Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:38 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 8:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Не помня от колко години,всяка година на Стефановден сме на реката.Хем се почерпваме за празника с младо винце и неизсъхнала луканка,хем размахваме мушичките. :D
И тая година не пропуснахме традицията,макар че Стефан не дойде.Ние ни му се разсърдихме,защото е млад татко.Времето беше тихо,слънчево и студено.Преди десетина дни бяхме на моста на с.Караманци и гьола беше почти запечатан от леда.
Изображение
Въпреки това решихме да отидем пак там,рибките се въртяха под тоя мост.Явно намираха спокойствие от чаплите и кормораните,които се плашеха от трафика на автомобилите.
Гьолът беше размразен,но нищо не подсказваше,че има риба.Беше рано,едва два следобед.По това време на годината кефалите започваха да мухуват около три,три и половина.Затова разпънахме софрата,хапнахме луканка с хлебец и пийнахме от Дойчовото винце... :smt030 .После се разходихме се в района,пихме кафенце от термоса и скоро видяхме леки кръгчета в края на вира.Почти целия бряг на реката беше обрасъл със дървета и храсти.Имаше три места на този вир,от които можеше да се замята с повишено внимание.Разделихме се с приятеля ми и клечешком се приближих до брега.Не беше чист.Пред мен имаше ниски храсти,отрупани с патраци/таралежчета/,които само чакаха нещо да се докосне до извитите им бодлички.
Изображение
Нямаше как,ако се пробвам да си разчистя мястото,рибите едва ли ще ме чакат.Започнах да подавам към отсрещния бряг.Рибките мухуваха там.Замяташе се трудно.Всяко неточно разгъване на линията назад водеше до закачване на мухата по клоните на дърветата вляво и вдясно от мен.Въпреки това скоро разбрах,че рибките предпочитата удавена муха и се започна.
Изображение
Изображение
Рибките бяха дребни,около педя,но за около час хванахме доволно.След уловени една две рибки от дадено място вляво,започвах да подавам вдясно.После сменихме местата си и така до здрач.Поизмръзнали и с умалели от клечане колене решихме,че почетохме доволно празника.Ловихме и за Стефан,който беше духом с нас. [-o<
Изображение
Изображение
Изображение
Прибрахме са доволни от хубавия излет и веднага звъннах на Стефан,за да го поздравя и да му кажа,че традицията е спазена.
Моля да ме извините за закъснелия разказ,но до днес нямах достъп до преходника,за да сваля снимките от телефона. ](*,)
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 9:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 9:16 pm
Мнения: 317
Местоположение: Казанлък
Благодаря, Веско ! За разказа и за спазената традиция .

Духом и аз съм с вас !
Стефан - Казанлък :D

_________________
http://stefan2s.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 05, 2013 5:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Благодаря, прекрасен разказ.. \:D/ , и прекрасна традиция.
Поздрави !!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 05, 2013 5:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Аааа....ше му забранявам на Веско да пише :D :D !! Тука ни отвя главите ветеро, они на рибо одат, па и фащат.....па и пият :-s \:D/ !! Наздраве брат и благодарско за хубавия разказ!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 05, 2013 7:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Браво Веско :smt038 .. традициите са хубаво нещо. <occasion
Благодарности за споделеният излет. :smt038
Поздрави. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2013 4:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
Хубаво нещо са традициите. Не се и съмнявах, че ще се пропусне тази година риболова на Стефанов ден. За съжеление нямаше как да бъда тялом(знете поради какви причина \:D/ ), но духом бях изцяло там. За празника на моя светия, няма нищо по-хубаво и изненадващо за гостите ми от това да им предложа прясно изпържена рибка уловена същия ден(Ако това изречение нарушава правилника, може да бъде модерирано :wink: ). Еееех, какви спомени и риболови сме имали и ще имаме на този ден. :))

_________________
BORN TO FISH
forced to work :-(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов