Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2012 7:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 12:13 pm
Мнения: 144
Местоположение: Ловеч
Браво бе баце,
Започна да ги редуваш клян, пъстърва, клян,пъстърва. И то на едно място.Това е постижение. Поздравления.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2012 7:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Стояне.....неистово ми се лови йедър клян \:D/ \:D/ , днеска цял ден разцъквам разни схеми за съботата, ама като чета какъв ад ще бъде :-k :-k ! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2012 7:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Салмонмен, до колкото знам, реката е разрешена.....Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Сря Юли 11, 2012 8:00 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 9:08 pm
Мнения: 241
Е,благодаря за инфото. Бате Райко,рибите от снимките в началото на темата къде по Искър ги хвана? Около Злокучене ли?

_________________
fly fishing to the limit


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Нед Юли 15, 2012 12:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 6:56 pm
Мнения: 15
В четвъртък около 17:30 се озовахме на на реката при оплетня https://www.facebook.com/photo.php?fbid=338008166277361&set=a.150817814996398.37773.100002045421190&type=3&theater ейййй такива мушмороци излизаха https://www.facebook.com/photo.php?fbid=338008066277371&set=a.150817814996398.37773.100002045421190&type=3&theater имаше рибки и емоции https://www.facebook.com/video/video.php?v=338007976277380&saved Ма много дупки по това дефиле на връщате в една дупка,спукахме гума едвам се прибрахме към 1:30


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Вто Юли 17, 2012 4:20 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Миналия петък нещо ми прикълва да ловя на суха муха. Затова - беж при Акулата, взех си куки, прибрах се у дома и навързах десетина седжа от еленова козина. От най-елементарните - тялото се прави с пауново перо, отгоре няколко стръка козина, точно преди халката едно перце от петел, капвате малко лак на възела и сте готови. Едни ги подстригах малко, другите ги оставих рошави.
В събота сутринта се изтипосах на Искъра над Самоков. Кълве си отлично на суха муха, обаче повечето пъстървички са под нормата. Имах и два удара от американки, хартисали от състезанието. Интересното е, че кълва дори и където беше пълно с теферичлии. Според мен мястото е доста добро за начинаещи сухомухари, тъй като не се налага да се лови на повече от 6-7 метра дистанция. Поздрави и наслука!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2012 2:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 2:42 pm
Мнения: 17
Местоположение: София, но от Търново
Бат Стан написа:
...и навързах десетина седжа от еленова козина. От най-елементарните...

Честно казано, драги колега, практиката често води до заключението, че обикновено най-елементарното е най-удачното. Аз си падам малко грандоман и обичам да слагам екстравагантни и въобще изперкали мухи на повода. Поне преди, щото, както казах по-горе, опитът не просто учи, ами направо набива в главата друго.

Ето например, миналата седмица около час напълно всуе се пробвах с реплики на насекоми, които нямат нищо общо с природните условия тук. А мухите хубави та красиви, хем разноцветни, хем убедителни, иде ти сам да ги налапаш. Че и скъпи на всичкото отгоре. Добре де, обаче рибоците дори не скачаха по тях, тук таме по някое подло и изнервящо подръпване. Еми какво да разправям, след споменатия час вече силно псувах.

Хомо сапиенс затова се нарича така (или поне претендира), доколкото дейността му би следвало да бъде заета предимно с мислене. В лице с тъжния екзистенциален факт смених поредната екстраваганция с ето това:

Изображение

Най-обикновена и повече от досадна лайнарка. Абе лайнарка, ама за 2 лева :D. Вярвайте ако щете или не, след два-три размаха първият чревоугодник направо излетя от храсталака и я захапа. Това е той:

Изображение

На последващ етап се обадиха още двама подобни. А са ми кажете, не са ли лайнари, че на това се мятат? <:saglsasie

Впрочем, случи се и нещо весело. Поводът ми се оплете в гъстия шубрак и се закачи на някакъв клон заедно с Безценната ми (2 лв.!). Дръпнах малко по-силно, клонът се оказа сух, та се отчупи, и вижте какво вдигнах от реката:

Изображение

Представете си, този синеочко, от вида на онези симпатични, занимателни и миролюбиви насекоми, които много харесвам, си седял мирно на клона, чудейки се навярно дали да не дойде да кацне върху пръта ми, когато поводът се омотал няколко пъти върху него и мухата буквално го целунала. Ей тъй си седеше, овързан, крайно изненадан и безпомощен. Стана ми едновременно тъжно и смешно, защото вероятността подобно нещо да се случи е съвсем минимална. Е, животинката бе внимателно освободена и оставена на земята, където сащисано се залута насам натам. Ще се оправи.

Аз пък риба повече не хванах, но емоциите и поуката си заслужаваха :wink:

_________________
If you only knew the power of the Dark Side of the fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Съб Юли 21, 2012 9:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 6:56 pm
Мнения: 15
Днес около,враждебна много високо ниво,риби никакви https://www.facebook.com/photo.php?v=340761672668677&set=vb.100002045421190&type=2&theater само този убавец,по моите наблюдения нещо ги няма стръвните комари и другите насекоми та затова не се вдигнаха рибите какви наблюдения имате вие колеги?????


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Нед Юли 22, 2012 9:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
В талъв случай е трябвало да пробваш на мокра муха.Аз от скоро ловя на мокри и осъзнавам какво съм пропуснал досега.
Поздрави за излетите ти.

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Нед Юли 22, 2012 12:26 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 11:28 pm
Мнения: 177
Местоположение: Ботевград
Цитат:
Най-обикновена и повече от досадна лайнарка.


Е да ,ама сега в жегата се оказва и най удачна,поне за Искъро.Изработката и отнема не повече от 1-2 мин.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2012 11:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 2:42 pm
Мнения: 17
Местоположение: София, но от Търново
[...по моите наблюдения нещо ги няма стръвните комари и другите насекоми та затова не се вдигнаха рибите какви наблюдения имате вие колеги?????[/quote]
Същата история, колега. Вчера бях по роднински на Луково, в Дефилето. Измъкнах се за един час и наистина, нивото беше доста, а във въздуха се наблюдаваше поразително отсъствие на насекоми. Самовнушение ли е, не знам, но явно не, щом и ти си го забелязал. Иначе хвърлях на мокро и на сухо на такива райски места, където би трябвало да бъка от живот, но нямаше нито едно подръпване и нито дори един скок на воден дух, който да индикира стремеж към хранене. Накрая се закачи и то вероятно по случайност само една малка пишка, чийто размер не смятам за необходимо тук да обяснявам.

_________________
If you only knew the power of the Dark Side of the fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2012 8:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 9:08 pm
Мнения: 241
Здравейте, през уикенда бях на палатка в Говедарци и съвсем резонно се озовах на реката в събота.Водата е доста ниска поради което предприех тактиката на суха муха.И както се казва 2 гола от съблекалнята-първият заловен беше дребноват сивен а втория- почти мерна балканка.Доста обнадежден продължих нагоре по реката, лавирайки между безбройните биваци по брега.за повечето хора сигурно съм бил доста интересна гледка, тъй като ме разглеждаха с огромен интерес.Последва трети сивен, после и четвърти.И в края на деня, точно до лагера ни, в едно малко вирче започнаха да се вдигат рибки, направих десетина замятания и опаа- пета балканка.
Мухите на които лових са Компарадън, стимулатор/цвят олив/ и разбира се Елк хеар кадис.Като единствен проблем ми беше факта че нося очила и невинаги виждам мухата добре.Имате ли идея как да повиша видимостта на тези мухи?
Успешна седмица и на слука.
П.С. не мога да покажа снимки поради причина че не съм особен любител на фотографията, за което се извинявам.

_________________
fly fishing to the limit


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2012 12:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 12:12 pm
Мнения: 159
Dark

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2012 12:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 12:12 pm
Мнения: 159
heifisch написа:
Dark

Изображение


ще ти кажа къде има щъркели, че сигурно ти е писнало от тия мартеници.... :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искър
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2012 1:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Човека сигурно показва какви са били рибите март месец..


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов