Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 6:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Юли 29, 2012 5:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
Привет!
Въпреки, че не ходехме за шарени рибки реших да споделя съвместния ни излет с д-р Калев. Поканата беше от негова страна понеже нямаше търпение да сефтоса новата си Убавиня. Една бамбучка, но за нея той има думата. Риболова започна рано с тенденцията да се избяга от жегата. Старта на риболова бе даден от домакина.
Изображение
Заложих на класиката за кефала-бръмбарче с зелено коремче и на второто подаване бе арестуван един разбойник.
Изображение
След него и още няколко пак от същия калибър
Изображение
Понеже започна да напича се преместихме на места с повече сянка
Изображение
а там се криели и батковците.
Изображение
Изображение
Изображение
Като цяло се получи добър риболов в приятна компания. Около 10.30 часа започна да става топличко и решихме да сложим край на излета, но с уговорката, че ще се повтори. А защо не и да се потрети като се вдигне малко водата.
Който даде началото той и закри.
Изображение
Равносметката е добре изкаран излет с много скъсани мухи и не толкова големи риби. Но ако не късаме няма да има какво да вързваме.
Рапорт даден!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 29, 2012 6:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2006 5:41 pm
Мнения: 784
Местоположение: с. Правда
Поздрави за хубавия излет , а рибите не са лоши , все пак ловим за удоволствие ! :wink: =D>

_________________
http://kefalbg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2012 8:34 am 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 8:50 am
Мнения: 14
Местоположение: Варна
Хубави местенца сте намерили,чудесен излет.Къде има подобни места по Тунджа.Аз съм от Варна и много трудно намирам места за риболов.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2012 2:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 15, 2012 12:28 am
Мнения: 130
Тунджа много добро място за риболов !!
M

_________________
Йордан Петров

Влезне ли ти МуХа във главата Немоoeш Са ЗапреШ......


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2012 2:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Приятен рапорт. :smt038
Поздрави за споделеното и поздрави на д-р Калев. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2012 4:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
Galinfly написа:
Хубави местенца сте намерили,чудесен излет.Къде има подобни места по Тунджа.Аз съм от Варна и много трудно намирам места за риболов.

За разлика от Ямбол тука има по приветливи места за мухарене. Местата ги знам, но по добре ще те упъти Трифон.
Инъче се радвам, че споделеното ви допадна. Не са пъстри рибките, но и те доставят удоволствие.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2012 10:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 2:33 pm
Мнения: 245
Местоположение: Сливен
Хеллоу Другари,
поради липса на време и снимков материал ще бъда максимално лаконичен и леко плагиат... Право дума Събчо, сдобих се с нова хубост, за мнозина от вас добре позната. Иде реч за представената от Ачо, на един от съборите в Орешака, бамбучка, 7 фута, 5-ти клас, Winston taper, със задебелен бът. Не разполагам с мои снимки, за целта ще използвам тези на Твореца (дано не ми се разсърди)...

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Впечатления: такъв вид пръчки, според моите скромни наблюдения, живеят собствен живот. Макар и всички, докоснали се до нея, единодушно да обявиха, че това нящо е по-близо до карбона, отколкото до истинско дърво, за мен си беше истинско изпитание. Окомплектовах я с макара Pflueger Medalist 1492 1/2 (по препоръка на билдъра, закупена точно за тази пръчка преди около година, за която бадева със сопата получих армаган резервна шпула- много бира ще пиеш, друже) и шнур BFC DT5 от белите (пробван пред BFC магазина при доставката и наличен такъв у дома).
Започнахме риболова рано, почти по тъмно, с цел да избегнем прогнозираните от синоптиците високи темератури. Базирахме се на места, които по принцип, при високо ниво на реката, държат доста, макар и не много едър кефал. Става въпрос за участък, в който реката излиза извън коритото си и залива съседната ливада. Рибоците си шарят там, събирайки всевъзможни гадинки. Е да, ама нивото се оказа доста ниско и въпорсния разлив практически отсъстваше. Това не попречи на Съби да закове няколко рибока. А аз, аз се борех с новата сопа и насрещния вятър. За отрицателно време скъсах няколко мухи, 2-3 типета и част от лидера :D ](*,). Около 8 часа се пребазирахме в участък, значително по-разнообразен от към възможности и сравнително удобен за мухарене. Още с първите подавания Съби закачи риба и възкликна : "Нарисувани места за кефал"! А аз, аз отново в "бокса". Малко след това и аз имах удар, рибата не беше лоша, но за съжаление успя да се мушне под паднал от върбата клон, под която подавах и скъса (на този клон имам съсани две дозини мухи и изпуснати доста риби, май следващия път ще съм с триона).
Постепенно с бамбучката започнахме да се разбираме, тя взе да слуша, аз да подавам по-точно и резултата не закъсня. Същевременно Съби улови и най-голямата за деня риба. Слизайки надолу по реката, по бързеите видяхме доста мряна, която не беше обект на нашите усилия. Бамбучката ми хареса много, интересна е, задна и средна трета се държат "карбонски", върха е с малко по-различна визия по отношение движение (по-мек и гъвкав). С тази въдица се постигат добри "торби", особено на по-къси дистанции. Като се има в предвид моите кастинг умения, в ръцете на можещите би бил убийствено оръжие за суха муха. За изработка и визия е безсмислено да говоря, снимките говорят сами за себе си. Та така, то май стана повече репорт за нова придобивка, отколкото за излет, но целта на моя излет беше точно пробване на новата придобивка.
Благодаря на Ангел за хубостта, много време и се "назландисвах", така да се каже, радвам се, че вече е в гардероба, обещавам по-често да посещава реката.
Благодаря на Събин, много коректен и търпелив, изтрая ме момчето с всичките ми капризи (дори и сега му оспамих темата), обещавам, че това със сигурност не ни е последния съвместен излет.
Соте, благодаря за поздравите, да ти се връщат.
Колега Galinfly, по Тунджа има много места, и около Сливен, и около Казанлък, от Варна ще ти е малко далечко, но винаги си добре дошъл.
В заключение, относно сентенцията "Като те пресърби- почеши се, че няма кой" аз бих казал:
"Ачо, благодаря, че ме почеса там, където ме сърби вече 2 години (без задни мисли :D )!!!"
Поздрави и наслука на всички!

_________________
Поздрав най-сърдечен, Ваш приятел вечен, весел Зарезанчо!!!! ДА БЪДЕ РИБНО!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 11:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
Привет!
Въпреки, че мястото на излета е по близо до Ямбол реших да споделя и този риболов тук.
Риболова тръгна със забравена макара. Добре, че не е далече-6-7 км. от града. Водата както очаквах беше ниска и удобна за газене. Кефалите сякаш ме чакаха. Още с третото подаване вече имах арестант.
Изображение
Изображение
Радостта ми не беше за дълго. След третата рибка кравите които бяха на брега решиха да ми правят компания.
Смених позицията.
Изображение
И се започна една сеч. Риба след риба. От това място извадих поне 7–8 кефала с приличен размер.
Изображение
Снимката е една понеже нямаше време за губене с повече. След като ги набодох почти всички отново смяна на мястото.
Изображение
Както вече забелязвате има и насрещен вятър. Въпреки това успях да излъжа някоя риба.
Изображение
Изображение
За първи път се борех със силен насрещен вятър. Доста бръмбаретки оставих по клоните и храстите на отсрещния бряг. Към 11 ч. слънцето започна да досажда и реших да сложа край на риболова.
Снимките не са добри, но след предишния риболов където щях да си удавя на няколко пъти апарата реших да документирам с телефона. Не, че и той не пожела да поплува.
Поздрави и наслука!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Авг 19, 2012 1:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
Привет!
Въпреки лошите снимки не мога да не покажа най-добрата риба от днешния излет.
Това е мястото от което арестувах този кефал:
Изображение
А ето го и него:
Изображение
Изображение
Доста страх брах докато го изкарам с тази пръчица! Но тя геройски се справи с предизвикателството. Добре, че кепа този път беше на една ръка разстояние.
Поздрави и наслука!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 10:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Вземи са скърши хубавата въдичка за некакъв си клен.
Поздравления за хубавеца, бива си го. :smt023
Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Окт 06, 2012 7:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
Привет!
Покрай новата краста /моторите/ малко занемарих риболова. Но до днес след обед. Нивото на водата беше много ниска, но не попречи на риболова.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Рибите не са трофейни, но доставиха удоволствие. Успях да извадя десетина и толкова се откачиха. Прибързвах със засичането понеже виждах атаката на рибата и изваждах буквално мухата от устата и. Големите тупалки само следваха примамката без да я атакуват. Най вероятно аз грешах някъде! Но важното е, че бях на реката и имаше риба.
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2012 11:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Екстра си ги надърпал. :smt038
Както каза... важното е че си бил на реката. :D
Поздрави и наслука!!! :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2012 11:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Хубави риби си уловил!Мухата ми прилича на ред-таг със зелена глава!?
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2012 5:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
ivanvater написа:
......Мухата ми прилича на ред-таг със зелена глава!?...

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?f=5&t=54071&start=15
Надявам се автора да няма против, че я пускам тук "грешната"!
Поздрави и наслука!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Тунджа
МнениеПубликувано на: Съб Авг 16, 2014 10:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
Дойде им времето!
Изображение
Изображение
Не са от най големите, но като за начало бива. Съжалявам за снимката, но явно съм оплескал телефона докато съм го вадил.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов