Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 5:18 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Авг 08, 2011 8:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!! Вчера със сина решихме да нападнем река Искър преди вливането и в язовира. Мястото е известно като вилна зона "Мечката". Условно си разделихме реката, като той хвана по течението към устието на язовира, а аз тръгнах нагоре. Тайната ми мисъл бе да преслушам освен реката и два малки гьола, разположени зад кариерата. Имах някакви смътни спомени, че навремето някой разправяше за йедри кефали тамка \:D/. Още с пристигането направих две бързи фотки на предстоящите за облавяне участъци:

Изображение

Изображение

И така докато си фоткам изведнъж в кадър се появява една снажна фигура \:D/ :

Изображение

Викам аз с гръмовен глас - Ей, кой си ти ве, я се представи бързо или излизай от ряката веднага и давай мухарката \:D/!!
Оказа се, че молодеца е небезизвестния ви "Хариус" - Гената от Бент!! Рече ми, че излиза предимно дребосък, аз му викнах отгоре, че хващам срещу течението и заръчах на сина като слезе долу да му праща много здраве...Разбира се, синът не изпълнил заръката ми #-o ...
Тръгнах аз по участъка и се хванах за главата - то палатки, дюшеци, одеала, сутрешни огньове, неадекватни физиономии......абе спокойно можеше да мине за сцена " Разсъмване над Онгъла", "Прабългари се будят след тежка нощ" и т.н. и т.н. Набързо подминах тези "звездни клъстъри", монтирах една дребна муха от еленова козина и нагазих в първото удобно място:

Изображение

Изображение

Не се заблуждавайте от втората снимка - това не е огромен вир, а огромна плитчина с дълбочина около десет сантиметра. Резултатите не закъсняха:

Изображение

Изображение

Гената излезе прав - всички арестувани кленчета бяха е в тоя пубертетски размер - педа и зорлем отгоре :-k . Радостният момент бе, че реката е много красива, чиста и ври от живот - накъдето и да погледне човек се виждаха големи ята от клендурковци!! Ето и още малко фотки от тази добра дестинация за софийските рибари:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Постепенно слънцето напече и реших, че е време да пробвам двата малки водоема. За съжаление и те се оказаха пълни с дребни кефали, поради което тръгнах надолу. Вдигналото се слънце даваше отлична видимост на това, което се "случва" в реката - виждаха се сравнително хубави риби около 35-40 санта, които се държаха в плитките бързеи и по никакъв начин на атакуваха мухата, дори и "правеха място" да мине.... За съжаление нямах в кутишката си мокри мухи - може би на изтичане с мокра муха щеше да има добър резултат...... Всъщност другата ми идея беше да обловя и самото устие на язовира - втока не реката и плитчините, които се падат в дясно от вливането:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Реката не показа никакви признаци на живот, а плитчините бяха много мътни от излезлия насрещен вятър. И ако нагоре по реката сцените бяха достойни за таланта на Людмил Стайков, то тук обстановката подхождаше за "Калигула - ново начало" или нещо от тоя сорт - просто ви е бедна фантазията какви лагери са направени - с огради, алармени системи от тенекийки, въженца, тоалетни, импровизирани бани и каквото друго можете и не можете да си представите!!! В тоя момент се появи и сина с натъжена физиономия - освен с един костуряга и няколко почуквания, блесната не се отчела с нищо съществено....
След бърз анализ на оперативната обстановка реших да завършим тоя ден с посещение на Алино - никога не съм ходил на тоя водоем, а съм чувал хубави неща да него. Натоварихме се и след полвин час акостирахме. Таман слизам от колата и от една Джи класа се разтоварва Стани Мънков - Охооо, дупе чипано, яла да те види бат ти Райка!! Убостникът беше дошъл с приятели на пикник и не беше много подходящо да вадя фотото....Разменихме няколко приказки и се сурнахме надолу....Язовирът много ми хареса, чист и удобен за обхождане, независимо, че беше много изпуснат:

Изображение

И тук се разхождаха орди дребни клендурковци, които кълвяха като за последно:

Изображение

Изображение

Синът оправи настроението, щото арестува няколко дребни щучлета и една хубавица около килото. И в заключение на тоя репортаж - ползваното оружие! Това е последната ми придобивка - деветка Лайт Лайн на Фирмата. Страхотна въдица, която може всичко - и да положи отлично шнура в краката ви и да го "прати" на двадесет метра със същия финес....Ето фотки:

Изображение

Изображение

Изображение

Момци...толкоз от бат ви Райко!! Поздрави на всички!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 08, 2011 9:15 am 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 6:03 pm
Мнения: 78
Местоположение: София
Ехееее...Бат Райка, не можахме да побъбрим но здраве да е дет се вика <occasion
По-надолу, малко след вливането на Палакарията, ги набарах и имаше нещо като наказателна акция, но за съжаление по-голям от 24-25 см. не излезе.
Интересно е да отбележа, че доста от рибите се хванаха на много бързи и резки придърпвания, като мухата е удавена. Все едно ловях на стример. Моят приятел хвана и на спининг някакви риби.
И както ти казваш: кипеше от живот. Накъдето и да се обърнех виждах милиони кленчета между 10 и 20 см.
Към обяд започнаха да приижда всякакви моржове със половинките и чаветата си, естествено запалииха скари и стана страшно. Реших, че е време да си биеме камшика и те така.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 08, 2011 11:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 4:08 pm
Мнения: 102
Местоположение: Самоков
Поздравления, Бате Райко. През седмицата се поразходих и аз по същия маршрут. Успехът общо взето беше като твоя. Във вливането на реката в язовира нищо, а на горе (малко под "голямата плитчина") хванах доста кленчета, като предимно бяха с малки размери.

П.С: Вчера си мислех да отида пак, но в последния момент се отказах. Жалко, можеше да се засечем.
Поздрави !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 08, 2011 12:19 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Бравос, молодци \:D/ Няма по-хубаво от това, съфорумци да се засекат в действие! Стопля ми се душата..Относно реката- най-доброто място до София-беше..За съжаление, безлюдието и големите кленове останаха в миналото.Като гледам колко хора има по язовири и гори, имам чувството, че сме 20 милиона-а сме една от сравнително рядко населените държави.
Мухарството е хоби, което за съжаление изисква чиста, и слабо посещавана природа- а това е най-големият лукс в днешно време. Същото е положението със спининга..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 08, 2011 12:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Красива и несъмнено чиста река.Това за мен е най-важното.
Поздрави Батка

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 08, 2011 11:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Привет бате Райко. Страхотен излет и както винаги супер фотки.
Като си помисля че и аз бях тръгнал към мечката но колата каза че днеска няма да стане, реши че ще стигне до Герман и нито сантим повече (кошмар) ](*,)
Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 09, 2011 7:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Не съм виждал от години така да гъмжи от живот тази река там. Милиони рибки около и малко под педя има. Хубавото е че има и достатъчно храна така че се надявам да не ги електрифицират есента и зимата. Изгоних аз миналата седмица 3-ма с парашути. Единия щех да го бия пред детето му :smt075. Като са с деца са още по-смели да не се изложат .... Като ме познавате па и аз като се знам, кой знае какъв безумен поглед съм извадил щом тичаха към колата да се спасяват <please Тъпото е че през седмицата няма кой да ги спре, и те просто спират за стръв на път за язовира .... :-( В неделя па аз щех да ям бой щото съм му правил забележка и те така ..... добре че нося шоков пистолет. Ако се наложи аз ше ги електифицирам да видят как е <krivotiq <smile

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 09, 2011 8:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Красиви снимки и свеж репортаж от всички гледни точки – и реката красива, и такъмите и хората убавци!

Поздрави!

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 09, 2011 9:50 am 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Благодаря ти Батка!!! \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 09, 2011 9:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 12:14 pm
Мнения: 495
Местоположение: SOFIA
Еваларка Райко, така увлекателно написан репортажа е приятен за четене.
Инак са ни толко зле реките около София, че не е истина.

_________________
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 10, 2011 12:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Както винаги, прекрасен репортаж Бате!
----------------------
Но виж какво се случва след язовира по реката от днес
Изображение
http://www.btv.bg/az-reporterut/id/12/p ... zmira.html

Нема управия ...

п.с Сори, че в твойта тема, но поне ти ще ме разбереш..

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 10, 2011 6:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, Дооок....направо ми се прирева бате.....Знаеш, че това ми е една от любимите дестинации....Предполагам, че гнаста е изтекла от канала, дето се включва от Горубляне точно около моста на Цариградско. Ако и оная рекичка след моста на Герман е текла бозава.......Няма оправия в кочината и това е....И малкото хубави неща, дето са останали ще им е..м мамицата!

П.С.: СЪВЕТ КЪМ МЛАДЕЖИТЕ - БЯГАЙТЕ ОТТУКА С ТРИСТА В ЧАС, СКЪПИ ПРИЯТЕЛИ!!! БЯГАЙТЕ И СИ ИЗЖИВЕЙТЕ ПЪЛНОЦЕННО ЕДИНСТВЕНИЯ ЖИВОТ!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 10, 2011 8:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 12:14 pm
Мнения: 495
Местоположение: SOFIA
Еххх, дебаа ... много гаден народец сме си и това е. Не ми се коментира.

_________________
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 10, 2011 11:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Какво да коментираме бате, народ без самоуважение сме си и това е...
-------
ето още по случая

Поне има хора дето вдигат глава, но институциите са капсулирани и докато нямат отговорност пред обществото ще е така.
Впрочем това вече е д-вна политика, и стадото вика браво на гьонсуратите...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 10, 2011 4:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мамицата им, МАМИЦАТА ИМ, направо ми идва да строша нещо в къщи ](*,) ](*,) ](*,) ](*,). Осъзнаването на факта, че си безсилен да се противопоставиш на простащината и проклетията, дори и в най-елементарните им проявления, е влудяващо, още повече когато и държавата дебелашки те лъже нагло в очите ](*,) ....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов