Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:21 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Окт 09, 2011 9:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 7:20 pm
Мнения: 165
Местоположение: Пловдив
Напоследък, покрай безкрайните ангажименти и непрекъснато звънящия телефон (тва ша го тресна в земята някой ден), придобих навика едната мухарка да седи постоянно в багажника на колата, а кутията с мухите в раничката. И ако случайно мина покрай река и имам 5 минути, веднага да метна.
Преди десетина дена трябваше да ида служебно до Кирково. Не бях ходил нататък от двайсетина години и ми беше интересно да видя как е Върбица. Мушнах в раницата ДАМ-чето, че няма и 30 санта в сгънато положение.
А Върбица общо взето я няма

Изображение

А имах спомени за доста голяма река. Водата малко и много бистра. По вировете, където се е задържала малко вода гъмжи от дребосък - чаушани и дребни кефалчета. За пръв път ми се случи да видя как рибата се плаши от сянката на шнура. Пак хванах некои дребосък де.

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение

Моста на последната снимка е немски, строен 41 година. Тази година в общината в Кирково получили писмо от фирмата строила моста, че гаранцията му изтича тази година, и че вече не са отговорни за състоянието му. Моста е с едно платно, но видях по него да минава камион возещ голям булдозер.

Вчера тръгнах за село да уреждам много важното за всеки истински мухар оборудване, а именно незаконен казан за ракия. Работа не свърших, то сега е натоварен сезон за този тип екуипмънти, ама за утешение и да не съм валат ми връчиха едно ПВЦ 2 литра и половина, 60 градусова сливова, двойна преварка. За разтривки де, нема ся да я пием... :D
Та в 10 кацнах на моста на Долна Махала. В 12.30 трябваше да съм на друго място, та имах не повече от час и половина за риболов. Реших да го разделя така - 45 минути срещу течението на джапанки, и по обратния път на мокри.
Водата малко, бистра, много дребосък. На малкото по-дълбоки места излязоха и 4-5 по-едри, като този на снимката.
Изображение
Изображение
Изображение

С мократа още не мога да свикна. От 10-тина удара изкарах само един кефал. А ударите бяха добри, направо сгъва пръчката и веднага отпуска. Куката си беше наред, явно аз не мога да реагирам със засечката. Ама риболова с мокра ми е много интересен. Снощи вързах няколко, ей сега ще ги сложа в темата за муховръз, да си кажете мнението.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 09, 2011 11:31 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Браво! :D :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 09, 2011 5:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Като гледам,колега ти си ловил наблизо!Там като продължиш ногоре от моста,има по-хубави места.В по-дълбоките вирове има изненади от кило нагоре.Аз също пробвах на една мокра муха,която бях правил и не съм ползвал .Но се оказа доста уловиста.
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 09, 2011 6:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 7:20 pm
Мнения: 165
Местоположение: Пловдив
ivanvater написа:
Като гледам,колега ти си ловил наблизо!Там като продължиш ногоре от моста,има по-хубави места.


За съжаление имах не повече от половин час за риболов. Имам прекрасни спомени от тази река, само че от преди 25 години. Един въпрос - когато се качи водата, рибата може ли да се качва от Студен кладенец или стига само до бента на Момчилград ?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 09, 2011 9:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Здравей,Георги.Наистина риболова на мокра муха е много интересен.
И аз не го практикувам кой знае колко,но знам,че губя много.
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 6:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Цитат:
Един въпрос - когато се качи водата, рибата може ли да се качва от Студен кладенец или стига само до бента на Момчилград ?


Когато пролет е пълноводна реката,рибата излиза нагоре.За съжаление има бент,до с Пресека,който не може да преодолее.Но въпреки всичко,тази година ми прави впечатление,че има доста риба,и реката не тинясва много.
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 1:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Готини и красиви места...чудесен излет си спретнал...фотките са супер!!! \:D/
Поздрави. :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 2:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Нека не забравяме,че именно на мокра муха се е ловило за пръв път с мухарка! \:D/
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов