Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 118 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Струма 2012
МнениеПубликувано на: Пет Ное 16, 2012 11:51 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Привет на всички!
В събота се разходих по любимите си места в земенското дефиле. Хванах само 6 дребосъчета между 10 и 15 см. Не счетох за нужно да губя време да ги снимам, надявайки се да снимам дядо им но уви :( останах си само с нядеждата. Все още съм подвластен на емоциите тъй като от скоро се запалих по този риболов и гледам всяка свободна минутка да съм на реката. Но май вече хладното време ще поохлади ентусиазма ми.
Поздрави инаслука на всички!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2012
МнениеПубликувано на: Пет Ное 16, 2012 2:39 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Няма лош излет, след като си на реката, а не в къщи :D \:D/
Поздрав и на теб!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2012
МнениеПубликувано на: Пет Ное 16, 2012 6:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Прав е Бат Данчо,щом си на риката си е друго-със или без риба.
На Струма това лято имах няколко страхотни излета и останах очарован от тази река.
Просто бях на почивка на Банско.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2012
МнениеПубликувано на: Съб Ное 17, 2012 5:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Не се отказвай толкова лесно.Тепърва по реките са най-интересните риболови.Няма жега и много народ,а рибите си са там.Но трябва да ги потърсиш,защото се групират около и във селата.Където е храната...По-често не мухуват,но когато подадеш няколко пъти където трябва и изчакаш без да вадиш мухата ще се увериш сам в това.Няма да е зле и да пробваш на по-дребни мухици,а ако са джапанки опитай с някоя шарена или цветна.
Успех!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2012
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2012 4:20 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
vesko написа:
Не се отказвай толкова лесно.Тепърва по реките са най-интересните риболови.Няма жега и много народ,а рибите си са там.Но трябва да ги потърсиш,защото се групират около и във селата.Където е храната...По-често не мухуват,но когато подадеш няколко пъти където трябва и изчакаш без да вадиш мухата ще се увериш сам в това.Няма да е зле и да пробваш на по-дребни мухици,а ако са джапанки опитай с някоя шарена или цветна.
Успех!
Веско

Благодаря за съвета! В никакъв случай несъм си и помислял да се отказвам. Просто досега несъм се прибирал "капо" с мухарката и се съмнявам, че съм подготвен и в студеното време да е така. Надявам се със съвети като твоя да сведа нулевите излети до минимум. Просто още съм пресен и се уча.
Поздрави и наслука!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2012
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2012 5:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
KOKO_ZEMEN написа:

В никакъв случай несъм си и помислял да се отказвам. Просто досега несъм се прибирал "капо" с мухарката и се съмнявам, че съм подготвен и в студеното време да е така.


Привет КОКО.
Няма отказване, и аз не съм се отказал.. в събота само две кленчета на мокро муше и една мрена закачена за гръбната перка :D .. много бистра и студена вода, скачания няма.. сякаш и риби няма.. но честно, бях си се подготвил за пълно капо. :D
Да те питам, каква е причината водата в района на Земен да изглежда сякаш има зеленикав цвят.. или може би нещо дъното да ме бърка, но определено нещо не ми хареса ?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2012
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2012 6:06 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Да те питам, каква е причината водата в района на Земен да изглежда сякаш има зеленикав цвят.. или може би нещо дъното да ме бърка, но определено нещо не ми хареса ?[/quote]
Аз лично нямам представа на какво точно се дължи този цвят на водата. Някои колеги са коментирали, че се дължи на цъфтежа на накакви водорасли. От други съм чувал, че от язовир Пчелина (Лобош) идва проблема. Много често ми се е случвало като пътувам от моста по който минава пътя за Земен и се намира под стената на язовира да видя че водата е като буза но със зеленикав цвят, а като се прибера в Земен (5 км по надолу) водата да си е бистра и с абсолютно нормален цвят.
И на мен ще и е интересно да разбера от какво точно се получава това, тъй като съм чувал доста версии.
:-k

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2012
МнениеПубликувано на: Вто Ное 20, 2012 6:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Благодаря ти за отговора КОКО.

Да вземе да ви пусна някоя фотка от събота...

Изображение

Мряната уловена за гръбната перка.. толкоз се беше ошашавила, че като я пуснах, сякаш искаше да излезе на брега.. :D

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2012
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2012 6:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет на всички.
Да ви споделя и вчерашните си похождения по благоевградско.
От София заедно с още трима бойни другари, дето бяха подготвени за мрени и скобари... още в пет сутринта потеглихме за да стигнем рано призори на реката.
Реката ни посрещна ледено студена, бистра и с ниско ниво според другите.. за мен си беше тамън за газене.
Лека мъгла се стелеше над реката... студа рано сутринта леееекинко поохлади ентусиазма ми, но усещането че денят тепърва предстои.. особено на непознати за мен места, направо накара кръвта ми да заври.
Спретнах си набързо оружието и замаах в нищото... :D
Мисълта ми обаче беше насочена към петте литра вино дет си бяхме понесли... ами требеше някак и да се греем. :D
Местата бяха доста невероятни.. реката обаче беше трудна за газене, въпреки че изглеждаше тиха на повечето места, определено си беше за гащеризон.
Рибите.. скачаха тук там, но внимание към мухите не проявяваха ама никакво.. чак към обедните часове проявиха някакъв интерес.. дори взе че се и улови по некое рибе.. та риболова го отчетох като повече от успешен.
Ще пусна малко повечко снимчоци, че може и да са последните за тази година.

Изображение

Изображение

Изображение

От едната страна на реката имаше стръмни красиви скали, покрити с борове.. минах по едни пътечки буквално през гората, чакали виеха наблизо.. а пък за гледката която се откриваше към реката, просто ме оставиха без дъх.
Така сме градските чеда, природата ни впечатлява.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Невероятно съчетание.. река и гора...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След като видях че на това място нямаше какво повече да правя.. тъй като рибки никъде не се виждаха, по обратният път през гората и към винцето, че бях попремръзнал.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аверите също бяха разочаровани, тъй като и те нищо не хванаха.. та след поредната доза винце, потеглихме към нови места.

Изображение

Изображение

Изображение

На това място някъде към Железница, рибите правеха страхотни пируети... тук бяха първите уловени рибки..

Изображение

Понеже шило в торба не стои.. след като хапнахме, оставих аверите да клечат по брега и хукнах нагоре надолу да опозная местноста.
Слънцето бързо се скри зад зад тези красоти.

Изображение

Изображение

Изображение

Точно под това дърво се излъга нещото дет ми вдигна адреналина.. страшен кеф..

Изображение

Имах и неочаквана среща докато обикалях като шашав... гледам познат и оппа, нашият Ники дето ни събра днес.. приятно е да срещнеш познати на реката, имаше и други познати колеги с него.
Продължих нагоре по течението...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Уловиха се още няколко дребосъка..

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

С това приключих.. с виното също приключихме. :D
Като мухи, по едрото кефалче се улови на грешната муха на д-р Косьо.. другите уловисти бяха мои импровизации.

Изображение

Поздрави на всички. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2012
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2012 6:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Здтасти Соте,

Хубав излет си спретнал, а и хубав арестант си имал. :D
Първото място, което си показал на снимките ми прилича на „Монца“ (така ли е или се лъжа?).
Прогнозите за времето са да има още хубави дни, така че да се надяваме на още снимки и добри попадения.

Поздрави,

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2012
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2012 7:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Соте, хубав излет си направил, бате :wink: :wink: !! Присъединявам се към мнението на Жоро - ще има поне още седмица "игра" :wink: ...Търсете възможно най-малките реки и потоци!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2012
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2012 7:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 6:00 pm
Мнения: 214
Поздрави за излета Соте много хубави снимки , пробвай на малки джапанки 16-14№кука при мен това дава резултат.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2012
МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 6:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
derbi написа:
Първото място, което си показал на снимките ми прилича на „Монца“ (така ли е или се лъжа?).


Привет.
Същото място е. :D
Риби скачаха до стената, но дъното беше доста тинесто, брега стръмен с доста храсталаци и кастинга беше невъзможен... отделно мръвкарите бяха накацали яко.

Прав си Бате Райко.. като гледах прогнозите, поне още седмица ще има чудесни условия за риболов.. здраве да е само. <:saglsasie


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 118 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов