Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 10:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Яну 10, 2013 1:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 5:14 pm
Мнения: 12
Привет на всички колеги и честита 2013г!
Искам да ви разкажа за три последователни риболовни излета за кефал, проведени през м.септември 2012 г. по р. Малък Искър, в района на с.Караш,община Роман.
При първия излет времето бе слънчево, с лек ветрец - приятно и подходящо за риболов. Скоро не бях идвал по реката и затова започнах да замятам на характерни места - по крайщата на вировете, по разливите, до паднали дървета, надвесени храсти и скали...На оса успях да хвана няколко кефала. Не бързах за никъде и затова се наслаждавах не само на риболова, но и на красивата река и природата около нея. Направих няколко снимки и ако успея да ги кача ще ви ги покажа по-нататък.
При един по-силен повей на вятъра забелязах, че от дърветата падат зелени гъсеници. Смених осата с гъсеница - джапанка с яркозелен цвят, със спирално навито около телцето тъмнокафяво перце. Тръгнах срещу течението на реката към един участък с дължина 600-700 метра, състоящ се от множество бързеи, разположени стъпаловидно. Бързеите бяха насечени от напречно разположени дълги скали, образуващи характерни корита. Водата бе много бистра и затова внимателно се придвижвах срещу течението. Подавах мухата в относително по-бавното течение - зад по-големите камъни и в по-дълбоките участъци на бързеите, както и в близост до брега, там, където водата минаваше под надвесени храсти. Кефалите атакуваха светкавично гъсеницата, в мига в който последната докоснеше водната повърхност. С полароидните очила виждах как рибите се материализираха от нищото и се стрелваха към мухата. В повечето случаи успяваха да я вземат и аз засичах, но понякога, поради бързото течение я изпускаха. Някои риби с припляскване продължаваха да я гонят и в по-бързата вода. Наистина успешния риболов започна чак сега. posting.php?f=46&mode=post&d=29#Кленовете бяха с размери около педя и по-големи и кълвяха яростно. Така за два-три часа интензивен риболов се хванаха 50-60 кефала. Риболовът им ми достави голямо удоволствие, което в съчетание с красивата природа наоколо и с хубавото време си беше едно прекрасно изживяване.
При следващите излети времето също бе хубаво, но кълването бе по-слабо. Обходих и други места, но въпреки това хванатите риби бяха по-малко.За сметка на това привечер в един по-дебел и бавен бързей успях да хвана два по-едри кефала - около 30-35 см. При едно от замятанията към средата на един дълбок вир, където имаше локална плитчина, видях как към мухата бавно се издигна голям клен (40-50 см), но уви, не поиска да вземе осата и се потопи обратно. Подадох стръвта още няколко пъти, но безрезултатно...Общо взето останах много доволен и от трите излета, които ми бяха последни за 2012 г. по тази красива река.
Това е засега от мен. Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 10, 2013 4:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Колега, благодарско за споделените излети, щото напоследък все чукчи-читатели останахме из форума :wink: :D !! Живот и здраве пак да отидеш на мястото с локалната плитчина....оня петдесетака почти със сигурност ще е там \:D/ !! Поздрави!!
П.С.: Не смея да се зарадвам, че в Малък Искър има живот...Обикновено писанията за него са в трагични окраски....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 10, 2013 6:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Хубав разказ. :smt038
Хубаво че го сподели, имаше нужда в това зимно време. :wink:
Помня го Малък Искър от дете.. много пъти ме водеха при Калугерово, реката беше пълна с риба.

Поздрави колега koci_k12.. и през тази година да ни пуснеш някоя фотка от тези места. :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 11, 2013 9:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Няколко години подред ходиме с Чипси и други приятели по Малък Искър по няколко пъти в годината точно около Караш и понякога и около Хубавене на горе. Много риба има винаги. Буквално по над 60-70 риби педарки и на горе на ходене се правят. Е има и по-лоши дни с по 30+ ама са рядко. Аз там най-много обичам да ловя на парашут на 12 номер кука в бързеите. Голям кеф е. Има няколко дълбоки вира по над 2 метра от които съм дърпал по голяма риба но рядко се лъжат да излезнат от дълбокото било то на джапанка или на суха. На "джапанки" залагам обикновено на колорадски бръмбар, който е светло жълтеникав с кафяво. Като цяло там май повече успех имат светлите мухи бели, жълти и т.н .... Много приятно място тази година непременно ще го посетим пак 2-3 пъти :)

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 11, 2013 6:11 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 11:28 pm
Мнения: 177
Местоположение: Ботевград
Колкото и да се мъчиха да отровят живота в тази уникална река,не успяха.То не бяха Елаците,кожарските фабрики и всичката помия изливаща се от каналите на Етрополе и останалите села по поречието и, до мрежари,токаджии и всякаква паплач налазила красивите и брегове.Тази година имам 10-тина излета с преходи от 3-4 км. на тази река и на всичките останах очарован.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2013 9:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 5:14 pm
Мнения: 12
Eто малко снимки от р. Малък Искър в района на с. Караш:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Снимките са направени в началото на първия излет. На една от снимките се вижда мухата, която имаше успех - зелена гъсеница.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2013 10:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 5:14 pm
Мнения: 12
Привет на всички колеги! Благодаря на тези, които изразиха мнението си за първият публикуван от мен репортаж във форума - бате Райко, Sote-full, Beherit, както и на моя градски - Владо Златев. Надявам се, че и за напред ще има какво да споделям с вас, относно любимото ни хоби - мухарския риболов. :D Снимките не са много, но насред бързеите и когато риболовът е динамичен ми е трудно да боравя с фотоапарата... 8-[
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2013 10:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ехеее...бат Коце, що култови моменти не са запечатани поради таз причина, чудиш се риба ли да ловиш, да снимаш ли..... :D :D. Реката изглежда чудесно - всъщностникога не съм ходил на нея и я мислех за малка река :-k .....От "твоя" край останах с много приятни впечатления от Бебреш - хареса ми и язовира, а реката - още повече, въпреки че съм фен на "стоящата вода"...Още веднъж - благодарско за споделените емоции!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2013 6:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Страхотно изглежда реката.
Част от тръпката поне за мен, е да успея да снимам и запечатам незабравимите моменти.
Поздрави Коце.. и благодарско че ни пусна някоя фотка. :smt038


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2013 6:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Забравих да добавя, че бързеите са ми най голямата слабост.. винаги има изненади в тях. :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 20, 2014 5:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Колеги, привет от мен!

Отдавна не бях писал, ама пустата му липса на време... 8-[ Очертава се петък и събота да съм на вила в с.Своде, което е на самата река. От години не съм хващал мухарката и мисля в събота да открия сезона там. Може ли по-запознатите да ми кажат как са местата там. Има ли хубави места в района на Своде или да се спусна посока Роман? Също така дали някой има информация в момента какво е нивото на реката? :wink:

Поздрави.

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 21, 2014 10:17 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 4:43 pm
Мнения: 1
В района на Караш става приличен риболов излизат и добри попадения,другия вариант е да се пуснеш до устието с р.Искър


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Май 23, 2014 6:25 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Има ли желаещи за съвместен риболов за събота, ще делим транспорта :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юни 01, 2014 10:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 8:20 pm
Мнения: 124
Местоположение: София
Здрасти , пич , би ли споделил как мина излета ти по реката , защото би ни било полезно на хората , които не са ти писали нищо , но ги влече тази река........блгодаря предварително.....:)

_________________
Поздрави chipsi


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 02, 2014 7:15 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
За съжаление излета не се състоя поради липса на съмишленици, пич.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов