Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:54 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Мар 06, 2013 10:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Да де :D и на мен ми е кеф да изпердаша неколко риби на суха, но няма да седна да ги чакам цял ден да им скимне да събират на повърхостта. Относно риболова на нимфа - има множество от разнообразни схеми и техники, леки, тежки нимфи, френска, чешка, с една нимфа с цяло чепаре. Ние сме предимно риболовци и като такива трябва да се справя със всяка една ситуация. Ако трябва стример връзваш стример, ако трябва мидж лъжеш ги на мидж.

Просто съгласи не е коректно като се интересуват млади и нови колеги от дадена техника, ерудит като теб да каже, че е безинтересна.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 06, 2013 11:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
А...виж с последното съм напълно съгласен, просто не съм го "погледнал" от тази гледна точка :-k :-k !! Колеги, не тълкувайте мнението ми като своеобразна "спирачка" пред мерака ви!! Опитвайте смело всякакви методи и техники на мухарството и сами преценявайте кое ви допада и кое не :D :D . Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 06, 2013 12:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Ако немаш нимфи бате, обаждай се :D ще изсмислим нещо да спазарим \:D/

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 06, 2013 12:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Имам ве, имам от тия изчадия адови...да ги ева [-( [-( [-( :D ! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 06, 2013 7:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Бате ако ти кажа, че аз пазя заветни коркови, вързани ми от Владо Таз, за едно събира 2009 на Марица край Пловдив - и знам, че наложи ли се да пердашим кляна имам изпитани биячки. Дее и пущините отлежават и все по люти стават. Така че пази нимфите и че никога не се знае :D

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 07, 2013 12:55 am 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Ако ще е гарга да е рошава,трябва да се пробва всичко и да се може от всичко,но се учат едно след друго,че много инфо на куп :smt119 :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Мар 09, 2013 8:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 8:05 pm
Мнения: 59
Местоположение: гр. Своге
Здравейте колеги. След дългото събрание на ловната дружина, реших да се разходя малко по реката. Обнадежден от слнчевото време, нивото и цвета на водата, отпраших дирекно към Искрец и моя любим участък. Обаче с пристигането започна да вали, ама яко.Дъждът не може да ме откаже (от ловците съм научил, че лошо време, луда жена и силна ракия НЯМА).
И се започна обиколката. Реката е много голяма и бърза, леко мътна, трудна за риболов. Почти цялата река обиколих без резултат, докато не стигнах мястото, където миналата седмица изпунах едра риба. Три пъти обиколих вира, хванах един пръскач. Почти ми беше писнало, и на едно от последните изтичания, си взех реванша от миналата седмица. Рибата е американка и взе имитация на ручейник, вързана от един много спрциален конец. Тази муха никога не ме е подвеждала на тази река.

Поздрави и наслука. :D

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Мар 09, 2013 9:29 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
аа американка си гепил а хаха браво Боко отдавна не сме се виждали с теб евала за излета :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов