000 ( ейиии, голямо събитие беше, щях да се размажа челно докато снимах клип на туй чудо!) и да видя как е реката около с.Габровица!
Речено - сторено! Бързо стигнах и без замисляне и оглед бях долу, екипиран по манИкенски! Походих, разгледах и се спрях при едно вирче с много чисто дъно на което, в бистрата вода, се виждаха стотици дребосъци! Беше зашеметяващо да видя как при подаване се нахвърлят по 4-5-6 на мухата и се борят кой да я нагълта! 20-тина минути загрявак с "бебетата" и се покачих 10 метра нагоре в малко по-дълбокото (40-50 см)! И веднага дойдоха по-едрите батковци
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За съжаление размерите на вира не предполагаха наличието на "тупалки", но и двата около 30-те, които тестваха тоягата си бяха емоция...
Спуснах се надолу по реката към един много обширен и твърде дълбок и бавен вир, но там също не успях да съблазня нещо трофейно - дали заради двамата местни въоръжени с блесни колеги, дали проато поради неумение - знам ли... 8-[
Е - дребосъците ме изядоха - поне 10-12 парчета се "обесиха", но едвам дочаках и по-едрите да проявят интерес

Изображение

Изображение

Изображение

Тоя последния го пускам да видите колко лакомо взимаха гадовете!
После - телефонът ядно зазвъня и тури край на нирваната ми, макар да я замени с друга такава (ако не смятаме 4 километровото "офроуд" трасе и плачът на шарнирите, преди да стигнем до заветното място, а и за да се върнем от него)!!! Ако си мислите, че янките са измислили пикника и барбекюто - ГРЕШИТЕ! Това е древна Долнобанска традиция наречена простичко "чушка-пръжка" и предаваща се от векове сред местните жители-еколози! Има даже скални рисунки на аборигени палещи огън и нижещи на шиш тотемните елементи на ритуала... <occasion Всичко беще една безкрайна жизнерадостна врява и суетня около свещения огън и ароматните му продукти!

Изображение

Имаше и спорт, и приложна физика (варене на вода в пластмасова чаша на жар!!!), и педагогика! И нови запознанства - с един агент от Радуил, който има рибарник - Боян!
Абе с две думи - "чушка-пръжка"!
Имаше даже дъжд и Дъга, за да е пълно разнообразиет в този прекрасен ден!
Изображение
Хайде - Лека! И като се кача по Ибъра другия месец пак ще пиша!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: МммммАрица!
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 7:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет приятелче!!!
Много забавен разказ =D> ...кефа се винаги на такива непринудени и пълни с изненада излети...най важното е че душата е пълна!!!! O:)
Красиви места...поздрави и нема да се предаваме както казва батето!!!! \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: МммммАрица!
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 10:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ахааа...палвнико малък \:D/ \:D/ \:D/ !! Ванка, благодарско за ведрия рипорт \:D/ \:D/ !! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: МммммАрица!
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 10:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 8:20 pm
Мнения: 124
Местоположение: София
Екстра си си починал.............а и рибарското(мухарското) чувство си възбудил доволно....браво........и аз много харесвам този край и имам познати там ама незнам кога ще се замъкна - (когато ми върнат книжката) :)

_________________
Поздрави chipsi


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: МммммАрица!
МнениеПубликувано на: Чет Юли 28, 2011 9:00 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Иване, на Ибър гледай да се качиш поне над второто водохващане. С по-внимателно каране можеш да го стигнеш и с кола, иначе е около 1 час път от селото. Пък после да пуснеш снимки, че тези места си заслужава да се видят. Успех!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: МммммАрица!
МнениеПубликувано на: Пет Юли 29, 2011 9:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Ники, както писах успях да се запозная с Боян от Радуил и човека, като РИБОВЪДЕЦ ми даде подробна информация, като на приятел за Ибър "от - до"! Само дето карта с детайли не ми драсна... O:) Много готин пич, с удоволствие ще им помагам за зарибителните им мероприятия! Сега са зарибявали с около 5-6000 американки ( :-s ) - само такива развъжда...
Все пак е някаква риба!
Разказа и интересни неща за езерата "горе", но за това - друг път...

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: МммммАрица!
МнениеПубликувано на: Чет Авг 23, 2012 9:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
И тази година се "възстановявах" в региона на Костенец и беше супер приятно за изтерзаната ми от селящината на столицата душа...
Марица беше още по-ниска, въпреки че в началото валя половин ден: всичко се "изтече" за около 8-9 часа... :( Сушата е уникална - преди всяка седмица стрижехме трева по 20-30 см, сега като отдидохме всичко беше изсъхнало и едва след тридневно "давене" се посъвзе ...
Костенския водопад беше около 15 см. широк ](*,) , Ибър е малко по-голям от Перловец при Графа ( е - в участъка над 1500м. е двойно по-голям, но пак е маловоден спрямо това което съм гледал на снимки!).
Марица под Габровица ми предложи изненадващо еднакви по размер, но достатъчно големи (около 30-те) кефали, които превърнаха излетите във веселба - имах си и публика, в лицето на един местен рибар, който все се бъзикаше, че му показвам едни и същи снимки, ама размисли :wink: - беше много приятно може би и поради факта, че времето бе прохладно! Отначало ме мързеше да снимам, щото всичко бе в стил "гол след гол" между 10:00 и 12:30 и не исках да се мотам с глупости, но един ден реших да си запазя и малко спомени за зимата, така че ще кача и малко снимки... Странно поведение, като се има предвид, че местата бяха сенчести и прохладни, слънцето не влияеше по никакъв начин и очаквах да има активност и след обяд! Само последния ден на свечеряване (щото тогава отидохме след бирата!) имаше някаква активност, но слаба на фона на "закуската" всеки ден!
На Стара река (Чавча), под водопада имах единична слука, която отказа да бъде снимана - нали Лъчо ми показа как да правя "арт-снимки" и аз реших да се правя на фотограф :D - изпуснах я и се откачи и отплува... Прекрасна балканка (макар аз да очаквах американки с каквито е зарибено под водопада!), около 26-27 см., с много тъмна окраска и красиви якри червени петна, просто ме е яд затова, че не можах да я снимам! Интересна беше атаката - прекоси триметров вир по диагонал, за да сграбчи нимфата преди другите! А "другите" след това два часа не пожелаха да ми обърнат внимание, въпреки, че бяха над 10 броя!!!! Имаше една поне 30 см.!!! Да не повярва човек в тая ниска вода и предвид отпадните води на хотел "Езерото" и околните заведения...
На Ибър бях турист тоя път, нямаше как, но ми направи впечатление спадналото ниво спрямо юли! Подплаших доволно количество дребосъци и не срещнахме никакви хора - нито местни, нито други будали като нас...
На езерата около връх Ибър е някаква вакханалия - няма забрани, няма ред, няма горски - всички са бракониери и не им пука!!!!
Диваци сме и това е.... ](*,)

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: МммммАрица!
МнениеПубликувано на: Чет Авг 23, 2012 10:25 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Браво, важното е, че ходиш, и си изкарал добре.
Поздрави!!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: МммммАрица!
МнениеПубликувано на: Чет Авг 23, 2012 10:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Малко снимки:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Такиви ми ти ралти..

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: МммммАрица!
МнениеПубликувано на: Пет Авг 24, 2012 7:01 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Ей Ванка :smt038 .... добре си прекарал времето си.
Достатъчен е факта да си по красиви места.. че какво повече ни трябва.
Сушата тази година е невероятна, дано есента се окаже по влажна.... Марица още преди два месеца си беше доста попресъхнала, представям си я сега.
Отново чудесен рипорт и хубави снимки. :smt038
Поздрави. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов