Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:59 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Апр 04, 2005 11:15 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет на всички ловящи с мушички!

И бре орооооо, а такаааа, а-хъкмнааа:”Пролетта на рамото ми кацна жива и зелена, жива и зелена, скоро е Гергьовден”..., пей бре, келеме, стига си джвакал от тоа локум, Асане, жегни му един шалтак и на ония последния, а тоя..., да, посинелия, че ки глътне свирката, кажи му да духа, не да смука, миритията му неден...
Ибреееее животеееее, пау-пау-пау!!!
Простете колеги, мухари, но се върнах назад в приятните спомени от изминалия уикенд в покрайнините на Сан Дански, преминал под сладките звуци на зорните, циганския хор на с. Вълково – “Изстрадала душа”.
Както вече разбрахте, бех малко така на разтуха по канала на селото, всеки, който е минавал от там го знае.
Тъй като Струма река славна, по тва време на годината е мътна и кървава и както обичам да казвам в нейните води често може да се забележат крави с телета кочини с прасета и секакви кучета, котки, орли, змии, гущери и настапени жаби, влачени и измъчени от водната стихия, затова реших да опитам едни места отбити от огромното течение, в които цяла зима огромни стада с мрени, беляци, бойници, гърбучи, щуки, лъскачи се крият в коренищата на потопени върбалаци и храсталаци.
И едно от тези места беше канала при с. Вълково.
Нивото на водата там е горе долу постоянно, Цветът на водата беше като на бай Кутилска боза, ехехеее. Чудите се каква е тая Бай Кътилска боза, ми не се чудете уе ки ви кажа.
Има един Бай Кътил от с. Вълково викат му Бистрия, че от край време държи хоремака на селото и продава разредени течности: тва олио, оцет, бира, боза, вино, ракия сичко го разрежда мискинина му с мискинин с вода. Има си даже и една велика мисъл и току я подфърля по-некога: “Водата, братя, е универсалния разтворител, ако не вервате питайте химиците от БАН.”
Та за какво говорех, а да за цвета на водата в канала, точно такъв един като бистра боза.
Бех така през уикенда, да провера дали беляците не са се разбудили вече и да не са прозели ония ми ти усти за некоя и друга нетърпелива пролетна мушица.
И точно в горния край на канала, точно след шафарите ги спипах да шетат из повърхността като габровски моми в съботен ден.
Брей, си викам ми сега да ми е жива и здрава новата слугиня, моята нова тояжка, та да я видим как ки се представи на днешната пробна първа работа.
Малко ми домъчня за старата безценна бамбучка, че я изоставих, ма нема да скучае и тя де, ки се предпази от “кьошарка”, защото и предстои тежка служба при по-малкия ми брат, Краси, че момчето е начинаещ, та да има така изпитано оръжие подръка.
И какво ставааааа, цяло ято изгладнели беляци търсещи сочни хапки стоят пред мен, а аз до тях с новата слугиня и една колекция нови и неизпитани мухи, това ако трябва да го опиша с една дума бих казал – премеждие.
Използвах неколко нови мухи, първата еднодневка с найлонови крилца, вече с доказан болезнен ефект, от която още балканки по Панега се давят с чувството на чуждо тяло в устата(ехехееее, междудругото, ако хванете некоя балканка по Панега и като я държите в ръце, ако се отваря уста с мътен поглед, да знаете че е от това).
Вората е съвсем нов модел, изпитан за първи път – мокра муха паяк.
И двете се представиха блестящо...
Около дватрийсе беляка за пръв път опитаха новата колекция, ехеееехехее, и останаха доволни...
Кариесите им бяха отстранени без опойка...
Като за финал ще ви посъветвам няколко неща, ходете на рибка по по перките да я щипкате, търсете места без течение и около 1, 2 часа след пладне, използвайте фини мушици, защото рибата е горе и пляскането бързо ви намаля шансовете за по-дълготрайно удоволствие.
И другото което искам да ви кажа, ехехеее, колкото и да ви говоря и пиша, най-накрая се показва Павлин от Пловдив с поредния си улов, ехехехеее и останалите млъкваме и започваме да се молим. Да е жив и здрав и да ни радва се така...
Поздрави на всички, тръпнещи да изпитат новите си мухички, по реки и канали не само от София до Кулата!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 04, 2005 1:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Ехеееее, Орвисе-сандански. Идата, идат изборите брато и ти по твоят избрателен район се показа. Кръшни моми, сучат сукмани, притеснени бащи вадят изпод долапите скъпи зестри. Плачещи майки точат баници и се успокояват. Добро е нащо момиче, а дано да го вземе Кискинов-инжинера и бъдещ кмет на Вълково- А дано... и с това се успокяват за кратък момент.
А нащо момче сеца беляшки джуки по канала на Вълково....
Селото е вече в своят пролетен ритъм. Там се чува шум от орящ трактор, другаде се редят герданите.....
Хората освен на богата реколта се надат и кръщна сватба с нов кмет- инжинерин родом от района- при това рибар и с нова бамбучка.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 04, 2005 4:23 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 9:28 am
Мнения: 115
EEEEEE Radko пиуе сладко - ха ЧЕСТИТО за новата слугиня - време ти беше ! Дебели риби да теглиш с нея!

_________________
.....дзен...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов